Tušmobil in pokritost na Norveškem - katastrofa!

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Ker reševanje mojega problema pri gostovanju s TušMobilom ne pripeljejo nikamor, bom problem opisal še tule.
Za dober mesec sem se službeno odpravil na Norveško, zaradi česar sem pred odhodom preveril kako je z pogodbenikom in roamingom. Ker na spletni strani TM ni bilo navedene nobene posebnosti, sem se odpravil na pot s telefonom v žepu in v dobri veri, da ga bom lahko uporabljal v namen, za katerega imam sklenjeno pogodbo s TM, to je za klice in prenos podatkov.

In tu sem se grdo uštel - v preko 1500km, ki sem jih do sedaj naredil po različnih cestah na Norvešekem (vključno 2. največje mesto Bergen), nisem niti za trenutek naletel na signal roaming partnerja TM, Mobile Norway AS (www.networknorway.no).
Imam čuden občutek, da ta provider, če sploh deluje, pokriva kvečejmu prestolnico Oslo, če ga sploh (to bom preveril ob povratku čez par tednov).

Ob prvi priliki sem po mailu (hvala bogu za zastonj WiFi tu in tam) poslal opis situacije na info@tusmobil.si in od njih prejemal nekoristne nasvete in na koncu prazne obljube in ostalo navlako v obliki 'formalnih' odgovorov "Žal nam je za nevšečnosti, v primeru težav pokličite 070 700700 ali pišite na info@..." iz česa se vidi, da si strank dobesedno delajo norca.

V tem trenutku se mi še vedno dela škoda, saj se vsi klici na mojo številko preusmerjajo v nabiralnik, interneta, razen na službeni lokaciji nimam, ljudi, ki me kličejo, pa niti ne morem obvestiti, kdaj in kje me dobijo.

Zaradi ignorantskega obnašanja TušMobila, sem se odločil, da ob vrnitvi v Slovenijo pri njih prekinem vsa razmerja (skupaj 3) in grem k konkurenci, razen če iz klobuka potegnejo kakšno debelo kompenzacijo, zarai katere bi jim bil pripravljen požreti to, kar so mi zakuhali.


LP,

Milan
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Emm...

I can do Norway. NN (AKA Mobile Norway) Pokriva Oslo, Stavanger in Trindheim, pa mislim da tudi Kristiansand, Adger in Bodoe, za ostalo imajo pa roaming na Telenorju. Zgrabi en lokalni telefon, pa poklici 09060 - pa naj ti sami povejo kje imajo coverage.b

You are, basically, [censored]. So Tuskoti malo pozabili omeniti, da imajo pogodbo s cetrtim operaterjem na trgu.

Ampak hej, ne obupaj - najdi najblizji Egon, pa navali na en 300g Egon burger with bacon and cheese.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Roaming imajo z Mobile Norway AS kateri pa ni objavil svoje pokritosti. Na drugega operaterja se itak ne morš prklopt če nimajo roaming pogodbe, tko da ti težko karkol pomagajo.... edina rešitev je preusmeritev dohodnih klicev na neko drugo msisdn...

predlagam - ko se vrneš napiš pisno reklamacijo in boš videl kaj in kako...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Krajev, katere pokriva NN nisem obiskal, mi je pa bilo strašno sumljivo, ko sem za vikend šel iz Bergna v Geiranger, potem preko Loma na Jostedal in nazaj, pa po skoraj 1000km ni bilo nikjer signala.
Hvala za insiderski info, na Egon burger bom stopil, ko ga najdem v Bergnu.
wink-1.gif



LP,

Milan
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Vetrlidsallmenningen 2

Baconcheeseburger med tomat, rødløk og pickles - 205 kron za 300gr :D

:D
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Roaming imajo z Mobile Norway AS kateri pa ni objavil svoje pokritosti. Na drugega operaterja se itak ne morš prklopt če nimajo roaming pogodbe, tko da ti težko karkol pomagajo.... edina rešitev je preusmeritev dohodnih klicev na neko drugo msisdn...

predlagam - ko se vrneš napiš pisno reklamacijo in boš videl kaj in kako...

Za silo imam sedaj izposojeno švedsko kartico od prijateljev, da vsaj lahko reagiram v kaki nepričakovani situaciji, a občutek je nasploh bedast, ko si takole izoliran.

Elektronska pisna reklamacija je že bila, za papirno pa bom urejal ob povratku.

LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Vetrlidsallmenningen 2

Baconcheeseburger med tomat, rødløk og pickles - 205 kron za 300gr :D

:D

Hvala, naslov je že v navigaciji!
smile-1.gif


LP,

Milan
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Daj, ne kompliciraj, pa skoci do ene Telenorjeve stacune, ali si pa na netu naroci prepaid - 100 kron stane, pa 50 ti jih vrnejo kot dobroimetje.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Pa gre brez njihove davčne/EMŠO številke? Meni je bilo rečeno, da ne gre in niti nisem poizkušal (to mi je bila prva opcija) ...

