Vpoklic Audi/VW

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
...kzs

Na mojem službenem Passatu 2.0 TDI DSG, narejen ta tovarniški "popravek" pred kakšnega pol leta pri nekih 125 kkm.
Od takrat naredil še 20 kkm in jaz neke razlike v porabi ne vidim. Vožnja v službo in domov, 40 km v eno smer brez AC, lučka posveti pri narejenih 1.120 km (+-20), tankam pri ca. 1.200 km in notri "natlačim" tja do 67 litrov.
Ama čisto nobene razlike, kot pred "popravkom".
Lučka za DPF filter se mi ni prižgala še nikoli, kdaj ko pridem domov ali v službo avto očitno "še nekaj dela", ker laufa ventilator in se nekaj voha, ampak to se, po občutku, ne dogaja nič pogosteje, kot prej. Imam pa najmanj na 2 meseca tudi daljše službene poti v tujino, tja do 1.000 km v eno smer, in se ima DPF možnost "preluftati" :).
.
Kolikor so meni razložili na servisu, je popravek izbrisal program, ki "prepozna" kdaj je avto na merilni (za izpušne pline) mizi in to na vsakodnevno vožnjo po cestah nima vpliva. Je logika, ne?
Je pa res, da tudi nisem nek hud "avto fanatik" tako, da niti ne vem/opazim kdaj avto med vožnjo dela regeneracijo DPF, kaj to nekateri ves čas vožnje gledate trenutno porabo, prisluškujete zvoku motorja...???
.
LMM (Je to loputa ki usmerja izpušne pline na turbo polnilnik, oz mimo?) mi je odpovedal - mehanik pokazal čisto sajast del - ravno kakšen teden po upgrejdu :) - zamenjali še v sklopu garancije. Bomo videli koliko bo zdržal drugi.
Menda pa je zabitje te lopute s sajami, posledica konstantne vožnje na D, ko obrati skoraj, da ne gredo čer 2.500 in naj bi bilo dobro kdaj na AC dati tudi ročno npr. v 4. in ga držati kakšne pol ure na 4.500 obratov, da se "prelufta". Ne vem no.
.
Mojih 50c.


Tvojih 50c je vrednih več, kot vsa ostala klobasarija od drugih uporabnikov.
zmaga.gif
samo preveč stvari je pomešal
Lmm z egr
Če si prav razlagam storijo mora vw stalno delati kot v testnem programu. Da je ravno v tem težava. Ne pa da brišejo ta program.
Motor je namreč samo v "testnih" pogojih dosegal eko norme. Če bos te testne pogoje zbrisal, potem...
confused-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Malo smeha:
pred kratim sem bil na rednem pooblaščenem servisu in so me vprašali tudi glede tega popravka. Ker sem s tem servisom drugače načeloma zadovoljen, sem lepo odgovoril, da naj zaenkrat v računalnik napišejo, da tokrat nisem imel časa to naredit, potem pa sem referentki lepo rekel, da do nadaljnjega tega updatea (beri: downgradea) ne bom naredil.
Ob tem me je slišal sam lastnik salona in servisne delavnice, nato kasneje pristopil do mene in me res lepo in vljudno (ker pač nisem več en smrkavec, pa tudi ne izgledam tako) prepričeval, da avto po opravljenem posegu porabi 2 litra dizla manj, da ima ta model avta vgrajeno celo elektroniko, ki beleži kako vozi voznik in se temu potem v roku nekaj tednov prilagodi ter da je potrebno vprašat tiste, ki so opravili modifikacijo čez kakšen mesec ali dva in da potem niso več zaznali razlik. In da mi bo EGR ventil tako ali drugače odletel in v primeru, da ne bom opravil posega, bo EGR stal 700 €, po posegu pa ga bodo zamenjali v kulanci za 70 €.
Samo da najdem pravega smajlija na vse zgoraj zapisano:
hysterical-1.gif
.
Kakšne neumne buče, da ne rečem še kaj drugega, seveda se mi ni dalo pregovarjat, samo lepo sem odgovoril, da bom še premislil, ampak da zaenkrat ostajam pri svojem.

