Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Za razliko od drugih vojn, se ta dogaja v Evropi, zato tako burna reakcija vseh evropejcev. Cisto brezvezen napad ene drzave nad drugo. Hudo zahrbtni napad, brez napovedi, brez realnih moznosti, da se zadeva diplomatsko resi.

Ni burne reakcije "vseh evropejcev." Pravzaprav so "vsi evropejci" zelo pasivni glede te vojne. Si želijo da se neha. Diplomatsko. Ne podpirajo sankcij. Edini, ki bruhajo ogenj, so poljaki (za katere je bilo lepo rečeno, da je njihova rusofobija večja od njihove domoljubnosti) in par baltskih zakomplesancev. In pa par Alterašev. Vojna ni brezvezna za ruse in ni brezvezna ua ukrajince. Brezvezna je za EU. Zato je zelo brezvezno, da se na kocko postavlja celotna EU zavoljo ene "brezvezne" vojne, ki niti ni v EU oz. med članicami EU. Ni bilo realnih možnosti diplomatske rešitve? Daj še meni malo...

Tudi meni amerikanci niso pri srcu, sploh ne. ampak, dokler bojo pomagali ukrajini jih podpiram. pa niso vzroki vazni. meni je vazno, da se imajo ukrajinci tako vsaj s cim borit, in oni se s srcem borijo proti okupatorju.
Vzroki so važni. ker so potem tudi rešitve na osnovi vzrokov. Pomoč ZDa "brez vzrokov" je samo neumno podpihovanje vojne, hujskaštvo. To je včasih delal neizobražen folk brez ciljev in prihodnosti... Upam, da se ne najdeš v tem, čeprav sem z vsakim tvojim postom manj in manj prepičan...

pa sej men je tud vseeno, kdo je v vojni. dokler se izvaja agresija nad civilisti in krade ozemlje druge drzave tega ne bom podpiral. pa ce je rus, american al pa anglez.
Ne, tebi je zelo važno, da je na agresorski strani Rus, ki je v tvojih očeh idealni bad guy za izlivanje svojih frustracij. Če bi bila na drugi strani ZDA, bi po forumu orgazmiral na Star Spangled Banner...

rus je zaril noz v hrbet celi evropi, zato se mora ta cez noc odcepiti od nje. Nekako smo mislili, da smo v evropi zakljucili s takimi barbarskimi brezveznimo vojnami, in da smo spoznali, da se z vojno in nasiljem ne resuje zadev.
Rus je Evropi zelo lepo povedal, kaj se bo zgodilo. Večkrat. Skozi več let. Tista o "odcepitvi" je pa samo sarkazem, ne? Upam... Ker "članstvo" v Evropi pač ni pogojeno politično gospodarsko, kulturno... Pogojeno je geografsko. Razen če si nabaviš res veliki buldožer... V Evropi pa še daleč nismo zaključili z brezveznimi barbarskimi vojnami" - kar vprašaj Angleže in Francoze, kako je kaj v Libiji...

tako sam vidim zadevo. ce sem zarad tega opran, ok, sam te vojne pac ne podpiram.
Ne-podpirat vojno je nekaj povsem drugega, kot to, kar ti zganjaš po forumu. O opranosti pa se strinjam...

opredelit se je pa nekako treba. ker ce bomo enotni, bo vse lazje. "zrtve" seveda bojo - kaksno delovno mesto manj - ampak ne dvomim da se bo vse nazaj uredilo v kratkem casu. clovek se vedno prilagodi, tudi tokrat se bo treba.
Ne, ni se treba. Ni niikakršne potrebe se postavit na katerokoli stran. Pravzaprav je - vsi bi se morali postaviti na stran EU in se od vsega sranja discantirat maximalno. In enkrat za vselej odfookat ZDA ter skelapti partnerstva izključno na podlagi gospodarskih interesov. Fucking Indija nas bo posilila iz leve in desne, če se bomo še dolgo zajebvali in lizali šupak ZDA. Celi svet se že obrača prot njim malo po malo, edino mi še s kanglico vazelina mažemo levo in desno od sebe, da bomo lažnje zdršnili še globje...
Glede "žrtve" in kakšno "delovno mesto manj" pa je itak odraz totalnega zblojenca...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.340
6.534
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ni burne reakcije "vseh evropejcev." Pravzaprav so "vsi evropejci" zelo pasivni glede te vojne. Si želijo da se neha. Diplomatsko. Ne podpirajo sankcij. Edini, ki bruhajo ogenj, so poljaki (za katere je bilo lepo rečeno, da je njihova rusofobija večja od njihove domoljubnosti) in par baltskih zakomplesancev. In pa par Alterašev. Vojna ni brezvezna za ruse in ni brezvezna ua ukrajince. Brezvezna je za EU. Zato je zelo brezvezno, da se na kocko postavlja celotna EU zavoljo ene "brezvezne" vojne, ki niti ni v EU oz. med članicami EU. Ni bilo realnih možnosti diplomatske rešitve? Daj še meni malo...


