Talno gretje v majhni kopalnici

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Hej vsem...

Doma imamo majhno kopalnico (1,9x1.9m) in jo bomo renovirali... Celotno hišo grejemo z dvema klimama (10cm fasade), kopalnico pa trenutno dogrevamo z majhnim (500w) električnim konvektorskim radiatorjem (po večini imamo odprta vrata v kopalnici in čez dan kopalnico za silo ogreje klima), zvečer pa jo dodatno ogreje prej omenjen radiator, ki zadostno segreje kopalnico v nekje 20min, da je primerno topla za tuširanje...

Ker bomo celo kopalnico renovirali, sem razmišljal, da bi vgradil električno talno gretje za dogrevanje, mogoče pa bi na steno zmontiral še tak 500w radiator... Skrbi me, da zaradi majnhe kvadrature kopalnice (3,6m2) talno gretje ne bo dovolj segrelo kopalnice... Na električne mreže talnega ogrevanja bi se položila keramika...

Zanima me naslednje:
1. Ali se prostor dokaj hitro segreje, če bi imel talno gretje (napram 500w radiatorju)? Drugače je v kopalnici že dokaj normalna temperatura za bivanje od klim...
2. Ali se hitro občutijo tople ploščice, če so npr. tla še hladna in prižgemo električno talno gretje?
3. Ali je smiselno položiti talno gretje tudi pod tuš kabino?
4. Koliko watow električnega talnega ogrevanja bi približno potreboval za takšen prostor? Verjetno bi tako ali tako moral vgraditi bolj močne preproga z več wati, kajne?

Skrbi me pač, da zaradi premajhne kvadrature (še tuš kabina "pokrije" določeno kvadraturo) ne bo dovolj ogrevalo prostora...

Hvala za odgovore že vnaprej ;-)

Ajde
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.538
77
48
Od križišča mal naprej na desno
1. Imam elektricno talno cc 2.5m2, kopalnico mi ogreje radiator, talno da bolj obcutek ne mrzlih ploscic.
2. Sam imam po tleh skoraj 1cm granitogres tako da kar traja preden se pozna na tleh. Je pa res da nimam termostata nikooli vec kot na 24c zato obcutka toplih ali vrocih tal ni.
3. Za moje pojme elektricno najbrz ne ce bi imel vodno talno pa 100% tudi pod kabino.
4. Jaz imam tole: https://www.tersus.si/set-el-talnega-ogrevanja-thermoflex-200-120-w-2-1-m2 in mi je dovolj za tisto kar rabim. Ce pa nebi imel radiatorja v kopalnici bi bilo pa krepko premalo. Res pa je da imam kopalnico na severu v hisi z nic izolacije.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Mislim, da je zelo malo izkušenj z električnim talnim, zato bo malo odgovorov. Jaz bi odgovoril le, da obvezno tudi pod tuš!!!
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Imam malo kopalnico kot ti. Vgrajeno imam talno električno gretje in nič drugega. Nimam vgrajenega pod kopalno kadjo. Mi je pa dovolj samo talno gretje. Nastavljena temperatura je 19°C. Je pa prostor v pritličju.
Na stropu imam sicer še IR panel vendar ga nikoli nisem vklopil, ker ni potrebe, tako, da ga bom odstranil iz kopalnice.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Kaj pa stensko in še pod tuš kabino. Tam kjer so ploščice. Pri nas je oboje, vendar vodno. Velikost cc 4,5m2
 

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Imam električno talno v kopalnici.
Zadeva ni za kampanjsko ogrevanje (da bi vklopil samo zvečer pred tuširanjem), ker traja skoraj eno uro po vklopu preden se toplota pozna na ploščicah. Če je vklopljeno stalno (na termostat) pa popolnoma zadošča za gretje kopalnice.
V tvojem primeru bi jaz dal tudi pod tuš kabino, če bo ravna s tlemi oz. izvedba s kanaleto. Na steno pa električno lojtrco za brisače.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Aha, torej traja, preden se ploščice otoplijo in se pozna v prostoru... Saj sem si mislil...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Itak, talno "moraš prižgat avgusta in ugasniti septembra (naslednje) leto.

Ja, malo heca, ampak nekateri res tako počnejo. Kopalnico (talno) ogrevajo 24/7/365.

Tudi jaz bi jo ogreval stalno, saj tista 4m2 ne more požgat veliko. Če pa si toliko gorenjca pa ogrevaj vsaj takrat ko ste doma oziroma nekaj ur pred prihodom domov začni ogrevat, zvečer pa nehaj.
Ko stopiš na topla tla iz pod tuša je neprecenljivo. Vem, ker tega nimam.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
Tudi jaz imam el talno v kopalnici, približno iste velikosti. Talno prižgano celotno zimo, ponoči se temperatura zniža. V kopalnici je še lojtrca. Talno nastavljeno na 24 stopinj, da imaš "občutek" da so tla topla. Samo talno mi ni zadosti za ogrevanje kopalnice, tako da je prižgan tudi radiator. Je pa tudi pri meni talno poc cca 1cm ploščicami, tako da ob vklopu zadeva kart traja da se segreje. Sicer pa mi ni žal, saj ko stopim z nogo tja, kjer talnega ni, je mraaaaz v noge
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
kopalnica je v medetaži (med P in 1). koliko porabi ne vem (nimam vezano posebej na števc, prav tako se pa ne spomnim koliko močna mreža je noter). Mesečno je položnice za elektro cca 50€ (hiša, voda se greje na TČ, ostalo ogrevanje na olje). je pa tako že 4 leta.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1. zakaj vsi tako zagovarjate talno pod tušem? Če me zebe, spustim malo vroče vode, pa je kad topla. Oz včasih celo paše stopit na mrzlo, da še malo kri požene:) itak je med tuširanjem spet takoj topla.

2. zakaj imate radi tople ploščice? jst si noge obrišem v kabini in stopim v copate in ne čutim nič mrzlih ploščic

3. kopalnice ne ogrevam, ker je dovolj topla od ostalih prostorov (res pa nima zunanjih sten), med tuširanjem se pa tak mali prostor itak še dodatno segreje
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Odvisno kaj bi rad dosegel z el. talnim.

Če bi rad z njim ogreval prostor ga daj tudi pod tuš, da imaš večjo grelno površino.

Če bi rad zgolj tople ploščice pred tuširanjem, ga bos vklopil 15 minut prej..tu v tušu ne rabiš ker moraš na toplo vodo z pie, ki pogreje tudi tuš.

Ker trenutno nimaš nic ogrevano bo verjetno fino z vidika občutka, da bojo kljub neogrevanem prostoru tla topla..na tak način lahko skompenziraš kako stopinjo zraka.

Jaz bi na tvojem mestu vrgel noter...koliko je dodatnega stroška...200 eur? Se da preživet. Potem boš pa videl a boš uporabljal ali ne.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
1. zakaj vsi tako zagovarjate talno pod tušem? Če me zebe, spustim malo vroče vode, pa je kad topla. Oz včasih celo paše stopit na mrzlo, da še malo kri požene:) itak je med tuširanjem spet takoj topla.

2. zakaj imate radi tople ploščice? jst si noge obrišem v kabini in stopim v copate in ne čutim nič mrzlih ploščic

3. kopalnice ne ogrevam, ker je dovolj topla od ostalih prostorov (res pa nima zunanjih sten), med tuširanjem se pa tak mali prostor itak še dodatno segreje
nobene krvi ti ne požene, kvečjemu jo je manj zaradi vazokonstrikcije.