Vistine zagate

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
1.: Čemu particije na disku, če ne nameravam imeti več kot en operacijski sistem? Tip ki je nalagal mi je naredil particijo C 20GB in tja nasul Visto, >90 GB je pa zdaj še nerazporejeno.

Ali naj naredim novo particijo, recimo D ali naj ostalo priklopim k C?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
2.:

Vaše varnostne nastavitve spletnim mestom ne dovoljujejo uporabe kontrolnika ActiveX nameščenega v vašem računalniku. Ta stran morda ne bo prikazana pravilno.

internetne možnosti --> varnost --> raven po meri --katere naj okljukam? nič mi ne rata, a je kje drugje?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
1.: Čemu particije na disku, če ne nameravam imeti več kot en operacijski sistem? Tip ki je nalagal mi je naredil particijo C 20GB in tja nasul Visto, >90 GB je pa zdaj še nerazporejeno.

Ali naj naredim novo particijo, recimo D ali naj ostalo priklopim k C?

Jaz bi naredil D particijo. C bi porihtal in naredil image. Ko imaš težave na C particiji narediš samo restore in imaš rešeno. D seveda ostane nedotaknjena, gor pa imaš, programe, filme, itd..
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Torej bo ostanek D.

Malo bi se moral poučiti o teli Visti. A je kak dober link s kako debato, mejbi knjiga Vista za telebane?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
To pa ne vem. Jaz bom še nekaj časa na XP, ker z njimi nimam nobenih težav.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Saj vista ni toliko drugačna od XPjev, da bi potreboval knjigo. Za navadnega uporabnika so razlike v novi preobleki, malo nabildani varnosti in (trenutno) pomankljivosti določenih driverjev.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
1.: Čemu particije na disku, če ne nameravam imeti več kot en operacijski sistem? Tip ki je nalagal mi je naredil particijo C 20GB in tja nasul Visto, >90 GB je pa zdaj še nerazporejeno.

Ali naj naredim novo particijo, recimo D ali naj ostalo priklopim k C?

Jaz bi naredil D particijo. C bi porihtal in naredil image. Ko imaš težave na C particiji narediš samo restore in imaš rešeno. D seveda ostane nedotaknjena, gor pa imaš, programe, filme, itd..

se strinjam.

to je že obvezno, čeprav 20GB se mi zdi nekam malo...
C particijo - sistemska particija + programi ki jih uporabljaš
D particija - za vse ostalo (dokumenti, filmi, igre,....)

ko posodobiš sistem do zadnjega update-a, daš gor zadnje gonilnike in instaliraš vse programe ki jih rabiš, potem narediš en image te particije in jo imaš v primeru če se ti kej sesuje ali pa enostavno rata preveč navlake. takrat povoziš c particijo in imaš spet "čist" sistem.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Točno. In čisti sistem dobiš v samo nekaj minutah
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
In ce si ne preuredis default poti, te potem boli glava, ker si ostal brez mailov, brez favoritsov, brez certifikatov (ce jih nimas kje shranjenih
smile-1.gif


Celo mapo My Documents oz. pri Visti sedaj samo Documents je tudi potrebno potem preusmerit na Data particijo
smile-1.gif
...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Saj C se lahko poljubno razširi.

In kaj hudiča je zdaj s tem ActiveX? Enih strani v netu mi sploh ne prikaže

Pa smajlijev ne morem pripenjat
frown-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mislim da mi je tole glede ActiveXa uspelo, prepisal sem si Varnost po meri iz starega Asusa
cheer.gif


Pa tudi smajote mi zdaj lepi, juhej!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
OK, v čem je sedaj problem da ničesar ne morem downloadati, niti enega smagea gadgeta za visto, nič
stupid-1.gif
kaj naj še spremenim?

Pa ahm, zvoka ni. TroNote, halo..
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Vidim da vas moje Vista težave ne skrbijo preveč...

Najbolš da si kupim knjigo, Vista-step by step, 25€
rolleyes-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Hehe...kavic ti itak dolgujem še za en močan kofeinski šok
redface-1.gif


Pa tebe ne morem fehtat za rešitev takelih začetniških problemov. Kot kaže bo vseh mojih težav konec, ko bom v Varnost po meri vse nastavil na OMOGOČI
smile-1.gif


Me pa malo skrbi ker nimam zvoka
confused-1.gif


Žal pa se v parih urah tako navadiš na Visto, da ne bi šel več nazaj na XP
srce-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri Visti smo se vsi bolj zacetniki
smile-1.gif
... Jaz imam mogoce to prednost, da imam Visto instalirano ze od BETA obdobja naprej... in je medtem ze precej precej bolje

Glede zvoka...tezko je ugibat, zakaj ne dela... Gonilnik, nastavitve... Je bila Vista ze namescena ob nakupu ali je bila kasneje namescena?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Vista nemeščena ob nakupu, gonilniki kao updejtani, delujejo pravilno, vse deluje, zvoka pa ni
stupid-1.gif


Malo bom še probal sam brskat, saj mi kar precej rata. Za kavico pa ni problem, Kraljevi mignon (bivša Žafranika) ima kar dobre torte
tongue-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Preveri, če so gonilniki zares naloženi. Da ni slučajno kakšen klicaj ali vprašaj v Device Managerju. Če imaš gonilnike vse pravilno nameščene, imaš gotovo le "mute" vklopljen (pa naj bo to v windows softwareu ali pa preko kakšnega "tron" softwarea in kakšnega gumba na tipkovnici).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Noup.
Noup.
Hm...
confused-1.gif


iNobody, baraba, kako si mi zanič TroNota sestavil
evil.gif