Vgradni WC kotljiček

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Doma bomo obnovili kopalnico in WC. In se odločamo da bi v WC dali vgradni kotliček. Sedaj me pa zanima pri teh kotličkih kako reševat če se ti kaj pokvari, ali moraš ploščice podirat?

Zgleda zelo lepo, koliko je pa praktično pa ne vem.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Pri mojemu so ga imeli, preko 20 let. Lani poleti pa je nekaj spuščalo - in podreti je bilo treba ploščice in še en kos stene.
Zaključek zgodbe - po popravilu so kupili so navadni, zunanji kotliček.
smile-1.gif

Jaz vgradnega ne bi imela.
(je pa to moje subjektivno mnenje)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
Nevem sicer kaki so bili 20 let nazaj, ampak danasnji so narejeni dovolj trotlziher. Sam kotlicek je iz enega kosa debele plastike, ce cev pravilno zmontiras, nima kaj bit. Mehanizem pa se tudi v celoti odstrani skozi luknjo ce crkne
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.955
5.028
113
Jaz imam precej stranja z našimi kotlički, ki je treba vsake tolko cajta ventil odmontirat, ga sčistit od vodnega kamna in nazaj zmontirat. Pač imamo precej peska v vodi in verjetno že malo zarjavele cevi. Tako da si sploh ne znam predstavljat kaka štala bi bila z vgradnimi. Vsekakor priporočam zunanjega, ki ga zamenjaš v roku 10 minut.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Steve ima prav.

Če kupiš Geberit, pol nimaš kakih težav. V glavnem pa se da vse popravit skozi odprtino, kjer je tipka (če se seveda pokvari)

Ne vem pa, kako je s firmo LIV ?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
mi smo sicer dali geberit, ampak jaz bi vseeno raje dal zunanjega. baje je na geberit 30 let garancije, ampak meni je po 2 letih tudi ze kdaj zaštekal. sicer se je "samo" popravilo ampak občutek ni ravno lep
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
o kakem lepem občutko ti to?
stupid-1.gif
kaj narediš pri klasičnem kotličku če kaj crkne? gor ga ofnaš, zamenjaš mehanizem, zapreš nazaj. kaj narediš pri vgradnem? natanko isto, samo skozi luknjo za tipko. v čem je pol problem?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
stupid-1.gif

kakor kdo. meni pač ni nekje v steni notri žokat . mogoče imam predebele ali pa preneokretne roke, prste itd. jajca , ki ima 30 let garancije ne sme prvih 10 let zaiebavat
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Teli
stupid-1.gif
smajliji so pa čedalje bolj aktualni.

Ne se kregat, Steve ti želi povedat, da ni problema. Iz lastnih izkušenj pa ti še sam povem, da ne gre za probleme predebelih prstov ali karkoli drugega, ker je odprtina povsem dostopna. V bistvu je enako, kot pri zunanjih kotličkih.

In ne, ni se mi pokvaril, v bistvu nista, ker imam dva, me je pa zanimalo kaj "če bi se"? Vodovodarja sem mal povprašal o tem in mi je vse skupi lepo pokazal in razložil (no, prav veliko časa ni bilo potrebnega, je tehnologija daleč od Nasinega centra
grims-1.gif
)...
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
imamo jih v službi..se da priti zraven skozi 'gumb' za pritiskanje..je pa problem ja...sicer vsebino v kompletu lahko menjaš, ...zdaj če gre pa kaj narobe z ovojem imaš pa rahel problem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni je začel puščat vgradni star italjanski šrot. Ko plovec gre gor ne stisne več v nulo in čez kako uro začne kapljat in najedat.

Zdaj ne vem kako bi rešil zadevo začasno, čez poletje bom pa razbil komplet kopalnico pa na novo. Še vedno bi pa dal vgradnega Geberita z dodatno zvočno izolacijo.

Kje bi dobil ta kos oz. ventil da bi vsaj začasno rešil situacijo? Je kaka firma/sevis kateri se stem ukvarjajo?
tongue-1.gif
Saj ne bi blo treba da je od istega proizvajalca bi že nekaj pogruntal. Ko gre plovec gor rabim da zapre dotok in pika.
 

IAmLost

Pripravnik
3. sep 2007
87
0
6
jaz sem zadevo uredil takole:
vgradni kotliček, pa zraven v steni vgradni nosilec za WV papir, ki se ga da odšraufat
skozi to luknjo pa dostop do čistilnega elementa- torej svinjarija ne more pridt do kotlička, ampak se da enostavno spucat ta čistilni element v cevi
zaenkrat dela bp
so pa cene zunaj zanimivo nižje kot pri nas, tudi za geberit
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.753
2.357
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik noker pravi:

Ne vem pa, kako je s firmo LIV ?

Ne ga posrat, kot sem ga jaz.
Na obeh dveh mi šteka tipka, ki ne ustavi vode.

Je pa možno da je šušmar kaj narobe zmontiral.

Geberit kupi pa je mir.

Lp
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Definitivno vzemi vgradni kotliček - že z vidika estetike je dosti boljše. No, pa vzemi Geberit seveda. PA obvezno ga daj certificiranemu monterju vgradit, si precej podaljšaš garancijo.

Sicer pa crknit nima kaj, ventili so toliko stestirani, da so praktično bulletproof. Edino, kar bi se eventuelno lahko zgodilo je, da če je med montažo kaki tujek padel v kotliček in ti potem tesnilo ne tesni - spušča. Skozi dotočni ventil nima kaj prit v kotliček, ker je premajhna "luknja" pa še sito je pri ventilu. Če pa bi se že zgodil, da se sito zabaše ali da imaš tako trdo vodo, da ti vodni kamen dela probleme, pa se da vse enostavno odmontirat in sčistit (je pa boljše to profiju prepustit).

Če te je pa fejst strah vgradnih kotličkov pa si zapomni Geberit Monolith
wink-1.gif
, samo to bo na trg prišlo bolj v drugi polovici leta, pa še dražje bo od vgradnega Duo/Kombi-fixa
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
poskusi tam okoli očistiti vodni kamen kolikor gre s krpo ostalo s kakim sredstvom (...plovec, kakor tudi na delu kjer zapira ventil..prav tako z mastjo namaži vse gibajoče dele...saj je itak sam plastika pa vseeno..kjer sepregiba malo s prstom nanesi mast).....pri nas v službi je bilo isto (zato pa vem kako izgleda, ker mi je najedalo in sem se spravim popravljat
evil.gif
)...imamo pa tudi mi LIV-čke....ki zgleda da pregovorno malo lijejo
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz mam 3 LIVove in delajo dobro. Sicer so ble takoj na začetku malenkostne težave, pri enem se je tipka malo zaatikala, pa je šmirgel papir rešil problem, pri drugem je pa nek notranji element bil fuč in ni zapiralo vode. To smo zamenjali in sedaj tudi ta dela tako kot mora. Bova pa za vsak slučaj kupla en komplet rezervnih delov, če se čez par let kaj zgodi da imaš pri roki za zamenjat.