Drsna (zložljiva?) vrata

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Torej...v spalnici iščemo rešitev za vrata. Situacija je takšna...obstoječa odprtina za vrata je 80 cm. Stena med podbojem vrat in zunanjo steno je dolga 60 cm, na zunanji steni pa je omara. Med omaro in kratko (60 cm) steno je trenutno 14 cm prostora. Trenutni način odpiranja vrat mi ne diši, v drugo stran jih zaradi drugega pohištva ni možno odpirat, pa tudi ne bi bilo ravno praktično.Zaradi tega razmišljamo o drsnih vratih, ampak je za njih stena pri omari prekratka. Kot sem napisal, so vrata široka 80 cm. Ali obstajajo kakšna notranja vrata, ki so drsna, ampak sestavljena iz dveh panelov, ki se ob odprtju "popeljeta" eden zraven drugega? Se pravi, da so sestavljena iz dveh panelov, vsak širine 40 cm, ki ob zaprtih vratih pokrijeta celotno odprtino vrat, ob odprtih vratih pa se zložita na 40 cm.

Kot sem omenil...odpirajo se lahko samo v smer proti omari. Kakšne ideje?
Untitled-2.jpg
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Kaj pa dvokrilna drsna vrata? 40 cm v levo in 40 cm v desno?
Ali pa dvokrilna vrata? 40/40 ali 60/20?
Pa mislim, da sem videl tudi vrata, ki se dodatno "lomijo".

Premik odprtine v levo je pa preveč zahteven?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Nisem vsega narisal, ampak če gledamo zgornjo sliko, na levo ne moremo niti na zgornji strani zidu niti na spodnji nič delati oz. vrata se v levo nikakor ne morejo odpirati.

Premik odprtine pa je tudi nemogoč, ker je spodaj od vrat že hodnik, ki ima steno skoraj poravnano z levim podbojem vrat.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Verjamita, da sem na googlu prezivel ze kar nekaj casa, ampak brez uspeha. Potencialno bi v postev prisla se vrata na harmoniko, ampak nam izgled ne pase ravno najbolj. Zaradi tega sem rekel, da povprasam, ali obstaja kaj taksnega, kot sem opisal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Koliko je pa stena, na kateri je podboj vrat debela in iz čega je? Ker obstajajo vrata, ko jih potopiš v steno - pa nardiš dvodelna - na vsako stran 40 cm.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ali obstajajo kakšna notranja vrata, ki so drsna, ampak sestavljena iz dveh panelov, ki se ob odprtju "popeljeta" eden zraven drugega?
Seveda obstajajo, samo jih ne boš ravno v Obiju dobil. To je vse izdelava po meri, konkreten primer s steklenimi je na sliki, seveda se jih da narediti tudi iz drugega materiala. Pri drsnih vratih je zvočno "dihtanje" približno enako, kot pri zavesi za tuš. Zna biti kar faktor pri spalnici. :evil:

drsna-vrata-4.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
O Obi in Baubau varianti niti nisem razmisljal. A kaj ves, kdo to izdeluje? Po moznosti iz taprave strani Trojan Zvocne izolacije pa ne rabimo neke prevec hude, saj ima otroska soba ta prava vrata.