Vgradna omara - priporočilo

I

Izbrisan uporabnik #9334

Vgradna omara je za večno. Dobro bi bilo eksperimentalno prej preveriti učinkovit razpored, res je pa tudi, da se hitro prilagodiš.
Zakaj 30 mm debele police - to je neumnost. Naj mizar pogleda problem, ker - je očitno problem, če si človek želi tako masivne police. Kadar je težava, mi naredimo kovinsko podkonstrukcijo, ne pa kar 30 mm debelo polico in to za cunje.

Nekoč sem izdelal ovalno mizo 2,5 x 1,3 m, debelo 30 mm in postavljeno na centralnem stebru. Na 30 mm debeli polici brez skrbi sexaš itd. :p
 
Nazadnje uredil moderator:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
kaj ma zaj veze tvoja miza, če nekdo hoče imet 3cm debele police v omeri? Recimo ti crkne hladilnik, ga brez skrbi daš v omaro na polico 3 cm, na 1cm pa ne moreš, kapiraš? al pa recimo zimske gume. in neumnost je da en zravn lepi sliko mize, ker nima veze z vgradno omaro. al si se hoto pohvalit za mizo?
pa tebi priljubljen smajli si pozabo prlimat :norec:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zbrisal sem mizo. Moj namen je bil, da pokažem, da je z željo 3 cm debele police nekaj narobe. Ali je polica dolga več kot 2 metra, ali pa ... ?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Moj namen je bil, da pokažem, da je z željo 3 cm debele police nekaj narobe. Ali je polica dolga več kot 2 metra, ali pa ... ?

morda pa se ji samo masiva bolj dopade, so ji pač poličke 1cm grde na pogled. možno.

ti hočeš rečt, da je z barvico nekaj narobe, ker želi 3cm debele plice? pa ti sploh veš, kaj ona vse počne v omari?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz mislim, da predvsem rada pospravlja cunje. Je patudi ziheraš, očitno.

No ja ... meni tudi ne bi bilo všeč, če me moja v garderobi naskoči, pod mojo ritjo pa polica popusti :p
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
kaj ma zaj veze tvoja miza, če nekdo hoče imet 3cm debele police v omeri? Recimo ti crkne hladilnik, ga brez skrbi daš v omaro na polico 3 cm, na 1cm pa ne moreš, kapiraš? al pa recimo zimske gume. in neumnost je da en zravn lepi sliko mize, ker nima veze z vgradno omaro. al si se hoto pohvalit za mizo?
pa tebi priljubljen smajli si pozabo prlimat :norec:

slabo beres... pohvalit se je hotel da je seksal na svoji ovalni mizi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tista miza je bila, mimogrede, potem oblečena v krokodilovo usnje. Brez heca. Šla je nekam v Italijo ... Pa ni bila edina.

Imam tudi slike končnega izdelka, ampak ne nameravam brezveze objavljat. Moj namen je bil, da pokažem, kako je 30 mm debel ploh močan. V bistvu "premočan".

Za garderobo potrebuješ čim manj komplikacij in kar se da poenostavljeno. Naj kar mizar pogleda pri barvica (barvici), bo še najbolj prav.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kako se pa gibljejo kaj cene vgradnih omar? Vem, da je razpon lahko velik in je veliko odvisno od materiala in zmišljevanja, ampak tako za občutek?
Doma imam garderobno sobo in tudi hodnik, kjer je Ikea PAX sistem omar. To seveda niso vgradne, ampak navadne omare in pač kombiniraš kar ti najbolj paše. Problemov nimamo, povešeno ni nič, v bistvu so za svoj denar super zadeva. Ampak sedaj bi radi širili zadevo in nam elementi več ne pašejo, pa še prostora se nam zdi škoda in razmišljamo o vgradnih.
Pojdi na spletno stran od acrona, si tam narises omaro in dobis tam informativni izracun.
Mene je vgradna omara srednji razred (malo boljsa vodila in take fore...) prisla ceneje kot v ikei ali kjerkoli drugje. Pa se lepo pride od stene do stene ni nikjer nobenih lukenj.
Skratka od zdaj naprej kupujem samo se vgradne omare, pripeljejo, sestavijo, pospravijo za sabo... super.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Furnirana (v dekorju ostalega iverala) vezana plošča bukev 15mm (plus furnir zgoraj in spodaj 0,8mm). Samo te drago pride pa še delati jo je treba.
Sicer iveral je po navadi 24 ali 28 mm v debelejših formatih.