Sedaj pa par dejstev kot jih vidim sam:
1. Servisu je seveda v interesu to naredit, ker bodo tiste ure dobili plačane.
2. EGR ventil pride za moj avto dobrih 240 €, zavedam se, da bo pri kilometrini avta prej ali slej šel, ta strošek mi ne predstavlja težav.
3. Avti z enakim motorjem imajo po opravljenem posegu večje težave, dejansko kot ste že sami napisali, sam poznam osebno tri take primere (pri vseh izguba moči, pri dveh pa kar naenkrat konkretni stroški).
4. Po določenem času vožnje s slabšim avtom ti verjetno pride v navado, da imaš manj moči, zato je verjetno izrečena tista buča, da uporabniki potem po mesecu ali dveh pravijo, da ni več razlike v moči.
5. Uporabniki, ki dejansko dnevno delajo precej relacij, npr. MB-LJ, bodo verjetno še najmanj oškodovani (kot je že napisal nekdo zgoraj za primer Passata, da ne zazna razlik, imam sodelavca z Audijem, ki dela enake ture, pa tudi pravi, da ni razlik), ker jim z njihovo relacijsko vožnjo lepo puca cel sistem, čeprav verjetno tudi pogosteje, vsi ostali, ki pa naredimo tudi nekaj mestne vožnje in krajših relacij (pa kljub temu naredim med 22 in 25k km letno), pa si s tem nakopljemo samo en kup problemov.
6. Nazadnje pa še buča o 2 litra nižji porabi: mogoče bi se mi pa res poznalo v denarnici, če bi avto po novem porabil samo še med 3,5 in 4 litre na 100 km.

No, to je samo moje osebno videnje.
tongue-1.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
ti (oz. lastnik salona) to res o 2l nižje porabe?
Verjetno je še tako, da narediš upgrade večkrat in se porab vsakič zniža za 2l, torej po 3x upgrade pade na 0, po 4x pa dobiš še 2l v rezervoar. ;-)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik boc pravi:
ti (oz. lastnik salona) to res o 2l nižje porabe?
Verjetno je še tako, da narediš upgrade večkrat in se porab vsakič zniža za 2l, torej po 3x upgrade pade na 0, po 4x pa dobiš še 2l v rezervoar. ;-)
Ja, žal je res prišla taka izjava s strani lastnika avto-salona-servisa. Mogoče pa kljub zapisanemu zgoraj, da nisem več smrkavec, izgledam bebec, da mi nekdo proda nekaj takega.
hysterical-1.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik Corvette pravi:
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/mXG8cmH78JU&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/mXG8cmH78JU&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Povzetek: izguba moči, navora, povečana poraba do 4 %.

Za goljufiv SW mi je vseeno, ker me ne oškoduje na noben način. Tale "popravek" je pa nateg, ki lastnika dejansko neposredno oškoduje.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Saj je zgoraj Corvette objavil video. Izgubiš 12KM in večja poraba je za 4%. Jaz verjamem, da je tako, zato WV ne da uradnih podatkov.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Za goljufiv SW mi je vseeno, ker me ne oškoduje na noben način. Tale "popravek" je pa nateg, ki lastnika dejansko neposredno oškoduje.
Mogoče goljufivega SW neposredno ne čutiš v denarnici ali na cesti. To, da pa zadeva nekajkrat bolj svinja od deklariranih podatkov, pa žal posredno oškoduje vse nas, vključno z okoljem vred.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zato pa bi morali nabiti VW kazni in odškodnine za večje onesnaževanje. Se da to lepo izračunat.
Pri nas bi pa bedaki nič krive lastnike usekali.
V zda pač te zadeve bolj obvladajo.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Saj je zgoraj Corvette objavil video. Izgubiš 12KM in večja poraba je za 4%. Jaz verjamem, da je tako, zato WV ne da uradnih podatkov.

Hja ne zagovarjam nobenga, avta ne bom dal popravt o videu pa bi rekel takole:
Pravi da so izmerili 10 avtov, da so večinoma izgubili moč in navor ter poivišali porabo.
VENDAR! V isti sapi pravi da jih je pa nekaj (to v ang. pomeni vsaj 2/10 ali več ) pridobilo moč! kakoi pa to razlagate ?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Ja pri avtih obstajajo odstopanja.Sedaj pa je vprašanje ali so merili prej in potem ali pa samo potem.
Moj novi golf ima 155 KS izmerjenih in je bolj živahen od prejšnjega. Sedaj pa vprašanje , če prejšnji ni bil že po 150000 km nekoliko zjeban ???

Razlika pa je ,da je bil 2014 letnik Euro 5 lanski pa je Euro 6
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zato pa bi morali nabiti VW kazni in odškodnine za večje onesnaževanje. Se da to lepo izračunat.
Pri nas bi pa bedaki nič krive lastnike usekali.
V zda pač te zadeve bolj obvladajo.

Too big to fail ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Clio15, a ti si dal to nadgradnjo?

Ne Golf 7 je neproblematičen. Golf 6 pa je šel od firme pred začetkom afere.

Sicer pa sem naredil nasgradnjo
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
A ti problematifni motorji imajo rezervoar za sečnino (adblue...) Koliko ga bo porabil po upgrejdu. Koliko bo stalo.dolivanje.