Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
15. jan 2019
3.459
1.085
113
posluaš pesem, jo primerjal z drugimi....čist drug glas, tko da.....
a63806816be044626a9b88ed04c53f15.jpg

fotomontaža na rokavu

lej to je ustaš, zaradi njega je še več tega na Hrvaškem
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
V Nemčiji bodo javne zgradbe ogrevali na največ 19 stopinj Celzija
Če bo Rusija popolnoma ustavila dobavo plina, bodo zapirali industrijo


Romunski komunistični diktator je pred 30 leti omejil narodu temperaturo v stanovanjih na 19 stopinj pa vsi vemo kako je končal. Narod ne misli trpeti zaradi zaradi vaših igric s Putinom. Ko bo pozimi 100 milionov evropejcev na ulicah bo prepozno. Ukinite sankcije sedaj in nam spet omogočite normalno življenje.

---

Odlično, EU uporablja lastne državljane v boju zoper Rusijo, energetski in orožarski velikani pa bašejo milijardne prihodke v žepe.
Verjetno se že pobirajo stave ali bo narod prej odnesel evropske vlade ali Zelenskega.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
V Nemčiji bodo javne zgradbe ogrevali na največ 19 stopinj Celzija
Če bo Rusija popolnoma ustavila dobavo plina, bodo zapirali industrijo


Romunski komunistični diktator je pred 30 leti omejil narodu temperaturo v stanovanjih na 19 stopinj pa vsi vemo kako je končal. Narod ne misli trpeti zaradi zaradi vaših igric s Putinom. Ko bo pozimi 100 milionov evropejcev na ulicah bo prepozno. Ukinite sankcije sedaj in nam spet omogočite normalno življenje.

---

Odlično, EU uporablja lastne državljane v boju zoper Rusijo, energetski in orožarski velikani pa bašejo milijardne prihodke v žepe.
Verjetno se že pobirajo stave ali bo narod prej odnesel evropske vlade ali Zelenskega.
nekako tako je

v naši ustavi piše blaginja....

sankcije so kontra
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
vglavnem, nekje, na eni tocki se je treba odlocit na cigavi strani si.

raje sem na strani, ki zagovarja suverenost, svobodo in neke demokraticne norme.

si pa tezko predstavljam, kako morate vi trpet, ki vam pase bolj vzhodni stil zivljenja, v tem zahodnem svetu.
Tole je kot bereš da nika in luka hodita v ameriko mal pokramljat pitem.pa še dopust k sta že tam. Zakaj ne hodita na vzhod?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
vglavnem, nekje, na eni tocki se je treba odlocit na cigavi strani si.

raje sem na strani, ki zagovarja suverenost, svobodo in neke demokraticne norme.

si pa tezko predstavljam, kako morate vi trpet, ki vam pase bolj vzhodni stil zivljenja, v tem zahodnem svetu.

Pač zagovarjam enake kriterije za vse.... Tu v tejle temi sem večkrat napisal da mi hudo dol visi za rusa, prav tako za ukrajinca in vse ostale svetovne vukojebine ki so trebutno v vojni.

Sem domoljub in hudičevo težko gledam kako z brezvezno podporo nekaterim tako ljubega zahoda, trpi veliko slovencev.
Zakaj bi se morali bilokako opredeliti?
Sam vojne ne podpiram, ne ruske, ne ameriške, ne izraelske.....
Pri praktično nobeni drugi kot sedaj pri ukrajinski se slovenija ni tako drastično postavila na eno ali drugo stran. Na žalost smo slovenija in EU kot taka veliko preveč odvisni od rusa. Krivda za to je na naši in EU strani. Če se sedaj v desetletjih nismo uspeli odcepiti od rusa, zakaj se je potrebno sedaj, na silo in čez noč na račun nižjega in srednjega razreda? Po občutku nas najhujše čaka v roku 4-6 mesecev.

Če pa se zaradi bilokakšnega razloga resnično moramo ogradit od rusa, pričakujem enak kriterij do vseh svetovnih agresorjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Američani, angleži, izraelci,......pa še kdo so pa dobrodošli? Aja oni so "naši".

