Ciper za krompirjeve počitnice

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Gledam tople kraje za krompirjeve počitnice (družinsko torej), pa se mi po Googlu zelo dopade Ciper (grški del), konkretno mesto Pafos.
Vreme je konec oktobra statistično gledano še zelo lepo, čez dan do 27 stopinj (edino kar zna pihat?), voda 24, zvečer je za oblečt kakšen pulover ali lahko jakno.
Letalske karte iz Benetk so poceni, pod 200 € 4 karte brez prtljage.
Na Cipru se najde lep apartma za nekih 500 € za cel teden.
Zajtrkovali bi v apartmaju, pozno kosilo / večerjo bi jedli zunaj.

Nekako sem si zamislil, da bi šli kakšno dopoldne ali čez dan kaj pogledat, vse dneve bi šli na plažo, proti večeru kaj dobrega pojest in to je to, tko relativno ugodno se it malo spočit, budget za teden dni hrane, pijače in vstopnin recimo dobrega tisočaka.

Vaše izkušnje, pomisleki?
 
Nazadnje urejeno:

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Pafos je eno bolj grdih mest, vsaj meni :)

Sicer se na cipru lahko kopaš celo leto, lani je bilo še sredi novembra noro vroče. Piha ne, niso to kanarci :D
Načeloma če bi bil rad ful na plaži pafos ni najbolj kul, ker je to ipak mesto; tako da vse lepše/urejene plaže so hotelske in pač ne moreš tja. Potem je recimo vsaj meni boljša izbira kak Pissouri bay, samo rabiš pa rentacar (kar se ti itak splača met); ampak dejansko dobiš apartma ki je par 100m do plaže (prodnate) + da je top za izhodišče za okol hodit, če boste.

Ciper se ti splača mal okol hodit, ker se da precej videt, lepe plaže maš na akamosu, ali pa v ayia napi, kjer so res fine peščene, recimo nissi beach.

Drugače imaš precej povezav tudi z Dunaja, Austrian in wizz v Larnaco. Nočni leti so ponavadi precdej ugodni.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Pafos je eno bolj grdih mest, vsaj meni :)

Sicer se na cipru lahko kopaš celo leto, lani je bilo še sredi novembra noro vroče. Piha ne, niso to kanarci :D
Načeloma če bi bil rad ful na plaži pafos ni najbolj kul, ker je to ipak mesto; tako da vse lepše/urejene plaže so hotelske in pač ne moreš tja. Potem je recimo vsaj meni boljša izbira kak Pissouri bay, samo rabiš pa rentacar (kar se ti itak splača met); ampak dejansko dobiš apartma ki je par 100m do plaže (prodnate) + da je top za izhodišče za okol hodit, če boste.

Ciper se ti splača mal okol hodit, ker se da precej videt, lepe plaže maš na akamosu, ali pa v ayia napi, kjer so res fine peščene, recimo nissi beach.

Drugače imaš precej povezav tudi z Dunaja, Austrian in wizz v Larnaco. Nočni leti so ponavadi precdej ugodni.
Hvala za izčrpen odgovor. :zmaga:
Letalske karte iz Dunaja so (vsaj zaenkrat) v primerjavi z Italijo precej dražje, razlike je ene 500+ € za vse 4 osebe skupaj.
Po Googlu jih precej piše, da je pa ravno Larnaca bolj umazana in dražja, da je Pafos lepši?
Pafos bi vzeli kot izhodišče, ker nam je zvečer všeč malo dogajanja - življenja po ulicah.
Bi pa v vsakem primeru vzeli rent a car, dober namig je Pissoury bay, vidim, da ni daleč, bi se šli sigurno tja kopat.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Ja, Larnaca je samo letališče in gremo ven, sicer itak vsa mesta zgledajo k Neum :D, V pafosu je lep je del turističen del ob morju (če je odprt, maja konobe niso delale); pa rimska vila pod unescom to je pa to. Življenje po ulicah v novembru je tko tko; ful bo odvisno od covida, lohk bo že vse zaprto. Recimo v Ayia Napi so maja delal samo hoteli, gostilne so bile vse zaprte; ker so jim pač manjkale angleške stranke :D

