Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
A close ally of Russian President Vladimir Putin has warned that London will be the first city to be bombed in the event of another world war.


We'll destroy the entire group of enemy's space satellites during the first air operation," he said.

"No-one will care if they are American or British, we would see them all as NATO.

"Second, we'll mitigate the entire system of anti-missile defence, everywhere and 100%.

"Third, we certainly won't start from Warsaw, Paris or Berlin.

"The first to be hit will be London.

"It's crystal clear that the threat to the world comes from the Anglo-Saxons."

Ti so cisto zgubili stik z realnostjo, samo groziti znajo, seveda brez osnove
 
  • Haha
Reactions: mr_ in endvatri

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
A close ally of Russian President Vladimir Putin has warned that London will be the first city to be bombed in the event of another world war.


We'll destroy the entire group of enemy's space satellites during the first air operation," he said.

"No-one will care if they are American or British, we would see them all as NATO.

"Second, we'll mitigate the entire system of anti-missile defence, everywhere and 100%.

"Third, we certainly won't start from Warsaw, Paris or Berlin.

"The first to be hit will be London.

"It's crystal clear that the threat to the world comes from the Anglo-Saxons."

Ti so cisto zgubili stik z realnostjo, samo groziti znajo, seveda brez osnove
Pa še glavnega letališča sosednje napadene države niso sposobni osvojiti. Pa bi radi London zradirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Ne pozabit na Big Pharma, ki so pravi vojni dobičkarji tu, in na veliko profitirajo (poleg naftnih firm). Nobena od pharma firm se ni umaknila iz Rusije, tudi Slovenske ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Ne pozabit na Big Pharma, ki so pravi vojni dobičkarji tu, in na veliko profitirajo (poleg naftnih firm). Nobena od pharma firm se ni umaknila iz Rusije, tudi Slovenske ne.
Si morda pomislil na dejstvo, da so farmacevtska podjetja zakonsko vezana na to, da oskrbujejo trg z zdravili?
Si ti predstavljas, da moras celo zivljenje jemati neko X zdravilo zaradi kaksne kronicne bolezni in potem se kar na lepem proizvajalec odloci, da ga zaradi nekega razloga (vstavi poljubno) ne bo vec proizvajal, kljub temu, da na trgu ni substituta, ti bos pa zaradi tega hudo zbolel ali umrl?
To je kaznivo, tega farm. podjetje ne more kar tako storiti na suho in mora dobiti zeleno luc regulatornih organov.
Selitev proizvodnje v drug obrat pa tudi ni macji kaselj in traja leta, preden se naredi transfer in vse potrebne validacijske aktivnosti z inspekcijskimi pregledi.

Tako da prosim...malo splosne razgledanosti ne bi skodilo preden skocis pisat nebuloze.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Si morda pomislil na dejstvo da rusi koljejo po ukrajini, kar bi moralo biti strogo sankcionirano od ostalega sveta, pa samo stopicamo na mestu? Na racun te grozote bo v ukrajini umrlo vec ljudi, kot ce se Lek umakne iz rusije.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Si morda pomislil na dejstvo da rusi koljejo po ukrajini, kar bi moralo biti strogo sankcionirano od ostalega sveta, pa samo stopicamo na mestu? Na racun te grozote bo v ukrajini umrlo vec ljudi, kot ce se Lek umakne iz rusije.
Sem ze napisal, da se ne mores kar tako umakniti, ker si vezan na regulativo. Kaj ni jasno? Poleg tega Lek nima v rusiji obrata. Ga pa ima novartis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Vse regulative bi morale pasti, ko ena drzava napade drugo in kolje tam. Who gives a F glede regulativ v takem primeru? But po Rusu z vsem kar mamo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113

After ‘Super Success’ In Ukraine, France Wants To Buy ‘Angry Bird’ Switchblade Drones From US — Reports​

 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Vse regulative bi morale pasti, ko ena drzava napade drugo in kolje tam. Who gives a F glede regulativ v takem primeru? But po Rusu z vsem kar mamo.
Morda samo še to, da dodam - proizvodnja v rusiji ne pomeni samo proizvodnjo zdravil za ruski trg. Lahko da se tam proizvajajo zdravila ravno za vse ostale trge in ravno za domačega ne... in če boš tam zaprl fabrko kar na suho (pa ignorirajmo v celoti zakonodajo), bi morda ravno tvoja babica ostala brez zdravil...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Morda samo še to, da dodam - proizvodnja v rusiji ne pomeni samo proizvodnjo zdravil za ruski trg. Lahko da se tam proizvajajo zdravila ravno za vse ostale trge in ravno za domačega ne... in če boš tam zaprl fabrko kar na suho (pa ignorirajmo v celoti zakonodajo), bi morda ravno tvoja babica ostala brez zdravil...
Boli ga k. za babico, to dokazuje zadnji dve leti korone, pri RUS-UKR sporu pa je šel čez mejo dobrega okusa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Boli ga k. za babico, to dokazuje zadnji dve leti korone, pri RUS-UKR sporu pa je šel čez mejo dobrega okusa.
Jaz se več v te debate ne bom sploh spuščal, ker nima smisla, sem pa povedal oz. komentiral kar sem mislil.
Zdaj sta se že dve brihti oglasili, eden je šel totalno izven konteksta, toliko da je podrekal ( 8888 ), darjan pa piše na pamet in sem pač dopisal svoj komentar. Odslej naprej pa mi pretežno do zelo binglja kaj kdo verjame pa česa ne. Dejstva so taka kot so, ne vem zakaj bi moral kogarkoli prepričevati. :D
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Poglej "grlo" za Lisičjanskom, komot v dosegu artilerije kratke dosega. Evakuacija skozi takšno grlo je praktično nemogoča. Vsekakor se takšna situacija tretira kot "obroč."
Plus ruski helikopterji iz zraka. Menda imajo v zraku Ka-52 in Mi-28.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Morda samo še to, da dodam - proizvodnja v rusiji ne pomeni samo proizvodnjo zdravil za ruski trg. Lahko da se tam proizvajajo zdravila ravno za vse ostale trge in ravno za domačega ne... in če boš tam zaprl fabrko kar na suho (pa ignorirajmo v celoti zakonodajo), bi morda ravno tvoja babica ostala brez zdravil...
To je res, zato pa se pac dela ba dolgi rok da se umakne vse iz rusije. Iz SK verjetno ne dobavljamo zdravil?

ps, babici ne bo pomagalo nobeno zdravilo ko bo vkorakal rus, bo imela sreco ce je ne posili in potem zakolje. Taksna je realnost v ukrajini
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.