Marsikateri slovenski družini in podjetju rus prinese kruh na mizo....... Ker se tebe to verjetno ne tiče in ti ni "življenjsko" pomembno, je potrebno rusa nagnat.....
Ma kateri druzini ruski razbojniski terorist prinese kruh ???? Ne seri z takimi ,90% ruskih drekov se ni videlo tople vode ,wc skolke ali asfalta in bo nosil kruh Slovencem ki so dve tisocletji pred njimi. Dej se zadrzi putlerjeve reklame...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ma kateri druzini ruski razbojniski terorist prinese kruh ???? Ne seri z takimi ,90% ruskih drekov se ni videlo tople vode ,wc skolke ali asfalta in bo nosil kruh Slovencem ki so dve tisocletji pred njimi. Dej se zadrzi putlerjeve reklame...

Če ti tega ne veš in ne poznaš je to kar avtomatska resnica ali kako?

Omejenim v razmišljanju je pač brez veze razlagati kolikšen % dobička določenim turističnim in ostalim panogam prinese rus. Koliko slovenskig proizvodnih in storitvenih podjetji ustvarja konkretne % letnega dobička v rusiji in na račun rusov. Samo če se nekoga direkt riti ne dotika je lahko glasen in "pameten" o nazadnjaški rusiji.

Po drugi strani pa vidimo in občutimo na lastni koži kako velepomembna in napredna EU brez problema sankcionira rusa..... Aja.....sej preveč industrije in zaposlitev ter temperatura v stanovanjih 17+ stopinj itak ni uredu in bi jo tudi brez rusije uvedli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Podjetja ki morajo sodelovati z rusko navidezno realnostjo naj zaprejo in dokoncno pozabijo na to azijsko sranje.
Nobene skode ne bo ,na zahodu je neomejeno moznosti le da se je treba prilagoditi in ne delati po rusko...
Ce je pa tebi vec vredno 22 stopinj v stanovanju kot otroska in zenska zivljenja imas moznost se podati na rusko realnost in tam uspesno naprej do oligarga z miliardno jahto... Samo pazi beseda vojna te tam v komunajz realnosti za 15 let odmakne od zivljenja....
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Podjetja ki morajo sodelovati z rusko navidezno realnostjo naj zaprejo in dokoncno pozabijo na to azijsko sranje.
Nobene skode ne bo ,na zahodu je neomejeno moznosti le da se je treba prilagoditi in ne delati po rusko...

Omejeno razmišljanje malega uma opranega z Hollywood propagando.

Na žalost je realnost nekoliko drugačna. Trenutno se že kažejo zametki tega kako enostavno je/bo odrezat rusa..... Pa bomo videli kako bo šla zima in industrija dalje brez poceni ruskih energentov.

Ko bodo določena podjetja izgubila še dobiček na ruskih trgih bo pa sploh zanimivo
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Omejeno razmišljanje malega uma opranega z Hollywood propagando.

Na žalost je realnost nekoliko drugačna. Trenutno se že kažejo zametki tega kako enostavno je/bo odrezat rusa..... Pa bomo videli kako bo šla zima in industrija dalje brez poceni ruskih energentov.

Ko bodo določena podjetja izgubila še dobiček na ruskih trgih bo pa sploh zanimivo
Ta zgodba ima tudi drugo plat. Če Rusu v Ukrajini uspe, potem bomo imeli WWIII. Ali si tega v Evropi želimo? Jaz ne. Zate pa ne vem. Evropa ima samo dve izbiri, Putina pomaga nagnat iz Ukrajine, ali pa dobi ruske bombe nazaj. Jaz sem za prvo opcijo. Res pa je, da Evropi Ameri že tretjič rešujejo rit. Prvič v WWI. Drugič v WWII. Zdaj pa upam, da preprečijo WWIII, drugače bo reševanje riti precej dražje. Se bomo morali tudi v EU naučiti, kako opraviti z idioti tipa Hitler in Putin. Enkrat nas bodo imeli uni čez veliko lužo dovolj.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ta zgodba ima tudi drugo plat. Če Rusu v Ukrajini uspe, potem bomo imeli WWIII. Ali si tega v Evropi želimo? Jaz ne. Zate pa ne vem. Evropa ima samo dve izbiri, Putina pomaga nagnat iz Ukrajine, ali pa dobi ruske bombe nazaj. Jaz sem za prvo opcijo. Res pa je, da Evropi Ameri že tretjič rešujejo rit. Prvič v WWI. Drugič v WWII. Zdaj pa upam, da preprečijo WWIII, drugače bo reševanje riti precej dražje. Se bomo morali tudi v EU naučiti, kako opraviti z idioti tipa Hitler in Putin. Enkrat nas bodo imeli uni čez veliko lužo dovolj.

