Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Najbolj Ukrajino podpirajo Francozi in Nemci.
Oboji so že bežali iz Rusije.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.426
5.412
113
Tonin na CNN-u.


“Gre za odločilne trenutke. Zahodni zavezniki moramo biti jasni pri tem, o čemer govorimo. Moj občutek je, da se je Putin odločil iti v Ukrajino, ker misli, da ne bomo storili tega, kar govorimo. Zato morajo biti sankcije zoper Rusijo hude,” je dejal. Poudaril je, da če zahodni zavezniki ohranijo enotnost, ki je po njegovo najmočnejše orožje zoper ruskega predsednika, potem neposredne nevarnosti za Slovenijo ne vidi. Na vprašanje, kako gleda na stališče Evropske unije, da priznanja Luganska in Donecka za zdaj ne označuje za invazijo, je Tonin odvrnil, da je rusko priznanje separatističnih regij očitno kršenje mednarodnega prava. “Ti dve regiji sta Ukrajinski, zato bi lahko govorili o invaziji,” je povedal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.724
113
blizu močvirne prestolnice
Kaj se pa ti vsajaš? Sploh ti bi moral vedeti da so bili Rusi večje zlo kot okupatorji v tvojih koncih. Samo zato, ker so bili včasih pod rdečo zvezdo se ti zdi prav da napadejo prav tako slovansko Ukrajino.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Dejstvo je, da ko bluzimo o nekih sodobnih rešitvah v vsakdanjem življenju, moramo imeti v mislih tudi politično nestabilnost sveta. V mislih imam denimo jedrsko energijo, ki je sicer precej varna, dokler ne poseže vmes človek. V Evropi ni bilo v zadnjem tisočletju mirno obdobje nikoli daljše od nekaj desetletij. Kaj točno se je spremenilo, da bi bilo sedaj drugače? Očitno nič. Vsakih nekaj let je nova vojna.
Učinkovitost sankcij? Ne vem, močno dvomim. Sankcije močno prizadenejo tudi tistega, ki jih izvaja. Stvar nikakor ni preprosta. Gospodarstvo trpi, zaradi slabega gospodarstva trpi tudi politična stabilnost v še tako trdni demokraciji.
Vojna? Naj dvigne roko tisti, ki bi šel sam tja in ki bi tja poslal svoje otroke.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
putin organsko ne mara ukrajincev...zato pa imamo to. Brez oklevanja bo spokalo, ne glede na sankcije in retoriklo. Prosto po rusko...govoriš eno in se pretvarjaš, bleferji kot vedno. Najebal bo narod kakopak.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
mal me zanima za komentarje rusofilov, pa češ kak so amerigosi spet lagali in podobno....
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Priznam da sam nisem verjel v vojno.....kako češ verjet nekomu ki jih vodi nekdo v plenicah?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
za naše komuniste so rusi passe, zdaj si vozijo kožico na kitajce.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
za naše komuniste so rusi passe, zdaj si vozijo kožico na kitajce.

Ne vem. Naši komunisti živijo še v letu 1945 in mislijo, da Putin razširja socializem

FMO4yEsX0Ak8wNM.png
 
  • Haha
Reactions: sixpower
I

Izbrisan uporabnik 474

Kolikor sem zasledil, bi naj Rusija dejansko pakirala vojsko že nazaj (so bili tudi satelitski posnetki), na mejo pa bi naj šli drugi vojaki, t.i. "mirovne sile," ki imajo drugačno opremo in naloge, kot običajna vojska (podobno, kot so bile mirovne sile v Gruziji, preden je prišlo do eskalacije). In vsaj včeraj (ne vem kako je danes) Rusija (še) ni prestopila meje z Donbasom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
ja sej to bodo do nadaljnega vse neoznačene "mirovne" sile. za zaščito regij in pomoč ukrajini, da spregleda. Sej so vse ratificirali, da bo "legalno".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Pepe
I

Izbrisan uporabnik 474

Glede na to, da sta Lugansk in Donbas že dolgo avtonomni pokrajini znotraj Ukrajine... Kako se trenutna situacija razlikuje recimo od Kosova?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.