Vlečna kljuka - R laguna Grandtour 2015

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Živjo!

Sem novi lastnik lagune 3 grandtour, letnik 2015. Treba bo zmontirat vlečno kljuko. To pač že iščem in ko jo dobim, jo zmontiram. Nihče mi pa ni vedel jasno povedati, ali rabim tudi vmesnik za električni priklop ali ne. Dvojka ga ni rabila, na meganu 3 sem ga dodal (ker je tako pisalo ??? - mogoče za brez veze), ne vem pa kako je za laguno 3.

Hvala za informacije!
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kje piše da ne smeš sam zmontirat?
Mislim da je luka51 že večkrat pisal kako je s tem... izpolniš izjavo, da je montirano v skladu z navodili za vgradnjo, daš zraven še papirje od kljuke, plačaš kolikor rečejo in greš domov (ker ne per zdaj ne moreš).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Kje piše da ne smeš sam zmontirat?
Mislim da je luka51 že večkrat pisal kako je s tem... izpolniš izjavo, da je montirano v skladu z navodili za vgradnjo, daš zraven še papirje od kljuke, plačaš kolikor rečejo in greš domov (ker ne per zdaj ne moreš).
To sem nardil že 2x ja. Zaj se sicer eni menijo, da to ni več mogoče. Vglavnem 4 leta nazaj je bilo še definitivno to mogoče.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Rabiš "poročilo/izjavo o strokovni vgradnji" in krompirjev štempl.

Še za drugačna platišča in gume homologirat rabiš tako izjavo vulkanizerja, da je strokovno odstranil original platišča in namestil nova. :bonk:
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Montaža in homologacija ni problem. Mene samo zanima vmesnik. Ravno dol vlečem ene sheme, če bom kaj zvedel.
Zmontiraš jo vsekakor lahko sam. Pri tehničnih pregledih zahtevajo precej različno. Pozanimaj se kje gre skozi z izjavo da si sam vgradil skladno z navodili. S tem vso odgovornost za vgradnjo prevzameš nase.
V najslabšem primeru boš rabil potrdilo o strokovni vgradnji. To dobiš lahko pri katerem od avtomehanikov...
Ali pri kljuki nisi dobil podatkov elektroinstalaciji. Pri vmesniku so sigurno navodila za konkreten avto. Pri meni (Bosal) je bilo enostavno prikazano kot pri navodilih za lego kocke.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
Živjo!

Sem novi lastnik lagune 3 grandtour, letnik 2015. Treba bo zmontirat vlečno kljuko. To pač že iščem in ko jo dobim, jo zmontiram. Nihče mi pa ni vedel jasno povedati, ali rabim tudi vmesnik za električni priklop ali ne. Dvojka ga ni rabila, na meganu 3 sem ga dodal (ker je tako pisalo ??? - mogoče za brez veze), ne vem pa kako je za laguno 3.

Hvala za informacije!
Seveda rabiš, tako kot pri vseh novih avtih.

tule poišči model (imaš specifično za večino avto, konektor na konektor)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Fajn je da je ta elektronika, da imaš nekaj zaščite, če se kaj zgodi na instalaciji od prikolice, pa še ločeno je napajanje za celotno prikolico.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.444
113
Jaz na Meganu 3 letnik 2012 imam elektroniko, čeprav so nekateri dejali, da gre tudi brez. Ni bilo vredno rizika teh 80 oz. nekje tu EUR. Dela BP.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Seveda rabiš, tako kot pri vseh novih avtih.

tule poišči model (imaš specifično za večino avto, konektor na konektor)
No, ravno na linku je samo ožičenje. To, da je fino imeti vmesnik, se strinjam. Ne vem pa ali je obvezen. glede na to da bi mi jo pri Bartolju montirali za 200€ verjetno ni obvezen.
Bom kupil en modul in ga dam vmes. Če ne drugega ima določene prednosti (lahko izklopi senzorje, nekateri npr ugotovijo da je šla žarnica žmigavca in preusmerijo utripanje na štop luč pa še kaj se verjetno najde.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Odvisno za kaj bo uporabljal. Za malo 750 prikolico nima smisla 13 polnega rint gor.. Za kakšno večjo prikolico ali bivalno prikolico že ima smisel, vprašanje je samo če lahko laguna vleče kaj večjega..
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
No, ravno na linku je samo ožičenje. To, da je fino imeti vmesnik, se strinjam. Ne vem pa ali je obvezen. glede na to da bi mi jo pri Bartolju montirali za 200€ verjetno ni obvezen.
Bom kupil en modul in ga dam vmes. Če ne drugega ima določene prednosti (lahko izklopi senzorje, nekateri npr ugotovijo da je šla žarnica žmigavca in preusmerijo utripanje na štop luč pa še kaj se verjetno najde.
Ne glej fotografij, ampak si preberi navodila o vgradnji