Optimalna toplotna in zvocna 'pregrada'

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
V garsonjeri,bi si rad locil vhodni del od dnevne/kuhinje. Se pravi,da bi imel manjsi hodnik.

Vhodna vrata(krilo) so dobra,kar se izolacije tice,vendar so podboji slabo vgrajeni,tako da imam na nekaterih mestih dodatno tesnilno gumo.

Da bi zreduciral hrup iz zunanjega hodnika in seveda tudi obratno(da se mene ne slisi ven) sem razmisljal o razlicnih opcijah pregraditve prostora.

1. Najlepse ampak po vsej verjetnosti najdrazje, je steklena stena s steklenimi vrati. Poleg tega tudi ne vem,ali je steklo(enojno ampak debelo) sploh kaksen izolator...

2. Knauf stena. 5cm profil,znotraj izolacija. Lesena vrata.

3. Drsna vrata lesena ali steklena.

Za pregradit je cca 1.7m x 2.5m.

Kaj bi bilo optimalno glede na zeljeno?
Ima mogoce kdo se drugacen predlog?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Podboj bom poskušal poravnat s purpenom. Samo ne vem, kako bom uspešen...

Drugače pa se mi še najbolj dopade knauf z izolacijo. Imel bi pa dvojnega. Stena široka 10cm, in pa vrata, ki so zvočno izolirana.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Purpen bo pomagal zapolniti kakšne odprtine za podbojem, ki prepuščajo zvok. Če so kot praviš vrata sicer dobra, bi morala kar dobro dušiti zvoke iz stopnišča. Kolega ima protivlomna vrata v bloku in ko jih zapre je kar konec z zunanjimi motnjami.

Drugače pa dvojni gips ja, se precej pozna proti enojnemu, vendar so vedno šibka točka vrata v gips steni. Če vrata ne bodo orenk, je tudi dvojni gips brez veze. In ne pozabi nalepiti tesnilni trak na knauf profile.