Drugače večinoma poveste rešujejo s prečkati ali vmesnimi predalniki.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Precke pa so grde na pogled. Vsakemu svoje seveda, jaz imam tudi rajsi debelejso polico, kot pa precke.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
So sicer možne kakšne težave z vlago, plesnijo, smradom za vgradnimi omarami? Mislim zato, ker ni cirkulacije zraka.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Hvala za konstruktivne in nekonstruktivne predloge.

Samo, da razložim:
1. debelino 3 cm želi mož (se strinjam z njim)
2. konstrukcijo in želje razporeditev imam že narejeno
3. serijski proizvajalci nam žal niso všeč in po ogledanih proizvodih se nama zdijo ceneni (ja in vem da so razna mehka zapiranja dražja)
4. do sedaj smo imeli omaro nemškega proizvajalca, vendar je žal postala premajhna
5. redno delam čistke po vseh omarah, ker nimam rada navlake.

Nekako sva se odločila, da dobiva izmero in predračun od proizvajalcev Plasard in Mizarstvo Avbelj.

PS:

Ni luštno, ko ti polica skoraj na glavo pade, ker se je žal omara tako razširila, da nosilci ne držijo več. Sem pa stvar takoj rešila.

PSS:

Kaj bom pa jaz z mojim možem z omaro,v omari ali na omari delala vas pa čisto nič ne briga :evil::evil::poreden::poreden:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

NatašaJŠ

Zelenc'
28. jul 2023
2
0
1
Hvala za konstruktivne in nekonstruktivne predloge.

Samo, da razložim:
1. debelino 3 cm želi mož (se strinjam z njim)
2. konstrukcijo in želje razporeditev imam že narejeno
3. serijski proizvajalci nam žal niso všeč in po ogledanih proizvodih se nama zdijo ceneni (ja in vem da so razna mehka zapiranja dražja)
4. do sedaj smo imeli omaro nemškega proizvajalca, vendar je žal postala premajhna
5. redno delam čistke po vseh omarah, ker nimam rada navlake.

Nekako sva se odločila, da dobiva izmero in predračun od proizvajalcev Plasard in Mizarstvo Avbelj.

PS:

Ni luštno, ko ti polica skoraj na glavo pade, ker se je žal omara tako razširila, da nosilci ne držijo več. Sem pa stvar takoj rešila.

PSS:

Kaj bom pa jaz z mojim možem z omaro,v omari ali na omari delala vas pa čisto nič ne briga :evil::evil::poreden::poreden:
Pozdravljeni.
Ali ste se odločili za Plasard? Tudi jaz sedaj sedaj izbiram izvajalca in bi potrebovala povratno informacijo.
Hvala za odgovor, lp
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Ne nismo se odločili za Plasard.
Sva kupila v Harvey Normanu kakšno leto nazaj. Nemški proizvajalec. Zelo zadovoljna.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Obujam temo glede vgradnih omar.. Najprej imam par vprašanje glede "osnov" vgradnih omar...

1. Najprej me zanima, če imate v vgradnih omarah zadaj tiste tanke zadnje stranice ali se zadaj pusti odprto in se vidi steno? Sem klical na Izi Mobili in mi je rekla, da se večino dela brez zadnje stranice... Ampak ne vem, kako se to odnese...
2. Vgradna omara bi najbolj pasala na del stene, kjer je poševnina na stropu in so mere mogoče malo na knap, ampak v tej omari bi verjetno bile samo cevi za obešalnke. Skica je takšna:
1703250617291.png

Ima mogoče kdo podobno situacijo, da ima vgradno omaro v poševnem stropu?
3. Bi bilo pametno mogoče še malo razširit omaro (npr.: da bi bila globoka 80 ali 90 cm)? Čeprav moja je bolj mala in je nebo motilo, če omara ne bo preveč visoka.. ;)

Mislim da je to zaenkrat vse, kar me zanima..
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Glede globine je odvisno, kaj bi v omari imel. Če hočeš notri imeti samo obleke, potem standardna neto globina 55cm ali koliko že je, zadostuje, glede na to, da dobiš tudi takšne ki so globine 45cm za obešalnike. Ampak če veš, da bi lahko izkoristil globino 80cm nekako pametno, potem pač tako. Računaj pa, da se boš moral malo znajti, ko boš naročeval police.