Vpoklic Audi/VW

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Zdaj sem dobil po pošti od Porsheja že drugič vpoklic za Audija za nadgraditev programske opreme zaradi emisij.

Vi ste svojega Audija/VW peljali na nadgradnjo?

Je to prostovoljni mus?

Ga naj peljem ali ne? So sploh kake razlike? Kak se obnaša motor/menjalnik po posegu? Mam A4 143KM multitronik.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pač ne boste dobili odškodnine - nekih 40€ in v najslabšem primeru "blokada" na prvem TP.
wink-1.gif


Ampak v Bananaveniji se ni za bat za to zadnje.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Pač ne boste dobili odškodnine - nekih 40€ in v najslabšem primeru "blokada" na prvem TP.
wink-1.gif


Ampak v Bananaveniji se ni za bat za to zadnje.

odškodnine, ki jo lahko koristiš samo na pooblaščenem servisu? in kaj boš tm? kupoval tekočino za šipe?

itak je avto iz garancije tko da servisov tam ne delam
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Jaz sem že lani na servisu rekel, da naj nadgradnjo izpustijo
cool-1.gif

Najprej so omenili, da bom moral nekaj podpisat (kar je sicer meni razumljivo), pa so potem v gneči pozabili na to. Na naslednjem servisu jih bom seveda spet spomnil, da naj pozabijo na popravek.
Na VW ne bodo vztrajali za vsako ceno - če rečeš ne, potem je ne. Za tehnične pa po mojem ni skrbi. No, če pa bo, bomo takrat potrpeli ali naložili stare mape nazaj.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Meni še vedno ni jasno, če kao popravek ne vpliva na zmogljivosti/porabo, zakaj že prvič niso naredili tako?
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Kdo pa pravi, da ne vpliva
smile-1.gif


Imaš razmerje vzdržljivost-zmogljivost-poraba-emisije. Karkoli od tega spremeniš, vplivaš tudi na ostale dejavnike. Pa spotoma pogosteje izvaja DPF regeneracijo in obremenjuje EGR ventil.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Seveda ima popravek vpliv na porabo/zmogljivost/obnašanje. Ampak nimajo kaj, če hočejo imeti čistejši (oglaševani) izpuh, morajo nekje nekaj vzet iz formule
evil.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Zdaj sem dobil po pošti od Porsheja že drugič vpoklic za Audija za nadgraditev programske opreme zaradi emisij.

Vi ste svojega Audija/VW peljali na nadgradnjo?

Je to prostovoljni mus?

Ga naj peljem ali ne? So sploh kake razlike? Kak se obnaša motor/menjalnik po posegu? Mam A4 143KM multitronik.

Prvi popravek si naredil ali ne? Je zdaj to na novo prišlo ali opomnik?

Drugače BTW mam enak avto avant 2013 letnik.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Seveda se izpelje vpoklic, pridobi papir in pelje potem čipat.
evil.gif


Notranjc, skor vsak tuner ti bo đabe dal še enkrat mapo gor, men je to še vsak rekel pa niti nisem spraševal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Aha, najprej eno dopoldne porabim, da se s servisom zmenim, da mi vse skupaj zjebe, potem pa še eno, da se zapeljem do ribnice, da naredijo kot je bilo prej.

Zakaj že? Aja, ker se cenim.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Servis to takoj poštima, delovni čas pa tudi veš kakšen je.

Potem pa k tunerju zato, da dobiš veliko več kot serijsko oz. after dizlgate fix.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Sem se že ob prejemu prvega vabila pozanimal kako to gre, tako na servisu, kot pri tunerju. Zato se tega ne grem.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Servis to takoj poštima, delovni čas pa tudi veš kakšen je.

Potem pa k tunerju zato, da dobiš veliko več kot serijsko oz. after dizlgate fix.


To tunerju je mišljeno da naloži nazaj mapo ki je bila pred dizelgate fix? Ker 2.0 TDI 143KM v kombinaciji z multitronic se ne da čipati zaradi menjalnika, kot sem jaz dobil info s strani tunerja v Jurjevici.

Pri meni je bilo tako da sem avto vzel tik pred servisom, cca. 2000km sem naredil potem so ob rednem servisu naredili dizelgate fix, tako da ravno relavantnega komentarja ne morem dati na same zmogljivosti, ker sem šel in MB C 220CDI 2008 in je bil avion po odzivnosti(pač stara 5 stopenj avtomatika pri mb), je res da je multitronic tišji, način delovanja popolnoma drug vse ok ampak za moj način vožnje ne. Jaz sem se zdaj po cca. 8 mesecih šele navadil malo, pa bom menjal ob prvi priliki na DSG(S-tronic) ali nazaj na prejšno znamko.

Primerjava Passat variant 2015 150KM z DSG in A4 avant 2013 143KM multitronic kot dan in noč po odzivnosti...

ok malo sem skrenil s poti glede na temo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
+1
Qrc jih gleda.
+2

Sem klical forumaša, ki mi je čipal avto, pravi pusti pri miru, ničesar ne podpisuj, reci, da nimaš časa avta tam pustit par ur in to je to.
Kot je že en predhodno napisal: avto bo po nadgradnji večkrat izvedel regeneracijo, posledično bosta EGR in DPF še bolj obremenjena, še večja možnost za zapacanje vsega.