LP,

Milan
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Mobile Norway AS je v lasti Network Norway (50%) in Tele2 (50%) in je 3. operater v državi.

Začel je istega leta kot Tušmobil, torej leta 2007. Poseduje GSM 900/1800 Mhz in UMTS 2100 Mhz.

načeloma Tušmobil ni kriv, ampak sta prva dva največja operaterja, ki Tušmobilu zavlačujeta s podpisom roaminga. Medtem ko je Mobile Norway omogočil Tušmobilu roaming že v letu 2008.

Isti šmorn je bil pri Tušmobilu gostovanje na Hrvaškem pri Tele2. Kokar imam spomin je Tušmobil poslal prošnjo Tele2 HR za gostovanje v letu 2007 in je rroaming za Tele2 HR dobil šele maja 2010.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Aham. In bog ne daj, da bi Tus nekje omenil, da imajo roaming podpisan z operaterjem, katerega omrezje je se vecji vic kot njihovo, ane? :S
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
malo sem Pogooglav in Mobile Norway sploh nima svojega omrežja :D

27 Sep 2007:
Tele2 Norway and Network Norway have entered into an agreement to build a third mobile network in Norway. Under the terms of the deal Tele2 Norway has acquired 50% of the shares in AMI, holder of a GSM-900 licence. The equal joint venture aims to build a wireless network covering a large proportion of the Norwegian population. The roll out has already started and during the first phase the plan is to build out 400-500 base stations. The company will also investigate alternatives for providing future 3G services.

21 December 2009
Norway gets third mobile broadband network

The new operator Mobile Norway aims to provide 75% of the population with one of the world's most effective and modern 3G networks. More than 4.8 million people live in Norway, which covers more area than Germany.

22 Dec 2009:
Mobile Norway selects Ericsson as primary vendor for 2G/3G network rollout

Swedish vendor Ericsson has announced that it has been selected by Mobile Norway, the joint venture formed by Tele2 Norge and Network Norway, as the main vendor for the rollout of a new 2G/3G mobile network in Norway. No financial details of the deal have been disclosed, nor have timeframes for the deployment of the new infrastructure, although it has been stated that Mobile Norway aims to roll out a network covering 75% of the population in ‘the coming years’. Commenting on the agreement, Haakon Dymes, CEO of Tele2 Norge, said: ‘Today is a joyful day for Norwegian mobile users. The network will improve the competition within the market and the customer’s choices in both urban and rural areas. We are proud to deliver on our promise to the Norwegian authorities, who have paved the way for increased competition.’


Iz tega sledi da ima Tušmobil podpisano roaming pogodbo že 3 leta, s omrežjem ki do tega leta ni sploh oddajalo
smile-1.gif


Če operater ne pošlje njegovega zemljevida ne more vedeti kakšno je stanje. lepo je Tušmobil prnesu žejenga prek vode.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Če bi prebral bi vedel, da na Norveškem ne gre tako preprosto z nakupom prepaid kartice. Kot tudi v veliko ostalih razvitih državah ne.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ti iz prve roke (ker sem nekaj za njih delal) povem, da ga ima.

Je pa zelo slabo pokrito - vsega skupaj imajo okoli 40 baznih postaj. :D
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Če bi prebral bi vedel, da na Norveškem ne gre tako preprosto z nakupom prepaid kartice. Kot tudi v veliko ostalih razvitih državah ne.

Sem sel preverit, in ja, res je, rabis "Fødselsnummer". :S
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kupi prepaid, preusmeri klice na svojo cifro na ta prepaid in potem reklamiraj račun. Morali bi opozoriti, da je švoh pokritost.
Kot da sami vedo
smile-1.gif
Misliš da tisti operater pove pokritost.

recimo da si en operater in ima roaming v Sloveniji samo s T-2, se boš malo težko pogovarjal po celi Sloveniji. Ne moreš ugotoviti pokritosti če ni objavljena na http://www.gsmworld.com/roaming/

Recimo ko Mobitel pokrije eno novo afriško državo. Sej Mobitel ne ve ali ima tisti operater tam 1 bazno postajo ali celo državo pokrito
cool-1.gif
 

NoviC

Pripravnik
11. jun 2008
278
0
16
Milan ampak dejmo malo logike. Vzames paket za poslovno uporabo pri najmlajšemu SLO operaterju in pol pričakuješ kaj? Ja saj ti deluje v parih mestih to je pa tudi to. Sam si kriv kaj pa nisi preveril kje deluje. Jaz v tujino vlačim po 3 sim različnih SLO operaterjev just in case. Pa grem na dopustu. Ti pa tako. Ajaja... Bebolone.
smile-1.gif