Vpoklic Audi/VW

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Corvette pravi:
Kdo pa pravi, da ne vpliva
smile-1.gif


Imaš razmerje vzdržljivost-zmogljivost-poraba-emisije. Karkoli od tega spremeniš, vplivaš tudi na ostale dejavnike. Pa spotoma pogosteje izvaja DPF regeneracijo in obremenjuje EGR ventil.

Citat:
Uporabnik krava pravi:
Seveda ima popravek vpliv na porabo/zmogljivost/obnašanje. Ampak nimajo kaj, če hočejo imeti čistejši (oglaševani) izpuh, morajo nekje nekaj vzet iz formule
evil.gif

Ne bom šel iskati dopisa od Seata, ampak v spominu imam da piše ravno to, da poseg ne vpliva na to kar sem napisal.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
@geronimo, samo pomisli: če je zadeva zdizajnirana, da:
- dosega določeno zmogljivost
- dosega želeno porabo
- vzdrži predvidenih X km in Y delovnih ur
- je znotraj emisijskih standardov

Se ti ne zdi, da bi proizvajalci to že dodobra naštudirali in te parametre optimizirali pred lansiranjem avta na trg? Neizbežno je, da bo spreminjanje enega parametra vplivalo na ostale in v to me ne bo prepričala nobena brošurica, sploh pa ne 42 € in flaša vina. Naj ponudijo kompenzacije po vzoru ZDA in se bomo drugače pogovarjali: https://www.bloomberg.com/news...ess-are-drivers

Pa še: ko se izvaja DPF regeneracija, avto tistih 10-15 min neizbežno porabi več goriva, saj drugače ni mogoče izvesti postopka. In če potem regeneracije softver izvaja pogosteje, je zadeva jasna.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
2.0TDI - praktične izkušnje kažejo dvig porabe med 0,3 in 0,5 litra, regeneracija se pa izvaja približno na 200 km, torej precej pogosteje..
Zapisano je po besedah strank, ne iz prve roke.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Meni še vedno ni jasno, če kao popravek ne vpliva na zmogljivosti/porabo, zakaj že prvič niso naredili tako?
Popravek samo izklopi "cheat mode" program za vedno.

In tista famozna dodatna mrežica na filtru za zrak reši vse probleme
hysterical-1.gif
.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
2.0TDI - praktične izkušnje kažejo dvig porabe med 0,3 in 0,5 litra, regeneracija se pa izvaja približno na 200 km, torej precej pogosteje..
Zapisano je po besedah strank, ne iz prve roke.

Jaz imam na multitronicu 143KM mestno okoli 8,5, relacijo pa okoli 6,8-7,5... nisem divjak, avtocesta pa okoli 140-150km/h... noben ne verjame da toliko pije.

Ps: za 9300i se morava ujeti en dan imam še zate.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
NE hodit na update. Ful je problemov. Programi so zgleda na hitro skup zmetani in ne stestirani.
Smo meli že kar nekaj avtov ki jih je update zjebal. Bo vrnitvi na "original" program so spet delali ok.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Najprej vam smrdi,pol ga pa še dodatno natunate,da še bolj smrdi !

Alter pač. Glavno da se svinja okolje. Ogabno je to branje. Prav tekmuje se kdo bolj onesnažuje naravo.
10.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
A je kje kak uraden podatek neodvisne institucije o vplivu na okolje, porabi, obremenitev avto delov PREJ in POTEM?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
kaj ti bo neodvisna institucija? Če rečejo pubeci na alterju da je tak pol veš da je tak
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kaj ti bo neodvisna institucija? Če rečejo pubeci na alterju da je tak pol veš da je tak

Tko kot za tisto da ti preskoči ketna na francozu če ne tankaš Total-a v 5w30 gradiaciji
sprasujem se.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
KSZ jaz bom definitivno počakal s to "posodobitvijo". Avto deluje bp in mi na kraj pameti ne pade, da bi nekaj tvegal in potem sam nosil posledice, glede na to, da je avto ven iz garancije.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kaj ti bo neodvisna institucija? Če rečejo pubeci na alterju da je tak pol veš da je tak

Tko kot za tisto da ti preskoči ketna na francozu če ne tankaš Total-a v 5w30 gradiaciji
sprasujem se.gif

To si začel trdit ti in ne ne jaz. Jaz sem napisal samo, da se je treba specifikacij držat, ko si ti pisal da je 10w 40 dobro. Pa se že sprijazni enkrat s tem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
pametno. Ker če greš na update maš veliko možnosti da nebo delal več normalno.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
2.0TDI - praktične izkušnje kažejo dvig porabe med 0,3 in 0,5 litra, regeneracija se pa izvaja približno na 200 km, torej precej pogosteje..
Zapisano je po besedah strank, ne iz prve roke.

Punca peljala audija na nadgradnjo.. Po nadgradnji so se začele težave.. Višja poraba za pol litra, zapacan DPF filter, avto se ne segreje na delovno temperaturo, regeneracija nonstop, skratka čisti polom.. Avtomobil je pred nadgradnjo delal čudovito. Tistih 40e si lahko vtaknejo nekam in zraven popijejo še tisto flašo šampanjca.. Odsvetujem.

edit:

Nekje v temi sem zasledil, da renew na originalno mapo reši težave.. Mi lahko kdo zaupa kje in za koliko? Ker tole ne pelje nikamor.. Lahko tudi na ZS.

Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kaj ti bo neodvisna institucija? Če rečejo pubeci na alterju da je tak pol veš da je tak

Tko kot za tisto da ti preskoči ketna na francozu če ne tankaš Total-a v 5w30 gradiaciji
sprasujem se.gif

To si začel trdit ti in ne ne jaz. Jaz sem napisal samo, da se je treba specifikacij držat, ko si ti pisal da je 10w 40 dobro. Pa se že sprijazni enkrat s tem.

hysterical-1.gif
sam pa si en birokratek...

Sem ti tam tudi probal razložit zakaj pa si sedel na ušesih
smile-1.gif


Ker ti MB & BMW specifikacije "povozijo" karkol uni tvoji sirarji uspejo napisat na tvoje francosko olje....ker so superiorne proti temu kar uspe industrija sirnih izdelkov sproducirat...kapiŠ
sprasujem se.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Lej včasih sn ti dal neko šanso da mogoče nisi taki [cenzura] kot se delaš, pač maš določene težave. Zaj si pa dokončno dokazal da si še večji v bistvu.
Kakšno moje olje? Nikoli nisem omenjal francoskega olja ali firme ampak zgolj specifikacije. Ti pa še kar špilaj kretena dalje. Odlično ti gre. Bravo!