Vlečna kljuka Bartolj

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Hja, evo da ne vem. Kupil sem rabljeno in jo imel na 19-ki, na sceniku in sedaj na laguni sem dobil že zmontirano. Res pa je da sam kavelj (kljuka, bunka) je pocinkan, ni pa ohišje oziroma del ki gre na podvozje. Ta je pa ves rjav.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Kljuka (bunka) je pocinkana, pa če se ne motim tudi del, v katerega se vstavi kljuka, vse ostalo pa je le prašno barvano v njihovi lakirnici.
Najboljše bi bilo, če bi bili nosilci pocinkani + prašno lakirani (ali KTL + prašno lakiranje), ampak cena bi bila zaradi tega sigurno nekaj višja.

Je pa res, da je to del podvozja, ki je precej izpostavljen soli in kamenčkom - če pogledaš pod 5 let star avto, je tudi drugo dokaj rjavo...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Danes montirali kljuko ... prišel sem 20minut pred dogovorjenim terminom in zapeljal takoj v delavnico. (fraj dvigalo je čakalo) Malo sem pregledal dvorišče in par okoliških hiš in čez dobrih 35minut je reku majster, da lahko odpeljem.

Hitro narejeno ... električni del sicer gleda precej ven (je pred odbijačem), sem mislil da bo bolj skrit. (ker gre za drugi avto doma,mi je OK .. če bi nabavljal za mojega pa bi vzel kakšno bolj skrito varianto)

Bom jutri podnevi še eno slikco naredil.

Za to ceno pa je drugače super kljuka ... 135€ z montažo .... (P206-ka) + 28€ sem porabil za zrihtat homologacijo.

Sem mislil da to oni vpišejo, dobiš pa papir o strokovni vgradnji s katerim se oglasiš na AMZS bazi, da naredijo vpis.

Tu pa je še ena malenkost
smile-1.gif
Če imaš ta majhno homologacijo (kot jo ma naš Peugeot letnik 2001) ti ne morejo vpisat noter vlečne naprave ... pravijo na AMZS da je potrebno pridobit najprej ta veliko homologacijo (večja knjižica) potem pa vpisat ... V Celju mi ni mogel to naredit, je reku naj se kar oglasim v moji domači AMZS bazi v Kopru, pa da bom tam zrihtal ...

No raje sem se ustavil v Ljubljani na LPP homologaciji ... oddal vse papirje, tako da mi bodo naredili menjavo homologacijskega listka in vpis vlečne kljuke.
Vpis vlečne kljuke v kartonček je nekje cca 19€ + 9€ je menjava homologacijskega kartončka .... Men je bil v redu tudi ta majhen, zakaj morem plačat da mi dajo ta velkega
stupid-1.gif


Tako da sedaj čakam da dobim zadevo na dom po pošti in bo vse po predpisih, lahko veselo vozim
smile-1.gif


(Aja, še to ... ker nisem lastnik avta morem po pošti dostavit še pooblastilo, da mi lastnik dovoli da vpišem kljuko v kartonček)

Tako da kljuka je OK ... birokracija pa je kar je
smile-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ksz... Ko ti bo nekdo priletel v rit in boš imel posledično zaradi montirane kljuke še več škode kot običajno boš dojel zakaj...
Drugače pa, imam že eno peto kljuko tega majstra... Nič posebnega...
...??? Kdo bo imel večjo škodo, kot običajno? Jaz je ne snemam ravno zaradi takšnik ''ritopikecov'', ki ti ves čas vozi meter od zadnjega dela. Če že trči, naj si vsaj spojler in odbijač stolče. Ali pa kiler, če je bolj trmast.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ritozaletnik vidne poškodbe, ti pa skrite, na podvozju, ker bi imel delovanje sile v ozki točki (kljuka).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
A lahko tole malo bolj podrobno, kaj so tiste skrite poškodbe (na podvozju
sprasujem se.gif
), ki lahko nastanejo ker ti nekdo prileti v kljuko. Glej, mene je enkrat en nabasal od zadaj ko sem imel pripeto prikolico. Se pravi je bilo po tvoji teoriji delovanje sile v točki največje možno. Kar se tiče poškodb na avtu (prikolica je bila precej razsuta) mi je kljuko porinil do odbijača in to je bilo to. Ker je bila kljuka še bartoljeva, sem šel v stanežiče do enega, ki je montiral njegove kljuke da sem dobil malo daljši nastavek. In sem potem s tisto kljuko (z zvitim nosilcem) naredil še najmanj 80k, pogosto tudi z dvema tonama zadaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Verjetno odvisno od avtomobila. Mojemu stricu je na 128-tki vrglo zadnjo šipo ven, razmaknilo blatnike in še kaj
grin1.gif
. V glavnem, imel je več škode kot avto, ki se je v kljuko zaletel in je bil samo ob odbijač. Seveda so danes avti malo drugače narejeni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
itak je kluka pritrejna spodaj na najolj močne dele. in če fašeš enega takega ki bi ti odbijač zlamal nebo nič. če fašeš takega ki bi ti tak al tak vezno zadaj gor odprt, jo bo pa tudi z kljuko.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Verjetno odvisno od avtomobila. Mojemu stricu je na 128-tki vrglo zadnjo šipo ven, razmaknilo blatnike in še kaj
grin1.gif
. V glavnem, imel je več škode kot avto, ki se je v kljuko zaletel in je bil samo ob odbijač. Seveda so danes avti malo drugače narejeni.

Če me spomin ne vara, so bile tiste kljuke montirane malo drugače. Je tudi meni na Zastavi 101 povilo dno prtljažnika ko me je eden nabasal od zadaj.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
A si kaj videl, če so njihove kljuke pri vseh avtomobilih tako vidne? Bi si jo dal na svoj avto, sam nebi pa imel tako "navzven" use, sploh štrom...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Ja vse. Sicer odvisno od tipa avtomobila ampak načeloma v SLO ni proizvajalca, ki ti bo naredil skrito kljuko, za kaj takega išči westfalia, witter, bosal in podobno,....Pod 400 EUR z montažo niti ne računaj. Če ti je predrago išči rabljeno, jaz sem enkrat dobil westfalio za passata za 150 EUR. Fiksni del kljuke je skrit, nosilec z električno dozo pa se potegne ven ko se rabi.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
A si kaj videl, če so njihove kljuke pri vseh avtomobilih tako vidne? Bi si jo dal na svoj avto, sam nebi pa imel tako "navzven" use, sploh štrom...

nisem videl .. ko sem bil tam so imeli samo eno novejšo Kio na dvigalu, pa v času ko sem bil tam niso še uspeli montirat priključka ... sem imel občutek da jih nekaj heca pri montaži, so nekaj vrtali pa brusili ...

Najboljše it na kak parking pa malo pogledat kljuke na avtih.

Kolega ima na Berlingu starejšo Bartoljevo pa je vtikač za elektriko kar lepo skrit.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Pubeci ma kdo snemljiv del od bartolja viška za prodat. Predn novo kupujem.
Čez vikend so enega prsti zasrbeli....
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Pubeci ma kdo snemljiv del od bartolja viška za prodat. Predn novo kupujem.
Čez vikend so enega prsti zasrbeli....
Moram preveriti. Mogoče ima m oziroma imam, ampak ga rabim. Imam od dveh in en trn je bolj primeren za nosilec koles, drug pa za prikolico. Sta rahlo različna - drugačna dolžina in radij.
Zakaj Bartol-a ne pokličeš - če je cela kljuka dobrih 100€ verjetno trn ne bo neka huda cifra.