Vgradna drsna vrata

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.715
99
48
Odločamo se za vgradna drsna vrata in me zanima ali je nakup vgradne kasete res nujen?
1. Ali se ne da kupiti samo zgornja vodila, na katera se vrata obesi in se jih obleče s knaufom? V tem primeru imaš tudi več možnosti glede višine vrat..
2. Opcija je, da so ta vrata lesena ali steklena, mi lahko priporočite ugodnega steklarja, ki bi naredil kaljeno mat steklo 220x70x1 cm? Koliko je realna cena?

Hvala!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.715
99
48
Živjo,
glede prvega ti lahko odgovorim, da ni druge variante kot kaseta + vrata + podboji. Ker je kaseta tako narejena :(
Tako vrata pridejo 450€ + mizar, ker jih je vedno potrebno malce prilagoditi.. Vsaj tako so mi razložili.
200€ pa pridejo taka, ki drsijo ob steni..
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Odločamo se za vgradna drsna vrata in me zanima ali je nakup vgradne kasete res nujen?
1. Ali se ne da kupiti samo zgornja vodila, na katera se vrata obesi in se jih obleče s knaufom? V tem primeru imaš tudi več možnosti glede višine vrat..
2. Opcija je, da so ta vrata lesena ali steklena, mi lahko priporočite ugodnega steklarja, ki bi naredil kaljeno mat steklo 220x70x1 cm? Koliko je realna cena?

Hvala!
seveda se da. Pred leti sem jih par zmontiral.
Pomembno je, da je "stoper" ki je v steni res dobro zategnjen, da se ti ne bo čez par mescov razrahljal in ti bodo vrata pobegenla preveč notri.
Višino vrat lahko malo štelaš tudi ko je že vse zmontirano, saj imajo vodila navoj.
Če ne narediš servisne luknje pri notranjem stoperju, potem v primeru težav razbijaš steno.
Prvo si pridobi vse potrebno in nato začni z montažo. Da vrata obesiš in tako določiš točko ustavljanja levo in desno. Nato pa zapreš s knaufom.
Verjamem, da se da tudi drugače. Samo jaz grem raje na ziher;)