Frezanje estriha za talno gretje?

ncnifrej

Majstr
14. avg 2013
740
265
63
Evo, sem že našel enega izmed frezerjev za estrih: https://www.fussbodenheizung-fräsen.info/milling-machines.html
temu moras dodati še kvaliteten/temu namenjen sesalec (npr. malarji ga imajo za brusenje kitanih sten).. pozabi na kaksne polprofi sesalce - filtri se ti bodo basali skoz, vleklo ti bo zmeraj slabse.. in vedno vec prahu bos imel v zraku...

sem brusil en strop s fleksarco + temle + diamantno šajbo + en takle sesalc .. pa je bila živa žalost - sesalc pucal skoz..prahu sem se najedel
ko sem brusil tla - sem mel pa od malarja njegov sesalc.. "vklopil in pozabil".. nič kadilo, nič basalo..

sesalc more imet avtomatsko "strešanje" al neki.. sej bo kdo znal dopolnit

ncnifrej

Majstr
14. avg 2013
740
265
63
pa če sem prav videl - delas 30 kvadratov.. po 5 cm.. ti je to 1.5 kubika estriha (ce sm prav zracunal).. ajmarji v merkurju so 25 litrski.. ce ti filajo do vrha jih je to 60.. ce nosis mal vec kot polovicke.. je tega ehmm 90x.. dobis 3 kolege - jih vsak nese 30.. ce je govora o samo enem nadstropju - se boste glih dobr ugreli, pa bo ze fertik.. pa bos imel "v nulo" estrih, zalito talno, vsekakor manj prahu v hisi.. moras pa imeti cas, da se ti bo susilo...

opcija b - poisces nekoga, ki ima masino za estrihe - pa mu težiš, da te skrbijo okna.. saj ne bos prvi s tem "problemom".. verjamem, da imajo nastudiran sistem kako fiksirat cev

pa ce gres iz nekega parketa (1cm) v laminat (6mm si napisal - kar je malo.. ne pozabi se na kaksno podlogo).. potem niti nimas nekega prostora, da cevi od talne "zalijes" oz. tla po tem tvojem razrezu zglihas.

rezanje - ce bos sel predalec narazen - bos imel neenakomerno (slabse delujočo) talno... ce bos sel bolj skupaj - pa lahko reskiras, da se ti robovi/vmesni prostori okrusijo...

AndrejD

Majstr
20. jul 2007
5.669
392
83
temu moras dodati še kvaliteten/temu namenjen sesalec (npr. malarji ga imajo za brusenje kitanih sten).. pozabi na kaksne polprofi sesalce - filtri se ti bodo basali skoz, vleklo ti bo zmeraj slabse.. in vedno vec prahu bos imel v zraku...

sem brusil en strop s fleksarco + temle + diamantno šajbo + en takle sesalc .. pa je bila živa žalost - sesalc pucal skoz..prahu sem se najedel
ko sem brusil tla - sem mel pa od malarja njegov sesalc.. "vklopil in pozabil".. nič kadilo, nič basalo..

sesalc more imet avtomatsko "strešanje" al neki.. sej bo kdo znal dopolnit
Profi sesalec rabi samodejno čiščenje filtra. Drugače to ni to :)

• Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

vincent

Majstr
Osebje foruma
31. avg 2007
11.456
114
63
Sicer ne poznam današnjih cen..a svoje čase je biaila vgradnja estriha (material + delo) 8 EUR po kvadratu, za 5 cm estrih. Narejeno v enem dnevu. Tukaj sam palamudit, se po moje ne splača (transport do etaže gre prek cevi).
Torej ti ostane štemanje obstoječega estriha in transport na dol (ta del, se da speljat ročno po stopnicah (ki jih zaščitiš) oz če imaš kako opcijo po 'žlebu' skozi okno.

Se pa da z nizkotemperaturno TČ povsem OK peljat tudi radiatorje (dvojni krog) - pri nas je tako že 10 let. Temepratura v radiatorjih je okoli 35 stopinj.

A vsekakor..ker še nimaš talne obloge (in tudi še ne radiatorjev), bi ti sam predlagal, da vržeš estrih ven in daš talno - vse je samo v glavi. Ko si boš rekel..akcija, estrih ven!..boš videl, da bo potem dokaj 'enostavno' ;)

• Všeč mi je
Reactions: kalbo