Vzroki so važni. ker so potem tudi rešitve na osnovi vzrokov. Pomoč ZDa "brez vzrokov" je samo neumno podpihovanje vojne, hujskaštvo. To je včasih delal neizobražen folk brez ciljev in prihodnosti... Upam, da se ne najdeš v tem, čeprav sem z vsakim tvojim postom manj in manj prepičan...


Ne, tebi je zelo važno, da je na agresorski strani Rus, ki je v tvojih očeh idealni bad guy za izlivanje svojih frustracij. Če bi bila na drugi strani ZDA, bi po forumu orgazmiral na Star Spangled Banner...


Rus je Evropi zelo lepo povedal, kaj se bo zgodilo. Večkrat. Skozi več let. Tista o "odcepitvi" je pa samo sarkazem, ne? Upam... Ker "članstvo" v Evropi pač ni pogojeno politično gospodarsko, kulturno... Pogojeno je geografsko. Razen če si nabaviš res veliki buldožer... V Evropi pa še daleč nismo zaključili z brezveznimi barbarskimi vojnami" - kar vprašaj Angleže in Francoze, kako je kaj v Libiji...


Ne-podpirat vojno je nekaj povsem drugega, kot to, kar ti zganjaš po forumu. O opranosti pa se strinjam...


Ne, ni se treba. Ni niikakršne potrebe se postavit na katerokoli stran. Pravzaprav je - vsi bi se morali postaviti na stran EU in se od vsega sranja discantirat maximalno. In enkrat za vselej odfookat ZDA ter skelapti partnerstva izključno na podlagi gospodarskih interesov. Fucking Indija nas bo posilila iz leve in desne, če se bomo še dolgo zajebvali in lizali šupak ZDA. Celi svet se že obrača prot njim malo po malo, edino mi še s kanglico vazelina mažemo levo in desno od sebe, da bomo lažnje zdršnili še globje...
Glede "žrtve" in kakšno "delovno mesto manj" pa je itak odraz totalnega zblojenca...

pa dobr... sej tkole se lahko predrkavamo v nedogled... pač ti imaš svoj pogled, jest svojega...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
če dobimo Fukušimo bodo naj****tudi sosedje. Ni pomemben tip nukelarke, ker če poškoduješ reaktor bo sevanje ven uhajalo.....razlika bi v primerjavi z Černobilo bila mogoče v količini sevanja ki je ven ušlo.

Vsekakor pa bi posledice bile take ali drugačne

Ta zgodba ima tudi drugo plat. Če Rusu v Ukrajini uspe, potem bomo imeli WWIII. Ali si tega v Evropi želimo? Jaz ne. Zate pa ne vem. Evropa ima samo dve izbiri, Putina pomaga nagnat iz Ukrajine, ali pa dobi ruske bombe nazaj. Jaz sem za prvo opcijo. Res pa je, da Evropi Ameri že tretjič rešujejo rit. Prvič v WWI. Drugič v WWII. Zdaj pa upam, da preprečijo WWIII, drugače bo reševanje riti precej dražje. Se bomo morali tudi v EU naučiti, kako opraviti z idioti tipa Hitler in Putin. Enkrat nas bodo imeli uni čez veliko lužo dovolj.

Ti pa ne spremljaš veliko dogajanja v Ukrajini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.340
6.534
113
Ivan Fedorov, the mayor of Melitopol, posted on Telegram that "an explosion was heard in the northeastern part" of the city.

"We're waiting for good news about Russian losses," he added.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.157
113
Verjetno si ga ne upajo spustiti niti približno blizu fronte, bi bila katastrofa če bi ga slikali sploščenega na njivi. Plus, da ga lahko preučuje Nato, kako se ga da slediti oz. koliko sploh je kao nevidni.

Sem se spomnil na te ruske wonder-wafne in kako so končali, ker ni bilo nič govora in ne nič slik objavljenih.

Se je izkazalo, da imajo zaradi večje teže slabšo mobilnost kot T72 na katere šasiji je narejen. Povrhu je daljinsko vodeno orožje občutljivo na artiljerijo v bližini.


 
V Nemčiji bodo javne zgradbe ogrevali na največ 19 stopinj Celzija
Če bo Rusija popolnoma ustavila dobavo plina, bodo zapirali industrijo



Romunski komunistični diktator je pred 30 leti omejil narodu temperaturo v stanovanjih na 19 stopinj pa vsi vemo kako je končal. Narod ne misli trpeti zaradi zaradi vaših igric s Putinom. Ko bo pozimi 100 milionov evropejcev na ulicah bo prepozno. Ukinite sankcije sedaj in nam spet omogočite normalno življenje.

---

Odlično, EU uporablja lastne državljane v boju zoper Rusijo, energetski in orožarski velikani pa bašejo milijardne prihodke v žepe.
Verjetno se že pobirajo stave ali bo narod prej odnesel evropske vlade ali Zelenskega.

a bejž no....kdaj in kako in zaradi česa so zaprli nuklearke? Če bi laufale bi lahk meli po 30 stopinj v stanovanjih, torej v čem je problem? Zakaj so jih šli zapirat?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.