Tušmobil in pokritost na Norveškem - katastrofa!

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik DreamDesign pravi:
samo celotno pokritost ne pokaže, ampak pokritost večjih mest.

berem tudi hrvaške forume o mobilni telefoniji in folk dejansko ne ve kakšna je pokritost kljub temu zemljevidu. Celotni zemljevid Hrvaške pa skrivajo. Še ta zemljevid so dali ven, samo zardi UMTS pokritosti.

Tudi ko je Mobitel sklenil roaming s Tele2 HR, operater dejansko ne ve kakšno ima pokritost Tele2 na Hrvaškem. Mel najcenejši roaming na Hrvaškem pa operater ni nikjer lovil ... Če je kdo poklical na m@ klicni center ti verjetn ti niso znali povedat v katerem mestu lovi in kje ne. Se neb čudil da je kdo rekel tudi da lovi povsod :D

Glede Network Norwaya so še mene presenetil (ima 500.000 uporabnikov). Pa spremljam ogromno mlade evropske operaterje (irski Meteor, španski Simyo, slovaški O2, hrvaški Tele2, Vip Srbija, Vip Makedonija, Tele2 v Rusiji in še kakšenga) pa nisem pogruntal da ima Network Norway tako pokritost ...

Tole so spremenili pred poletjem.
rolleyes-1.gif
Junija je šla moja mama z mojim sinom v Vabrigo in sem gledal najcenejšega partnerja za Izi prepaid. To je Tele2 in takrat je obstajal zemljevid celotne Hrvaške, ne tako kot zdaj. Prav spomnim se, da so imeli označeno z rdečo barvo in si lahko gledal cel zemljevid. Tole zdaj je pa hudo nepregledno.
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Tele2 je edino izimobilu poslal mini zemljevid točno pred 1 letom (ob začetku akcije Izimobila ter Tele2). Imeli so rdečo (višja jakost) in oranžno barvo (nizka jakost). Tako kot Tušmobilovi zemljevidi.

Kokar je meni znano Izimobil koristi mobitelove roaminge, med Tele2-jem pa se mi zdi da direktno s Izimobilom (akcija Evrotarifa). Takrat Tele2 Izimobilu poslal svoj (mini) zemljevid pokritosti, ki na www.tele2.hr ni bil nikoli prikazan.

Kot vidim je dobil Izimobil nov Tele2 zemljevid:
http://www.izimobil.si/izicene.cp2?cid=56491075-C89D-331D-39DB-F5DC4210231B&linkid=21

Je pa dosti žalostno, da Hrvatje ne vidijo celega zemljevida ...
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Če z miško potegneš po zemljevidu se vidi tudi vse ostale predele. Precej pobližano ampak vseeno uporabno.
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
ja jaz sem ta zemljevid malo shekal in dobil Iz tele2.hr):
smile-1.gif

tele2-gsm-umts.jpg


to pa lahko primerjaš koliko je kaj pokrito
wink-1.gif
Čeprav v primerjavi s pokritostjo na izimobil.si je manjša:
cene_primerjava_pokritost_hrvaska_2010_07.jpg
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz... ne kvasite buč. Ko z nekom skleneš roaming pogodbo, vsekakor preveriš razne operaterjeve podatke, med drugim tudi malenkosti kot je pokritost.

Če bi bilo tako, da je v mestih dobra pokritost, na njihovih prostranstvih pa ne, bi rekel, tako pač je, če pa operater ne vleče skoraj povsod, bi pa vsekakor morali na to opozorit.

Probaj dobit lokalno pre-paid, potem pa od Tuša zahtevaj, da ti oni, na njihove stroške naredijo preusmeritev na to kartico.

Zakaj pa se sploh tako komplicira z nakupom kartice? V avstriji jo še v vsakem Hoferju dobiš...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Preveriš podatke, ki jih imaš na voljo. Network Norway ni dajal prveč podatkov, je pa takoj podpisal pogodbo o gostovanju ter opravil tudi testiranja. Ostali niso niti odgovorili na temo pogodbe o gostovanju.

Operater, kot je Tušmobil, nima pozicije izsiljevati nikogar. Pa še raznorazni Vodafone-i in T-Mobile-i, lahko to počno samo znotraj grupe.

Tako to je.

Sicer pa se zavedajte, da vsi operaterji odgovarjajo samo za nivo storitev znotraj svojega omrežja. Stranka, ki gre v tujino, gre na svoj riziko. Tušmobil bo sicer napravil maksimalno možno za čim višjo kakovost storitve, vendar so tukaj možnosti Tušmobila zelo omejene. Tušmobil ni lastnik tujega omrežja, veljajo tudi predpisi in zakonodaja tuje države.

Če je nekdo hudo odvisen od gostovanja v tujini, pa naj prej napravi domačo nalogo. Sam, ko grem nekam v tujino najprej preverim, s katerimi operaterji ima moj operater sklenjeno gostovanje, potem pa poiskušam preverit še pokritost tega operaterja. Bodisi direkt preko domačega ali pa na spletni strani tujega operaterja, oz. preko Google-a.
 
Nazadnje urejeno: