Nadsvetloba nad vrati

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Potrebujem kakšno idejo, nasvet, kako naj rešim problem in kaj naj tudi naredim glede ostalih vrat v stanovanju, ker sem ravno v fazi delnega prenavljanja in je zdaj možnost, da kaj spremenim.
Mogoče se je kdo že srečal s podobnim vprašanjem.

Stvar je taka, da bi rad na vhodu v kuhinjo (slika 1, prva vrata na levi) naredil drsna steklena vrata. Izvedba steklenih drsnih vrat ni problem, nosilce in vse to imam zamišljeno kako bo. Ta rjavi podboj imam namen spraviti ven (je edini podboj, ki ni globoko v betoniran v zid) in lepo z zaključil zid kjer je zdaj ta podboj.

1. vprašanje: kaj naj naredim z nadsvetlobo? Ena opcija je, da jo enostavno zaprem s knaufom, ampak potem izgubim nekaj malega svetlobe na hodniku, hkrati pa ne vem, če ne bo čudno zaradi ostalih vrat v stanovanju - ki pa še imajo nadsvetlobo.
Druga opcija je mogoče, da naredim nazaj nadsvetlobo, ampak kako, če bi pa ta podboj rad spravil ven. Narediti novo ohišje iz lesa, pod njimi bodo pa drsna vrata, višine 2m?

2. vprašanje: Menjal bom tudi krila notranjih vrat + vhodna vrata. Podbojev žal ne morem vreči ven, ker so abnormalno vbetonirani (baje se temu reče Jeseniški podboj).
Ima kdo kakšen predlog kaj narediti glede ostalih vrat oziroma podbojev, vključno z nadsvetlobami?


Upam, da je kdo že imel tak problem in ga je rešil s kakšno dobro idejo
grin1.gif


Hvala za pomoč


Na slikah sem s puščicami označil kje naj bi bla drsna vrata in v katero smer se bodo odpirala.






 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Moj predlog bi ti bil, da pusti pri miru. Da greš zbijat štoke ven pa zidat preklade na novo je škoda ta nadsvetloba se da izkoristit za marsikaj, naprimer kako led osvetlitev hodnika pa malo folije...
 

MaliRevez

Pripravnik
14. avg 2007
116
20
18
Gorenjska
Vrata ven, steno podret (nosilna ni, preklade ni ker so vrata z nadsvetlobo do stropa) in narediš nazaj pregradno steno iz knaufa z vgradno kaseto za drsna vrata.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Podboje lahko pustiš notri, mogoče jih prebarvaš, zamenjaš tesnila, nanje pa pašejo serijska vrata od LIP Bled, ali merkurjeva vrata.
Ta vrata med kuhinjo in hodnikom, bi pa jaz samo snel, pobarval štoke in imel prost prehod.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Ko boš montiral enkrat drsna vrata jih ne boš veliko zapiral (beri: večji del bodo odprta) razen, če gre za avtomatska
wink-1.gif

Glede na kvaliteto tvojih podbojev bi sam menjal samo krila vrat.
Vrata od jaška ostanejo ista?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
Glede na kvaliteto tvojih podbojev bi sam menjal samo krila vrat.
Vrata od jaška ostanejo ista?

Novo krilo za vrata ne pride v poštev zaradi nove kuhinje, ki jo dobim v kratkem. Taka vrata bi bila v napoto, zato razmišljam o drsnih vratih. Drsna vrata bi v glavnem uporabljal zato, da bi jih zaprl kadar se kaj kuha v kuhinji.

Vrata od jaška se bodo menjala takrat ko bom menjal vhodna in notranja vrata...da bo vse v istem slogu.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Pol pa glede nadsvetlobe samo vrata s takim steklom, ki bo prepuščalo željeno količino svetlobe v hodnik, pa če jih imaš do stropa ali pa pozidaš zgoraj (kar ti bo lepše), oz. glede na to, kako ureditev imaš mišljeno drugje.
Glede na to, da drsnih vrat ne boš veliko zapiral (se ne bo nobenemu ljubilo) bi jih dal na tvojem mestu do stropa, na vrata od jaška bi pa nalimal ogledalo - bo vsaj simetrično
wink-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Jaz sem takšne štoke prebarval, menjal tesnila, kupil vrata v bauhausu (treba je bilo prestaviti luknje tečajev in je šlo).

En tak štok pa sem tudi trgla ven in ti povem, da je hudičev.
grin1.gif
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Pri merkurjevih vratih tudi tečajev ni treba prestavljat. Drugače pa sem naredil isti postopek, pa mi ni žal.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik jendomen pravi:
Lp
Pri merkurjevih vratih tudi tečajev ni treba prestavljat. Drugače pa sem naredil isti postopek, pa mi ni žal.

kaj, a isto si pobarval na belo podboje kakor yugec? A si pobarval kar direkt čez to barvo al si najprej zbrusil dol staro barvo? Sprašujem zato, da vem koliko bo dela z ostalimi podboji. Lahko tut kakšno fotko pošljeta (oba, tudi Yugec), da vidim kako zgleda v beli barvi.


Ta podboj na sliki pa sem že v celoti spravil ven, ni bil tako zelo vbetoniran kakor sem domneval. Zgornji del bom zaprl s knaufom, spodaj pa pridejo steklena drsna vrata (verjetno z mehanizmom, ki se avtomatično zapre zelo počasi nazaj, ko ga odpreš).
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Jaz sem spravljal barvo dol, ampak je zelo zelo mučno in ni tako kot bi moralo biti, če greš v detajle gledat. Bi moral podpoje skitat itd.

Vsidranega si mel v predelno steno, ker če bi bil v beton, ga ne bi dobil ven.
grin1.gif
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Tudi mi razmišljamo o drsnih steklenih vratih na avtomatiko. Zakaj zgornji del s knaufom? Ali si mogoče razmišljal, da bi dal do vrha?
Lahko prosim napišeš okvirno ceno steklenih vrat z mehanizmom za elektriko in kakšnega dobrega ponudnika?
Če sem prav razumel morajo biti iz kaljenega stekla zaradi možnosti razbitja in mehanizmom spodaj ali zgoraj po želji.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Jaz sem spravljal barvo dol, ampak je zelo zelo mučno in ni tako kot bi moralo biti, če greš v detajle gledat. Bi moral podpoje skitat itd.

Vsidranega si mel v predelno steno, ker če bi bil v beton, ga ne bi dobil ven.
grin1.gif

Sej tega se bojim, da bo treba brusit, to pa pomeni dodatno prašenje in vso to sranje zraven. Kaj bi pa ti kital na podboju?

Citat:
Uporabnik cerko pravi:
Tudi mi razmišljamo o drsnih steklenih vratih na avtomatiko. Zakaj zgornji del s knaufom? Ali si mogoče razmišljal, da bi dal do vrha?
Lahko prosim napišeš okvirno ceno steklenih vrat z mehanizmom za elektriko in kakšnega dobrega ponudnika?
Če sem prav razumel morajo biti iz kaljenega stekla zaradi možnosti razbitja in mehanizmom spodaj ali zgoraj po želji.

Zaprl bom zgornji del s knaufom zato, ker bi lahko vonj izpod stropa silil v druge prostore - ker pa drsna vrata ne tesnijo, bi se vonj preveč razširil iz kuhinje. Steklo do stropa pa tudi pomeni večja teža vrat, imam 245cm do stropa.

Steklo sem gledal v Bau-Obi trgovinah, standardna dimenzija 200x85 namenjena za drsna vrata stanejo okoli 130-150eur. Pri steklarju še nisem vprašal za ceno.
Nosilec tudi pride okoli 150eur, no zdaj verjetno še nekaj več, ker sem si zamislil, da bi mogoče vzel mehanizem s samo-zapiralom.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Podboji pri meni imajo kakšne vdolbine, težko je spravit vse te stare sloje barve dol in tudi ta osnovni kit, ki je gor,zato pač ne pride vsepovsod lepo. Če bi htel naredit kot novo, bi to zahtevalo ogrooomno dela.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ni slabo glede na nadsvetlobo...všeč mi je! Glede na te idi*tske podboje si kar veliko potegnil ven iz tega.
zmaga.gif
 

cerko

Pripravnik
9. maj 2012
278
0
16
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Zaprl bom zgornji del s knaufom zato, ker bi lahko vonj izpod stropa silil v druge prostore - ker pa drsna vrata ne tesnijo, bi se vonj preveč razširil iz kuhinje. Steklo do stropa pa tudi pomeni večja teža vrat, imam 245cm do stropa.
Steklo sem gledal v Bau-Obi trgovinah, standardna dimenzija 200x85 namenjena za drsna vrata stanejo okoli 130-150eur. Pri steklarju še nisem vprašal za ceno.
Nosilec tudi pride okoli 150eur, no zdaj verjetno še nekaj več, ker sem si zamislil, da bi mogoče vzel mehanizem s samo-zapiralom.

Hvala za info.
Tudi mi imamo strop 243cm. Razmišljamo, da bi povsod dali brušena stekla do vrha, tudi kuhinja in kopalnica, da bi stanovanje bilo svetlo. Mogoče na zgornjem delu le manjši rob, ker bi stekla fiksirali zgoraj, ker imamo spodaj talno gretje in ne želimo fiksirati v tla. Čakam na ponudbe steklarjev da vidim ali je cena primerljiva z lesenimi vrati oz. če ni bistveno dražja. Večina vrat bo zaradi posebnih potreb z električnim odpiranjem.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Mate mogoče tudi kake linke teh avtomackih vodil za drsna vrata, ker tudi mene mika za kuhinjski del, ki je vezan direktno v dnevno brez vrat
wink-1.gif

Bi bilo pa dobro, da so mal kvalitetnejša, za steklena vrata.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
Verjetno malo pozno... Da bi pa štoke oblekel z novimi? Saj ne štrlijo toliko ven. Obdržal bi lahko tudi nadsvetlobo, staro šipo bi odstranil, oblekel z novim in vgradil novo šipo. Samo bi te verjetno kakešn evro dražje koštalo, ker bi verjtno morali novi štoki biti nekoliko prilagojeni in narejeni po meri.

Drugače je pa Yugecu lepo izpadlo.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ni pozno...še nisem v tej fazi pri štokih. Se pa bojim glede na to kaj mi je Yugec povedal kako težko je spravit barvo dol.

Tut jaz sem pomislil na to da bi oblekel štoke, problem je v tem da je to precej dražje, pa še vrata bi bila ožja, optično bi čudno izpadlo. Oblekel bom samo podboje od vhodnih vrat, tam sem pripravljen izgubit nekaj cm širine.