Varnost Berlin za krompirjeve počitnice

rotek

Pripravnik
10. okt 2007
170
1
18
Živjo,
že nekaj časa imamo rezerviran nekajdnevni izlet v Berlin. Glede na trenutne razmere in riziko glede varnosti ne vem če bi sploh šli.
Kaj menite vi?

Lp
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Mi imamo rezerviran Sharm El Sheikh, pa sem zelo v dvomih ali it ali ne.
Zavedam se, da je Gaza 5 ur stran, pa da Sharm ni neko veliko mesto, pa itak bi bili v resortu, ampak imam vseeno negativen občutek otroka vlačit nekam v bližino vojnega območja.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Mi imamo rezerviran Sharm El Sheikh, pa sem zelo v dvomih ali it ali ne.
Zavedam se, da je Gaza 5 ur stran, pa da Sharm ni neko veliko mesto, pa itak bi bili v resortu, ampak imam vseeno negativen občutek otroka vlačit nekam v bližino vojnega območja.
:bonk:Karlovac, Dalmacija, Bosna, Srbija, vse je manj kot 5 ur daleč!
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mi imamo rezerviran Sharm El Sheikh, pa sem zelo v dvomih ali it ali ne.
Zavedam se, da je Gaza 5 ur stran, pa da Sharm ni neko veliko mesto, pa itak bi bili v resortu, ampak imam vseeno negativen občutek otroka vlačit nekam v bližino vojnega območja.
Imam plan v novembru Križarjenje po Nilu, pa sem kar malo skeptičen, če bi šel...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.986
113
Ne vem zakaj se bojite Egipta? Saj uradno Egipt ni v vojni. Še meje je zaprl z Izraelom. V tem trenutku je kolega doli na dopustu, in ne izgleda da bi se kaj sekiral.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne vem zakaj se bojite Egipta? Saj uradno Egipt ni v vojni. Še meje je zaprl z Izraelom. V tem trenutku je kolega doli na dopustu, in ne izgleda da bi se kaj sekiral.
Egipt ni v vojni, je pa situacija na Rafi dokaj neugodna. Egipt seveda meje ne želi odpret, ker bo fasal milijon+ beguncev, Izraelci se bodo v tem primeru polastili pa še preostanka Palestine. Pa z odprtjem meje potencialno lahko vstopi v vojno.
Pač na glas razmišljam ali it ali ne, pa gre očitno nekaterim to precej v nos. Razlog vedo pa sami…
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63

O Egiptu bi razmislil.
Razmišljam že dober teden dni in ta novica kaže, da se odnosi zaostrujejo. Zaenkrat sem zato, da (preventivno) ostanemo doma, pa osebno verjamem, da Sharm ni na udaru. Ampak ne bi rad zaglavil s familijo na drugem koncu sveta, sem letos neprostovoljno že podaljšal v Parizu, pa mi sicer ni bilo nič hudega.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne pozabit še na muslimansko bratovščino. Tujci v resortih so čisto prikladna teroristična tarča. V tej fazi je treba pač pretehtat cost/benefit oz tveganje/udobje.
Točno to mi roji po glavi že teden dni. Polno sranja je že po Evropi, dol na svojem teritoriju pa še tolk lažje…
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Mi imamo rezerviran Sharm El Sheikh, pa sem zelo v dvomih ali it ali ne.
Zavedam se, da je Gaza 5 ur stran, pa da Sharm ni neko veliko mesto, pa itak bi bili v resortu, ampak imam vseeno negativen občutek otroka vlačit nekam v bližino vojnega območja.
Ravno v Sharmu je bil leta 2005 ter. napad z nekaj deset žrtvami. Nekaj let kasneje so na letu iz Sharma na letalo namestili bombo, ki se je aktivirala nad Sinajem.
Drugače nevarno je marsikatero mesto v Evropi..
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Če gledaš verjetnostni račun, pa jih več umre na cestah v Sloveniji, kot zaradi teroristov v Berlinu ali Sharm El Sheikhu.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ravno v Sharmu je bil leta 2005 ter. napad z nekaj deset žrtvami. Nekaj let kasneje so na letu iz Sharma na letalo namestili bombo, ki se je aktivirala nad Sinajem.
Drugače nevarno je marsikatero mesto v Evropi..
Okrog 2005 sem bil v Antalyi, pa je tudi tam na letališču enkrat počilo, pa kasneje so bili tudi incidenti v Tuniziji, pa sem bil vseeno 2x dol. Tole zdaj je pa vseeno malo bolj resno, tudi na strani ministrstva odsvetujejo potovanje v Egipt, razen v te turistične kraje, šment le zakaj, verjetno ker imajo agencije že polne čarterske lete, vsaj mislim si tako.

Pa opravičujem se avtorju teme, da mu smetim. Verjetno bi sam šel v Berlin, če kaj pripomorem k odločitvi. Prekleto smolo moraš imet, da si sredi terorističnega napada, če odpovedo avion, greš lahko z drugim, ali pa z vlakom, avtobusom nazaj domov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A si ti vedno zoprn ali samo danes? Potem bo pa kot v koroni, ko je moral Šter skoraj lastnoročno državljane iz vukojebin domov spravljat.

Vedno. Sicer pa se mi zdi neumno spraševsti na enem forumu ali je varno ali ne. Tega NIHČE ne ve. Najbolj enostavno je ne iti. Zakaj bi nekam rinil in se slabo počutil in to na počitnicah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in sad