odstranjevanje kovinskih podbojev

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
zdravo,

v hiši bi imel za odstranit več kovinskih podbojev.. Spodnje nadstropje, kjer sem imel okolico "v delu" sem podboje 2-3x prežagal s fleksarco, majzl zadaj in gremo.. načeloma niti ni bil raztur, zidar je popravil špalete, mere vrat so bile standard.

Sedaj imam pa še ene par vrat, kjer so sobe že narejene. Sredinski "rez" s fleksom je izvedljiv, flikanje stene je razumljivo/sprejemljivo. Problem postanejo tla (narejene ploščice).
S fleksom ne pridem dovolj nizko - razmišljam o "multi/oscilacijskem" orodju in pa žaginem listu za kovino (recimo alpa kej tukaj). To mašino sem dosedaj uporabljal za les - že tam žagin list ni ravno "večen".. kako je s tem pri kovini? Koliko en takle zdrži? Obstaja kakšen bolj trpežen proizvajalec?

Kakšna druga ideja kako to narest?

Oblačenje podbojev z lesenim ni opcija - ker vrata postanejo preozka (zgubim nekih 6-10 cm).. pa cena vrat po meri mi ni simpatična.
 
19. jul 2007
2.769
1.495
113
Flex brez varovala in z ustrezno geometrijo plošče (ne ravna ampak udrta na vpetju, tipično plošče ki so za brusenje) ti da orodje s katerim odrežeš povsem ravno, paralelno s tlemi (mora pa nekdo delat, ki je vešč orodja).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in ncnifrej
22. jul 2007
12.856
1.331
113
123
zdravo,

v hiši bi imel za odstranit več kovinskih podbojev.. Spodnje nadstropje, kjer sem imel okolico "v delu" sem podboje 2-3x prežagal s fleksarco, majzl zadaj in gremo.. načeloma niti ni bil raztur, zidar je popravil špalete, mere vrat so bile standard.

Sedaj imam pa še ene par vrat, kjer so sobe že narejene. Sredinski "rez" s fleksom je izvedljiv, flikanje stene je razumljivo/sprejemljivo. Problem postanejo tla (narejene ploščice).
S fleksom ne pridem dovolj nizko - razmišljam o "multi/oscilacijskem" orodju in pa žaginem listu za kovino (recimo alpa kej tukaj). To mašino sem dosedaj uporabljal za les - že tam žagin list ni ravno "večen".. kako je s tem pri kovini? Koliko en takle zdrži? Obstaja kakšen bolj trpežen proizvajalec?

Kakšna druga ideja kako to narest?

Oblačenje podbojev z lesenim ni opcija - ker vrata postanejo preozka (zgubim nekih 6-10 cm).. pa cena vrat po meri mi ni simpatična.
Tako kot si že sam napisal za orodje, fleksarco pa pozabi ker špricaš po ploščicah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Jah.. sej orodje recimo da mi je znano.. dvom je bolj - ali so tisti “listi” sposobni to preglodat.. al bom menjal non stop... pa bankrotiral..
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zakaj bi pa rabil iti ful 'nizko'? Odrežeš pol metra od tal in dvigneš hudiča ven.
 

valdo

Fizikalc
31. dec 2008
119
27
28
Problemček je ker niso samo vstavljeni ampak spodaj tudi povezani s kovinskim profilom,
tako da potem zvleče del tal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Ja.. tko kot je Valdo rekel - spodaj je precna povezava.. zalita v estrih in pod ploscicam..

zaenkrat plan - fleksarca, cm alpa dva nad tlemi..odstranit podboj okrog in okrog.. spraskat malto ven za tem “cm” ki ostane in potem probat nekak al upognt na notr alpa .. se ne vem kaj..
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.814
817
113
MB
Kaj pa kaj takšnega?

Žaga.JPG
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.814
817
113
MB
Sem ravno probal, tako da bi šlo. Na koncu konice rezila podloži na tla nekaj tankega, da rezilo ne brusi po tleh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Ja.. tko kot je Valdo rekel - spodaj je precna povezava.. zalita v estrih in pod ploscicam..

zaenkrat plan - fleksarca, cm alpa dva nad tlemi..odstranit podboj okrog in okrog.. spraskat malto ven za tem “cm” ki ostane in potem probat nekak al upognt na notr alpa .. se ne vem kaj..

fleksarca pa ploščice pazi, kot je že bilo omenjeno
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Sabljasta žaga z pravim listom prežaga kar hočeš :)

Samo čim daljši list vzemi, upogne se dovolj za tvoje potrebe ..

vedno bolj v to smer razmisljam..
+ manj svinjarije/moznih poskodb v primerjavi s fleksarco
+ bolj obvladljivo delo
?- ne vem kaj se bo z zaginim listom zgodilo, ko zadanem mavto znotraj podboja
?- ne vem kolk bo list zdrzal - ker zagal bom vecinoma z istim delom konice zage

gledat moram pa “flex” zage?
Kaj takega?
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Problemček je ker niso samo vstavljeni ampak spodaj tudi povezani s kovinskim profilom,
tako da potem zvleče del tal.
Koliko pa je tega pleha, jaz bi vzel hilti in povrtal dol ob štoku. Glede na to, da novi hilti svedri še opazijo ne armature, tudi to ne bi smel biti problem.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
vedno bolj v to smer razmisljam..
+ manj svinjarije/moznih poskodb v primerjavi s fleksarco
+ bolj obvladljivo delo
?- ne vem kaj se bo z zaginim listom zgodilo, ko zadanem mavto znotraj podboja
?- ne vem kolk bo list zdrzal - ker zagal bom vecinoma z istim delom konice zage

gledat moram pa “flex” zage?
Kaj takega?


Malto bo zradiralo v prah...
List zdrži res veliko.. Vzemi makita ali milwaukee liste.. Jaz sem zadnjič iz fore kupil v interdiskontu en komplet desrtih za 10e.. včeraj sem mal probal.. lih tko delajo, sam verjetno bo prej izrabljen.. Vzemi tiste z čimveč zobci, 5kom - cca 20-25eur.


 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.256
190
63
Tamala fleksarca brez ščita, vse okrog malo zaščitiš in režeš enega po enega. Režeš nagnjeno, da šajba reže nižje od ploščic na notranji strani štoka, ko ga odrežeš, ga še lepo pobrusiš, če je treba. Jaz sem na ta način brez težav odrezal cel kup okroglih kovinskih palic ograje na balkonih, ki so bile vzidane v tla balkona in ravno tako lepo obložene s keramiko.
Gre čisto lepo, samo naj se ti ne mudi. Je pa res, da bo kak dan smrdelo po skurjenih rezalnih šajbah.