Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Nene rajcaj :)

Drugače pa mislim, da se Donbas in Lugnask nimata namena pridružit Rusiji... Verjetno bi šlo za isto sceno, kot je Belorusija/Rusija...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
Manjša razlika je v tem, da je nam jugoslovanska ustava iz leta 1974 to omogočala, v ostalih naštetih primerih (tudi znotraj EU) pa njihove ustave tega ne predvidevajo.

Boljša primerjava bi bila, če bi se npr. Štajerska hotela odcepiti od Slovenije in se priključiti Avstriji. Pravno trenutno neizvedljivo.

Ma se mi zdi, da recimo Kosovu tega ustava ni omogočala. Ali pač?

Tako da če imajo tapravi interese, gre to skozi
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Rusi imajo kar zgodovino teh "prijateljskih" povabil. Vseeno daljšo od ZDA, pa če si priznamo ali ne.
Okoli leta 1939 - 40 so prijateljsko zasedli pribaltske države, pa na Finsko so jih menda povabili ali pa mogoče niti ne, aja, pa Poljsko, po vojni pa so bile ambicije, da pridejo k nam, na Madžarsko in Češkoslovaško pa so dejansko šli. Itd ... Sama prijateljska dejanja.
Rekel bi, da ruska politika nima nekega trdnega temelja do zaveznikov. 110 % sem, da je bil Putin vabljen k ruski kapelici, da bo Rusija podprla kandidaturo Danila Türka za predsednika OZN, ampak so očitno Rusi požrli besedo, Slovenija pa je izpadla nekredibilna v obdobju po krimski krizi in takratnih sankcijah proti Rusiji. Upam, da so naši politiki šli samo enkrat na led, tudi ko se politična garnitura delno menja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in darjan

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.235
113
da bo cim naj mrtvih in histerije okol tega, je se potrebno v par dneh zmenit za mejo pa postavit zid, pa je to to. Case closed...

no tega ne bo, putin bi rad imel tudi dele pod ukrajinskim nadzorom....
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
da bo cim naj mrtvih in histerije okol tega, je se potrebno v par dneh zmenit za mejo pa postavit zid, pa je to to. Case closed...

no tega ne bo, putin bi rad imel tudi dele pod ukrajinskim nadzorom....
Ta zid bi bil kot naš s Hrvaško. Po moje ne bo pokalo, ker tale Ukrajina je mal k...e. Rada dobiva od zahoda in rada živi od vzhoda. To je moje mnenje, ker koliko sem spozal ukrajince so po domače rečeno civilizirani cigani. Ti pomagajo tebi, obenem bi te pa zadavli. Da o babncah iz Ukrajine niti ne govorim. Deci so še najmanjša težava.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Ja, iz zahoda, torej vojska ki je bila "mešana", mislim da je celo nato nekaj sral? ali je bil samo UN?
V glavnem, pač bila je vojska, ki je bila sestavljena iz večih sil - nek mednarodni dogovor, kateri bi naj skrbel za mir, da ne bi prišli srbi naredit dr mra.

V ukrajino pa je samosvoje vdrla država, ki ima še druge apetite, kot samo zagotovit mir in pomagat pri osamosvojitvi teh "pokrajin".

Si pozabil, kako so prišli plačani morilci iz držav kot so Savdska Arabija, ki so se lepo vključili v OVK? Vse to podprto z denarjem zahodnih držav. Zakaj se ti sploh oglašaš, če nimaš niti osnovnih vedenj o tematiki?
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Priznam da sam nisem verjel v vojno.....kako češ verjet nekomu ki jih vodi nekdo v plenicah?

A ti si kdaj videl, kako deluje recimo kakšen večji korporativni sistem? A se tebi zdi, da predsednik uprave vodi vse? Tudi Biden je samo figura javnosti, zadaj je pa cela mašinerija think thankov in organizaciji, ki na terenu zbirajo informacije. Recimo takšna zanimiva organizacija je USAID.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Za Kosovo se ne bi nihče sekiral, če bi Srbi bili sposobni Kosovo obvladati. Tega pa še zdaleč niso bili sposobni. Pravzaprav so se stvari lotili povsem napačno. Še njihova TV je snemala prispevke, kako JLA prijazno pomaga civilnemu prebivalstvu, da zapusti Kosovo in gre v begunstvo po Evropi in svetu. Ko so se pojavili ti posnetki, se je NATO hitro odločil za akcijo. Do takrat je bila za mednarodno skupnost to notranja zadeva Srbije.
Noben si ne želi nesposobne oblasti, ki iz svoje države izganja prebivalstvo, da bo delalo sranje po širši regiji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Bomo imeli idealno sanso, da pokazemo, kako mi te iste ljudi obvladujemo v Sloveniji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.507
9.235
113
Trump je pohvalil pogumno dejanje Putina. Sam bi kaj podobnega izvedel na meji z Mehiko. :evil: ne ni šala.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Američani delajo štalo, škodovalo bo pa predvsem EU, ker smo izgleda idioti. Že zdavnaj bi se morali "odcepit" od Amerov, NATO ima korenine v WWII in je preživeta organizacija. Drug problem pa je USD kot svetovna valuta, že zdavnaj bi morali to ukinit. ZDA niso nič tako posebnega, da bi morali sprejemat in ne obsojat takega obnašanja.

Tko pa bodo na koncu Ameri v EU izvažali ruski plin.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.547
9.229
113
Konkretno višja cena bo naredila relativno privačne možne nove tehnologije. Kratkoročno je to pogreb, dolgoročno pa lahko pomeni konkrtno sranje za dobavitelje plina.
Recimo če plačuješ 2000 eur letno za plin ti bo investicija v fasado v vrednosti 15.000 znala biti težava. Pri 5000 eur letno, je zadeva čisto drugačna.
In upam, da je to budnica za Evropo, da Rusija pač ni zaupanja vredna poslovna partnerka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Apollo8
I

Izbrisan uporabnik 474

Hmmm... Ali je Rusija prekinila Severni tok 2? Aja, ne, to je bla Nemčija... Je Rusija uvedla sankcije in prenehala trgovati z drugimi državami? Aja ne, to sta bili ZDA in EU... Je Rusija prekinila dobavo plina sredi energetske krize v EU? Ne, opravljala je vse svoje obveznosti v skladu z pogodbo. Še več, Putin je takrat celo naročil, da povečajo črpanje plina in napolnijo državne rezerve, da so lahko višek plina po nižjih cenah še naprej izvažali v EU... Je Rusija na osnovi izmišljenih obtožb blokirala Kitajskega giganta in prepovedala lastnim podjetjem sodelovanja z njimi? Aja ne, to je bla ZDA...

Na osnovi česa praviš, da Rusija ni zaupanja vredna poslovna partnerka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.