Nadsvetloba nad vrati

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Pa saj ni potrebno do golega dol spravit barvo, še posebej če nimaš preveč poškodovanih. Jaz sem toliko pobrusil staro barvo da je bila gladkada. Vse podboje potem fino zbrisal z razrečilom in pobarval. Je pa res da kakšnik poškodb na podboju nisem imel, razen na enemu kjer je nekdo poizkušal prestavit zgornji pant. To pa sem saniral tako da sem v luknjo najprej nabasl hladno jeklo nato pa čez kital z avtokitom. Za konec pa tam kar z penzlom nanesel špric kit. Na tistem mestu je bilo več brušenja vendar po štirh letih zadeva še dobro drži in je neopazna.
Nima smisla dol brusit stare barve,če se dobro drži, še posebej pa ne kita, ki verjetno prekriva nepravilnosti v podboju.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ta barva je na kovinskem podboju, drži se pa dobro...verjetno bi se poznale kake neravnine če bi šel čez z belo barvo. Ravno zato bi zbrusil do konca

problem bo tudi pobarvat tako, da bo čisto gladko (brez neravnin zaradi čopiča)
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Za take stvari pač obstaja kit, da poravnaš manjše nepravilnosti, ne mislit da bo štok pod barvo lepo raven. Za barvanje pa uporabiš majhen valček in bo lepo pobarvano. Če pa še uporabilš polsijajno (polmat) barvo se bo pa še manj videlo.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Čez dva tedna sploh ne boš več gledal teh malenkosti.

Jaz se sploh ne sekiram več
grin1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
zmaga.gif


a to si ti dal mat belo barvo?

jst mam bukev tla in bež mat ploščice, sem zato mislil vzet vrata v eni taki svetli rjavi barvi kot so tla. Posledično bi verjetno moral tut podboje pobarvat v eno tako svetlo rjavo barvo?
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
sam eno vprašanje glede barvanja teh podbojev... a bi bila boljša opcija, če špricnem barvo s pištolo al raje na čopič?

In če pištola, kakšna naj bo ta pištola?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
"Trik" pri valjčkanju je, da greš preko površine z enim 'polnjenjem' valjška trikrat: počez, vzdolžno in tretjič nekoliko kasneje samo s težo valjčka. Ob tem zadnjem prehodu popokajo mehurčki, ki povzročijo neravnine, seveda pa se premaz še ne sme osušiti.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Preveč kompliciraš, jaz sem s čopičem pobarval in konec....

Samo špricaj ne, ker bom imel barvo povsod, samo na štoku ne...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
"Kompliciranje" je moj middle name
smile-1.gif


zdele se še =bem z zračnikom od nape, ker ga moram prestaviti 20cm bolj v desno.... jah zajeban je bit v moji koži
smile-1.gif


Fuge sem že ven zmetal. Potem pride čas za beljenje sten in barvanje podbojev. Potem pa kooooončno kuhna not, čeprav sem jo že včeraj dobil