odstranjevanje kovinskih podbojev

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ploščice po tleh zaščitiš s kartonom in polepiš s tesafiksom, potem pa tamalo kotno brusilko fi 115 in 1 mm šajbo - to ima vsak v kevdru. Mater kako znate zakomplicirati o_O.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
no če kerga zanima updejt:
* orodje v uporabi - kombinacija:
- sabljasta žaga, flex žagin list (bosch S1122)
- oscilacijsko multi orodje s temle rezilom (btw slovenska cena je pod 30€/kos nisem našel)
- majzl, kladivo

kje je jeba - sabljasta žaga:
- podboji so 25cm.. z sabljasto ne pridem po celi širini zraven.. ko režem pod kotom se občasno zabije v zid/beton zadaj.. pa vseskup skače.. ampak gre
- ne pridem čist do ploščice, rez gre občasno mal gor dol
- porabim en žagin list na 3 podboje (torej 1 cela vrata + 1/2).. skrha se konica.
- uporabljam daljši žagin list, da se lepše "upogne" po tleh

Oscilacijska:
- ta je lažja za delat
- odreže čist nad ploščico
- kar sem gledal naj bi bil tale Carbid žagin list 30x boljši od navadnega.. presenetljivo niti ne reže slabo.. gre hitro - edin problem je, da se skrha
- enega porabim na 3 podboje (1 cela vrata + 1/2).. (zaenkrat sem s tem "pobiral" vogale, kjer z sabljasto nisem prišel zraven
- čakam amazon, da mi dostavi nove liste

Odrežem čisto spodaj.. potem majzl in kladivo po robu podboja, da pridem zadaj.. brutal force - opulim cel podboj. Na vrhu je nadsvetloba - torej se mi podboj neha v knaufu in nima prečnega dela podboja. Knauf zarežem z oscilacijsko.. zaenkrat kar sem pulil - sploh nisem naredil rastur.

sumasumarum - gre.. sem mislil da bo šlo slabše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi in luciano

DIYer

Zelenc'
25. sep 2022
1
0
1
Pozdrav,

sam razmišljam o podobnem podvigu, s tem da na tla ne rabim ravno paziti, ker se bojo tudi zamenjala v procesu. A lahko malce veš poveš o samem odstranjevanju - koliko časa ti je vzel en podboj? Si zadevo rabil tudi kaj štemat ali samo rezanje podboja v kose in pajsanje narazen? Je podboj kje sidran v beton? Če imaš kakšno fotografijo, se priporočam.

Me pa dodatno zanima še ena stvar, pri dvojih okvirjih imam nadsvetlobo, ki jo želi odstranit - rabim pri zapiranju delat novo preklado ali lahko luknjo samo zaprem s knaufom in izolacijo?

Hvala!
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Pozdrav,

sam razmišljam o podobnem podvigu, s tem da na tla ne rabim ravno paziti, ker se bojo tudi zamenjala v procesu. A lahko malce veš poveš o samem odstranjevanju - koliko časa ti je vzel en podboj? Si zadevo rabil tudi kaj štemat ali samo rezanje podboja v kose in pajsanje narazen? Je podboj kje sidran v beton? Če imaš kakšno fotografijo, se priporočam.

Me pa dodatno zanima še ena stvar, pri dvojih okvirjih imam nadsvetlobo, ki jo želi odstranit - rabim pri zapiranju delat novo preklado ali lahko luknjo samo zaprem s knaufom in izolacijo?

Hvala!
Jaz sem imel na hodniku ze fertik tlake (ploscice) - zato sem z oscilacijsko odrezal v visini ploscice (zagine liste sem kupil na amazonu v kompletu po 5.. je ceneje kot pri nas). Potem odrezes na vrhu to precko, ki ti drzi steklo noter (da dobis dva “samostojna” podboja in lahko potegnes/upognes). Ne vem kako imas strop narejen - ce je tudi tu beton/omet potem bos najbrz moral rezat se tu (tik pod stropom). Sam sem imel knauf - pa sem potem samo zarezal v knauf (ob podboju, potegnil ven).
imel sem tudi nadsvetlobo - in tudi pri novih imam nadsvetlobo. Na strop sem nalepil 5cm stirodur, da je novi podboj imel “kam prijet” (stari podboj so H - torej so noge sle v knauf - in so mele eno vidno precko… novi imajo pa dve vidne precke lesene).
v tleh pod ploscicami je tudi ena precna vez - ta mi je ostala notr..
cas - kapavem.. prva vrata so “projekt”, zadnja pa rutina.. 5 sem jih imel ven cez vikend, sam brez neke pomoci (edinkrat ko pomoc prav pride je, ko vleces podoboj od stene stran, da mal “zadaj” pogleda ce bo kaksen vecji kos dol padel - in ga prej ujame.. ce ne pazis na tlake - je vseeno). Lagano sportski.. sej gre

naroci oscilacijske liste (raje 3 vec kot 1 premalo.. ker ko neha rezat je fuc.. pa racunaj, da rezes vec al manj na istem delu lista - in je tam hitr fuc.. drugje je pa se kot nov)

slike - pogledam..
ce mas se kej specificnega pa vprasi.. alpa zs