Velikonočne potice

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Dan. Boste pekli kaj potic za veliko noč. Jaz jih bom pet velikih protvanov. Kako pa kaj pri vas doma? Lahko tudi kakšna slikica. Delam pa nočno potico.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Citat:
Uporabnik Hazler pravi:
Delam pa nočno potico.

confused-1.gif
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Recept:

Testo:
1kg moke
3,5 dcl mleka
1 kvas
1 vanilijev sladkor
160g sladkorja
ščepec soli
4 rumenjaki
+ skrivnost

Nadev:
60dag orehov
3 žlice drobtin
2-3 žlici ruma
1 sladka smetana
sneg od 4 beljakov
20dag sladkorja
+ skrivnosti

Vse skupaj zmešamo, vsako posebej in razvaljamo. Namečmo koščke masla na razvaljano in zavijemo. Potico narediš zvečer in jo pustiš stati čez noč na hladnem. Zjutraj jo pečeš eno uro pri 180 stopinjah.

slika102.jpg


slika103.jpg
 
Nazadnje urejeno:

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Jaz bom pekla nekaj ....samo še ne vem kaj. Drugač pa- najraje pečem potratno potico, mi je zakon!
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Hehe. Veš kako ena doma ostane. Ena k punci, pa k tretji familiji, pa četrti. Ena bo pa samo za rastalat. Danes si malo zgoden. Razrezali jo bomo šele v nedeljo. Tako kot treba. Pridi pol, pa dobiš.
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
eno vprašanje - moja mami vedno ***** ker ima njena potica (ni važno kakšna) luknje

a kdo ve zakaj je temu tako oz. kako se da to preprečiti
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Več vzrokov je lahko.

1. Ko jo zvija naj pazi da vmes ni zraka.

2. Preden jo da pečt jo naj preluknja. Ampak čist do dna.

3. Ko je pečena jo naj pusti v protvanu oliko časa kolikor časa se je pekla. Na njo naj da mokro krpo tokoj ko je pečena. Potem pa jo naj obrne narobe in posuje s sladkorjem.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ufff....pri nas doma je potic za izvoz....jaz sem pa do sedaj pojedel eno samcato rezino.....
mati in babica sta pekli....kakih 8 kosov bi moralo biti....:))
babičina makova nima primerjave.....kuharca press....
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pri nas je mati spekla eno orehovo potico in en kolač. Kolača mislim, da ni več veliko, potice pa je še ostalo, za vsak slučaj, se se na vratih pojavijo kakšni obiski. Poskusila je nisem, pravijo pa, da je dobra. Sama imam najrajši kokosovo potico, ker pa ni bilo toliko časa, da bi se še s tem ukvarjala, pa je nastala kar "instant" kokosova rulada, ki pa je žal ni več.
redface-1.gif