Vlečna kljuka Bartolj

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Je kdo že montiral pri njih snemljivo vlečno kljuko?

V Šentrupertu ...

Pri njih sem dobil najugodnejšo ponudbo za P206 .. jutri peljem zmontirat.

Me zanimajo vaše izkušnje pri njih.

LP
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Hm.. imam njihovo vlečno kljuko, snemljivo. Namontirana maja 2001 in še vedno dela. Saj, kaj pa naj crkne pri njej? Uporabljana recimo, petkrat letno za vleko prikolice, ''malo večkrat'' pa za vožnjo kolesa na prtljažniku na bunki. Res pa je nikoli ne snemam, te kljuke dol...
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Če je dlje časa ne uporabljaš je fajn, da vsake toliko snameš zaščitno plastiko dol in spucaš prostor, kamor se vstavi kljuka ter namažeš z oljem/wdjem/mastjo, sicer bodo pri naslednjem poskusu uporabe težave...

Drugače se pa samo drži smerokazov na lesenih kozolčkih ko prideš v Šentrupert, pa bo vse ok :D (da ne zalutaš, kot mnogi drugi
wink-1.gif
)
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Ko čakaš dobiš pa deci domačega cvička, da čas hitreje mine
cheer.gif


Drugače pa imam njihovo tretjo kljuko in sem zadovoljen
zmaga.gif

Tisti nasvet o mazanju pa kar resno vzemi.
Še nasvet: pri osebnem avtomobilu ne smeš imeti kljuke na avtu, če ni prikolice zadaj in ti gleda čez odbijač nazaj tako da je kljuka več časa v prtljažniku, kot pa na avtu.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Včasih je bil tak zakon, da nisi smel imeti montirane kljuke, če nisi imel prikolice zadaj.
Ne vem, če je sedaj še tako.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
@ Motofrik
Zaradi zakonov in inkasantov
sprasujem se.gif

Pa tudi cenilci na zavarovalnici imajo kar precej pripomb, če ti kdo od zadaj prileti vate.
frown-1.gif


Kako je danes ne vem natančno, pred kakimi dvemi leti, sem se pa komaj zmazal pri rutinski kontroli prometa
uf-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Odlična za ta denar. Bi pa lahko bila malo bolje pobarvana + notranjost - kot so omenili. Sam bi ne imel nič proti če bi za par evrov več bila vsaj pocinkana. Drugače pa - kot rečeno - kaj naj pa crkne?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Saj pravim -že dvanajsto leto jo imam gor. Nobenega rjavenja, torej pocinkana je. Če pa zdaj niso več, potem pa tisto mazanje res mora biti obvezno. Sem malo prej šel poskusiti sneti ven -gre brez problema. Priznam pa, da sem prej malo z WD40 špricnil gor.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
O, hvala za mnenja ...

sicer nisem mislil toliko na kljuko, ampak bolj na delavnico in samo storitev montaže ... prvi vtis po telefonskem pogovoru se mi je zdel ok ...

Kljuko sem imel tudi že na prejšnjem avtu ...(znamko sem pozabil) Tako da vem da je dobro malo poskrbet za luknjo, da gre kljuka lepo not.

Mi je pa zanimivo kakšen razpon cen je pri teh vlečnih napravah ... sem iskal 4 ponudbe znanih kljuk po sloveniji. Pa gredo cene od 140€ pa do skoraj 300€. (vedno za snemljivo kljuko, vidno)

Bom sporočil jutri po montaži še moje mnenje.

LP
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ksz... Ko ti bo nekdo priletel v rit in boš imel posledično zaradi montirane kljuke še več škode kot običajno boš dojel zakaj...
Drugače pa, imam že eno peto kljuko tega majstra... Nič posebnega...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Včasih je bil tak zakon, da nisi smel imeti montirane kljuke, če nisi imel prikolice zadaj.
Ne vem, če je sedaj še tako.

Tak zakon se je napačno interpretiral.

Kot prvo, policijsku Puchi so imeli fiksne.

Kot drugo sem cca 12 let nazaj uvozil avto z original fiksno kljuko in je šlo vsepovsod skozi.

Razen pri pametnih policajih, ki so hoteli da jo odstranim. Ko sem mu omenil Puche in če ve več kot oni na tehničnem, sem šel lepo naprej.

Veljal je pa v Italiji že 20 let nazaj. Vem, ker sem kupil avto iz NG in je imel odrezano kljuko.

Sicer pa, Bartolj je zakon. Sploh napram Bosal-u, ki ga imam zdaj gor.
bonk.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Imam Bartoljevo kljuko, ki sicer odlično opravlja svojo nalogo.

Kar me moti je edino to, da pri mojem avtu (Octavia) pride precej nizko in da je najnižji del ploščica za štrom, ki jo seveda redno treskaš ob višjerasle ležeče policaje, še sploh če imaš zadaj pripeto prikolico ali pa če malo bolj naložiš avto.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Kaj fali bosalovi kljuki?
- Da nisi usran do komolcev vsakič ko jo gor natikaš?
- Da rabiš macolo ko jo natikaš spet enkrat po pol leta?
- Da tisti priključek zadaj ne samo da ne izgleda nagravžno ko ni kljuke gor, celo ne vidi se ga?
- Da se da zaklenit?

Imel sem dve bartoljeve (povsem ok kljuka za ta denar), eno šeškotovo (boženedaj, glej opis zgoraj), potem westfalio (ki je z razlogom 2x ali 3x dražja), sedaj imam gor bosalovo (ni westfalia, je pa vsaj na ključ). Vlečejo sicer vse, ampak....sve su ostalo nianse.

Nihče ne teži če je kljuka gor, kako je po zakonu pa ne vem.
 
22. jul 2007
12.793
1.311
113
123
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
O, hvala za mnenja ...

sicer nisem mislil toliko na kljuko, ampak bolj na delavnico in samo storitev montaže ... prvi vtis po telefonskem pogovoru se mi je zdel ok ...

Kljuko sem imel tudi že na prejšnjem avtu ...(znamko sem pozabil) Tako da vem da je dobro malo poskrbet za luknjo, da gre kljuka lepo not.

Mi je pa zanimivo kakšen razpon cen je pri teh vlečnih napravah ... sem iskal 4 ponudbe znanih kljuk po sloveniji. Pa gredo cene od 140€ pa do skoraj 300€. (vedno za snemljivo kljuko, vidno)

Bom sporočil jutri po montaži še moje mnenje.

LP
Lahko si zraven v delavnici ko ti jo montirajo, drugače montaža traja ene dobre pol ure če ni kaj posebnega, no vsaj pri meni je bilo tako.
Na koncu je bilo potrebno samo še računalnik vzeti ven in dati nazaj, da zazna novo inštalacijo in voila.
Fanta katera sta montirala sta vedela kaj počneta, tako da nimam pripomb-bp.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.694
113
Pred nekaj meseci sem imel montažo pri njih. Zamudil sem pet minut dogovorjen termin in je mehanik že stal v "boxu" z orodjem v rokah in me čakal. Ko sem zapeljal notri sva se pozdravila, on pa je že začel z delom. Montaža traja kako cca eno uro, vmes sem stopil do vasi na eno pijačo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
O fak, kje si pa to najdu?

Jest mam tole, kupljeno na ebayu iz anglije:

Bosal-AK4.jpg


Hotel sem pa ta sistem, pa ga za moj avto žal ne delajo:

towbars_ak40-41.jpg