Kolikokrat nas je američan reševal pred rusom? Trnutno pa američan veliko bolj rine k rusu kot kontra. Trenutna situacija je ravno odraz tega.

Še enkrat uncle sam ni noben dober striček kateri rešuje evropo iz dreka. Ogromno evropskih problemov je v zadnjih desetletjih zrihtal prav striček iz amerike.

Malce manj Hollywooda pa se bodo še komu pokazale prave barve takozvanih rešiteljev preko luže....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.347
249
113
Pač zagovarjam enake kriterije za vse.... Tu v tejle temi sem večkrat napisal da mi hudo dol visi za rusa, prav tako za ukrajinca in vse ostale svetovne vukojebine ki so trebutno v vojni.

Sem domoljub in hudičevo težko gledam kako z brezvezno podporo nekaterim tako ljubega zahoda, trpi veliko slovencev.
Zakaj bi se morali bilokako opredeliti?
Sam vojne ne podpiram, ne ruske, ne ameriške, ne izraelske.....
Pri praktično nobeni drugi kot sedaj pri ukrajinski se slovenija ni tako drastično postavila na eno ali drugo stran. Na žalost smo slovenija in EU kot taka veliko preveč odvisni od rusa. Krivda za to je na naši in EU strani. Če se sedaj v desetletjih nismo uspeli odcepiti od rusa, zakaj se je potrebno sedaj, na silo in čez noč na račun nižjega in srednjega razreda? Po občutku nas najhujše čaka v roku 4-6 mesecev.

Če pa se zaradi bilokakšnega razloga resnično moramo ogradit od rusa, pričakujem enak kriterij do vseh svetovnih agresorjev.

Za razliko od drugih vojn, se ta dogaja v Evropi, zato tako burna reakcija vseh evropejcev. Cisto brezvezen napad ene drzave nad drugo. Hudo zahrbtni napad, brez napovedi, brez realnih moznosti, da se zadeva diplomatsko resi.

Tudi meni amerikanci niso pri srcu, sploh ne. ampak, dokler bojo pomagali ukrajini jih podpiram. pa niso vzroki vazni. meni je vazno, da se imajo ukrajinci tako vsaj s cim borit, in oni se s srcem borijo proti okupatorju.

pa sej men je tud vseeno, kdo je v vojni. dokler se izvaja agresija nad civilisti in krade ozemlje druge drzave tega ne bom podpiral. pa ce je rus, american al pa anglez.

rus je zaril noz v hrbet celi evropi, zato se mora ta cez noc odcepiti od nje. Nekako smo mislili, da smo v evropi zakljucili s takimi barbarskimi brezveznimo vojnami, in da smo spoznali, da se z vojno in nasiljem ne resuje zadev.

tako sam vidim zadevo. ce sem zarad tega opran, ok, sam te vojne pac ne podpiram.

isto mnenje imam o izraelcih, in turkih v siriji. izraelci so dejansko se vecje piz.de, kot rusi, ker grizejo ozemlje ze 50 let. im redno pobijajo palestince.

opredelit se je pa nekako treba. ker ce bomo enotni, bo vse lazje. "zrtve" seveda bojo - kaksno delovno mesto manj - ampak ne dvomim da se bo vse nazaj uredilo v kratkem casu. clovek se vedno prilagodi, tudi tokrat se bo treba.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.950
113
Malce manj Hollywooda pa se bodo še komu pokazale prave barve takozvanih rešiteljev preko luže....

Pozabljamo, da so rusi "osvobodili" polsko skupaj z nacisti. Finska je bila tudi potrebna osvoboditeve. Potem par let niso bili najbolši prijatelji z dolfetom, so pa na koncu osvobodili in postavili protifašistično ograjo čez nemčijo. Vmes je bilo par zahodno-dekandečnih uporov, ampak vemo kako se je končalo.

Vneseš v Guulag: "soviet war crimes" in "russian war crimes" pa dobiš seznam katerega bi še američani zavidali.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.