Jaz bi ti predlagu da najdeš nek apartma, ki ima vsaj skupen bazen, oziroma ful je teh 2bedroom villas s svojim bazenom, pa mogoče žrtvuješ lokacijo za ceno, pol pa hodite od tam naokoli po plažah in po mestih, pa zvečer magar še v bazen pa tko.
Razdalje niso baš neke, vsaj po avtocesti se kar pride, ko greš pa v hribe se pa vleče.

samo najcenejši pa ciper ni; da ne boš presenečen. Cene hrane in pijače so višje kot pri nas, tudi v trgovini, kot v gostilnah.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Kdaj pa je tam sezona?

Npr.: na mallorci smo bili v začetku novembra (pred korono) in je blo full dosti trgovin in restavracij zaprtih - smo bili malo negativno presenečeni...
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Ma pred korono je bla skos, valda se kje kej zapre, ampak načeloma v večjih mestih - Nikozija, Limassol, Pafos, Larnaca vse dela, ker to niso sam turistična mesta ane. Sam tam pač ni najbolj turistični resort, razen če si v beachfront hotelu. Sam pol pa ne prideš čez z 500 eur za 4 na teden...

Aja, še to, novembra zna ponoči kar zahladit, večina apartmajev/bajt je brez ogrevanja oz se ogrevajo na klimo, kalorifer oz. na une eletrične panele. Kar pomen da zna bit neugodno mraz ko greš spat al pa da skos neki ropota, ker valda kovtrov tut nimajo :D
Bodi pozoren na to, ko boš bookiral.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Torej je čez celo leto podobno turistov na cipru? Ni nekih mesecev, ko je število turistov VELIKO višje kot druge mesece?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kdaj pa je tam sezona?

Npr.: na mallorci smo bili v začetku novembra (pred korono) in je blo full dosti trgovin in restavracij zaprtih - smo bili malo negativno presenečeni...
Mallorca se povečini odpre sredi maja ali celo v začetku junija in se potem dogaja vse na polno med junijem in sredino septembra, potem se pa konec septembra / v začetku oktobra vse dobesedno čez noč zapre.
Ciper ima poleti še višje temperature, se pa še kar dogaja potem tudi v oktobru, tudi cene hotelov in apartmajev niso kaj dosti bolj ugodne.
Mi bi šli itak okrog 20. oktobra, predvidevam, da bo takrat še dosti stvari odprtih, razen če bo zaradi Covida vse zaprto, pa tudi nočne temperature so takrat še dosti visoke, mislim da okrog 18 stopinj.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Agencije drugače na grški del skoraj ne organizirajo, ker je bistveno dražje kot severni (turški) del. Jaz sem bil v turškem delu, pa sem šel potem na izlete v grški del. Definitivno je za videt glavno mesto - Nikozija - ki je odkar je padel berlinski zid mislim da edino tovrstno mesto kjer meja poteka po sredi (glavnega) mesta, na eni strani (levi, ker vozijo po drugi strani ceste) greš peš s passportom v drugo državo in obratno - zgleda pa tako kot bi bila meja na sredi Čopove v Ljubljani v pešconi, res smešno, če ne bi bilo tragično... pa na eni strani grški del s firmami (štacune nike, adidas...), na turški strani pa 5x cenejše trenirke visijo na tržnici :).
Hrana sicer dobra tudi v turškem delu, vožnja s kototamopjeva busi skoraj zastonj, dobiš pa tudi moderne prevoze. Vsaj v turškem delu greš po cesti, dvigneš roko in ti bus ustavi, sploh nimajo postaj. Morje je pa po mojem povsod ok, sem se sicer samo v turškem delu kopal - mivka in toplo morje. Skratka meni je bilo ful všeč, bom še šel.
 

lords

Zelenc'
8. mar 2022
1
0
1
Krompirjevih in zimskih je že konec. Moja frendica je štartala s storitvijo počitniških varstev otrok-->Varstvo otrok Ljubljana. Je res fajn punca z izkušnjami iz mladinskega dela, zdaj pa uči nogomet pri teddy tenisu v Šiški. Načekirite. Priporočam.