LIV podometni kotljiček - voda teče

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Hej!

Starši imajo doma vgrajen LIV podometni kotljiček, vgrajen je nekje 7 let... Zadnje čase včasih voda ne neha tečt - mehanizem v kotljičku je ne zaustavi - plovec se ne dvigne dovolj visoko in zato voda teče v wc.

Včeraj sem tipko dol vzel in malce potipal v notranjost kotljička in videl, da se je nabralo nekaj vodnega kamna na različne dele znotraj kotljička... Malce sem plovec zmigal, malce sem očistil kamna, pač kaj se je dalo naret z rokami... Plovec se kar lepo giblje in se ne zatika kaj preveč, vendar še vedno včasih ne zapre vode...

Sedaj me zanima, kako bi sčistil vodni kamen znotraj kotljička? Ali lahko v njega nalijem kakšna sredstva proti vodnemu kamnu? Ali se lahko kaj pokvari, mogoče kakšna dihtunga spusti zaradi tega?

Pa tudi na splošno, kako bi reševal takšne težave?

Na drugem forumu (http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?f=51&t=5594&start=15) je sicer že nekaj napisano, me pa vseeno zanimajo vaše izkušnje...

Hvala že vnaprej
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Torej, ti ne zapira zgornji ventil in teče čez varnostno odprtino?

Ali ti enostavno ne zapira spodnji del? V tem primeru drugo dihtungo malo z čistilom za kopalnice očistiš kamen na naležnih površinah in fertik. Tesnilo stane slaba 2€.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Ko sem včeraj vzel tipko dol, sem videl, da ne zapira zgornji ventil in teče čez varnostno odprtino... Ko sem plovec na levi strani malce gor potegnil, je tako zaprlo vodo...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pri meni je delalo 10 let in je bilo isto potrebno prilagoditi plovec. Sedaj vse OK.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Bajkman je že prav povedal. Dobiš dele za te kotličke v Taposu pri ta velikem Mercatoriju v Lj. Zamenjaj tudi spodnje tesnilo odlivno z silikonskim, če že delaš, ostale dele pa najbolje ven vzeti pa zunaj zaliti z solno kislino , da požre kamen, jasno dovodni ventil nimaš kaj, zamenjaj.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Zapri vodo ja kotnem ventilu. Verjetno je ventil, ki ne tesni, privijačen...odvij ga, potefgni ven..v posodo daj vodo in veliko žlico citronke (citronsko kislino...ce nimaš skoči v stacuno iskat..kakih 60 centov mala posodica, za delanje pijače). Namoči za koko uro, večje kose odstrani že prej s prsti in ščetko. Če so kaka tesnila odstrani, s prsti očisti in daj zraven v mešanico.
Kar je gibljivega na ventilu namaži z mastjo in zmontiraj nazaj.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
problem je samo vodni kamen,kateri preprečuje plovcu da se dvigne do konca.Posodo v kateri je plovec očisti , tudi plovec očisti, nazaj zmontiraj , pa mora delat.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Bajkman je že prav povedal. Dobiš dele za te kotličke v Taposu pri ta velikem Mercatoriju v Lj. Zamenjaj tudi spodnje tesnilo odlivno z silikonskim, če že delaš, ostale dele pa najbolje ven vzeti pa zunaj zaliti z solno kislino , da požre kamen, jasno dovodni ventil nimaš kaj, zamenjaj.

Tapos je trgovina z avtodeli v Medvodah... Verjetno mislis Tapro >> http://www.tapro-trgovina.si