Talno gretje - parket, laminat?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Udarce vinil prenese, parket slabše. Jaz sem riskiral :)

Estrih če naravno sušiš cca. 3 mesece (če imaš toliko časa in se ti ne mudi) je čisto dovolj, jaz sem imel na tak način pod 1% vlage. Ne rabiš nobenih sušilcev, ki ti itak nabijejo račun za elektriko v nebesa, pa še od začetka moraš hoditi prazniti posode za vodo na nekaj ur :) če se ti pa mudi, pa je druga pesem.

Nič bat pri 15mm parketu, bo lepo grelo skozi. Pri 1 cm debelih ploščicah je meni naneslo še 2mm lepila. Če hočeš imeti dve različno debeli talni oblogi in stik med njima v nulo, potem je fajn, da ob polaganju keramike veš točno kaj boš imel in imaš tudi vzorec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Fuge je pa težko skriti, sploh na talnem, kjer morajo biti... Ceprav so ene imitacije lahko zelo dobre, to vedno nese... Drugo je pa seveda otip, tega ploščice ne morejo skriti nikakor. Kakorkoli obrneš, občutek je vedno da si stopil na hladen "kamen".

Kar jaz pogrešam, je spranja sem pa tja ki vedno nekako nastane pri paketih in škripanje. Tega pa drugje ni...

Kar se tiče pa debeline in izolativnosti parketa je pa BV sploh razpravljati. Pa kaj pol če rabi par minut dlje, da pride toplota skozi, itak je ogrevanje nonstop. Pa T na površini, kje rje parket ni nikdar previsoka. So omejitve 29 pa tak. Pa saj več ni, to ni T vode v talnem, to je T na površini tlaka.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Estrih če naravno sušiš cca. 3 mesece (če imaš toliko časa in se ti ne mudi) je čisto dovolj, jaz sem imel na tak način pod 1% vlage.

Kot sem že enkrat napisal je čas sušenja estriha zelo relativen. Sigurno je najbolj odvisen od vremeskih pogojev in okolja. Pri vremenu kakršen je ta mesec ne vrjamem da bi bil OK v 5 mesecih.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Kolko pa bi naj bila vlažnost estriha, da lahko gor položiš laminat? Sem gledal en laminat, ki je debel 12mm, kar bi mi super pasalo...

Včeraj je bil kolega pri meni in je z merilcem izmeril vlažnost od 1,9 do nekje 2,2 (večje področje) in mi je rekel, da bi naj bila vlažnost vsaj 1,8 (ali še boljše, če manj)...