Tušmobil in pokritost na Norveškem - katastrofa!

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Za pokritost v tujini ni odgovoren tusmobil ne ker drug operater. Zakaj roaming pogodbe z najvecjimi v tujini ne morjo sklent pa vprasi ostala dva operaterja
smile-1.gif

Ce gres za en mesec v tujino je meni samoumevno da bom nabavu lokalno kartico. vsi dohodni klici so zastonj potem, ostale ki te klicejo sicer stane normalno klic v tujino. ce hoces se to resiti, si daj brezpogojno preusmeritvo na novo tujo cifro in bos ta strosek ti kril, se zmerajj *mnogo* ceneje kot roaming.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Kakor koli. Razumem jezo do Tušmobila. On je pogodbena stranka tega forumaša in ne nek obskurni norveški operater. Slednje je kvečjemu pgoodbeni partner Tušmobila, ne pa tudi stranke.
Kljub temu pa je treba biti fair. Tušmobil je na trgu najmanj časa, sklepanje roamingov terja kar nekaj časa, je zamuden proces. Po drugi strani pa je Tušmobil poceni in tisti, ki se zanj odloči mora imeti realna pričakovanja. Nerealno je pričakovati, da bo za najnižjo ceno kakovost primerljiva s Simobilovo in Mobitelovo. Kljub temu pa Tušmobil zagotavlja dobro razmerje med ceno in kakovostjo, le da je tako cena kot kakovost za stopničko nižje kot pri Simobilu in Mobitelu. Dobiš to kar plačaš in pravzaprav pri Tušmobilu dobiš kar dosti za ugodno ceno. Ni pa to Mobitel, a roko na srce, slednji tudi v večini primerov ni tako poceni kot Tušmobil, torej mora že po defaultu zagotavljati boljše storitve in del tega je tudi izbira roamingov.

In še nekaj v bran Tušmobila - ima najcenejša gostovanja v tujini, tukaj šiša tako Mobitel kot tudi Simobil, ki bi se lahko bolj potrudil ob vseh silnih Vodafone partnerstvih in članstvu v grupi Telekom Austria.

Jaz na tvojem mestu ne bi skenslal Tušmobila. Že veš, zakaj si šel k njim. Verjetno zaradi nizke cene in posledično pač ne krivi njih ker je kakovost primerna manjši ceni. Te stvari mora vsak razčistiti pri sebi, v tem trenutku pa so vsi trije SLO operaterji na svojih bregovih, vsak ima določen koncept in razmerje med ceno in storitvijo. Najceneje je pri Tušmobilu, sledi Simobil, zelo blizu slednjega pa je Mobitel. V tem vrstnem redu raste kakovost storitev in omrežja, praviloma pa tudi cena.
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Citat:
Uporabnik NoviC pravi:
Milan ampak dejmo malo logike. Vzames paket za poslovno uporabo pri najmlajšemu SLO operaterju in pol pričakuješ kaj? Ja saj ti deluje v parih mestih to je pa tudi to. Sam si kriv kaj pa nisi preveril kje deluje. Jaz v tujino vlačim po 3 sim različnih SLO operaterjev just in case. Pa grem na dopustu. Ti pa tako. Ajaja... Bebolone.
smile-1.gif
Ni kriv uporabnik in ne Tušmobil. Pokritosti ne najdeš na netu. sej Tušmobil prvih 2h let sploh ni imel svoje pokritosti na netu.

Mobitel ima pokritih 175, Si.mobil 151 in Tušmobil 143 svetovnih držav. Ampak v primerjavi s številom roaming pogodb pa sta Mobitel in Si.mobil zdaleč pred Tušmobilom, vsaj sta 12 oziroma 8 let več na trgu
http://www.dreamdesign.si/informacije/mobilna-telefonija/74-stevilo-pokritih-drzav-z-roamingom.html

Naprimer Brazilijo. Brazilija je razdeljena na enih 5-10 provinc in vsaka provinca ima svoje operaterje. Pa je to problem vseh treh: Mobitel, Si.mobila in Tušmobila. Imajo naši operaterji roaming s 3 brazilskimi operaterji ali več pa ni nujno da ti bo lovilo v Rio Ja Neiro. Če pokličeš na klicni center in vprašaš ali lovi Rio De Janeiro v Braziliji bo ti povedal da majo sklenjenih 3 pogodbe pa ti bo sigurno lovil. jebeš na koncu ti pa ne bo :D
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Napačno. Mobitel ima roaming v 192 državah pri 366 operaterjih.
to je všteto tudi satelitsko pokrivanje. potem drži 192 držav.

brez satelitskega pokrivanja in (brez pokritost ladij/letal) pa ima pokritih 175 držav. Prešteto 1.7.2010 na strani http://www.mobitel.si/ceniki.aspx?ct=1&cs=1&cc=0&co=1&pa=0 (če se ne motim je od marca pokril dodatno še 4 svetovne države do 1.7.)
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Točno tako, 192 držav. Glede na to, da si lahko Mobitelovi naročniki pri Mobitelu brezplačno izposodijo satelitski telefon in vanj vtaknejo svojo SIM kartico, je smotrno upoštevati tudi te države.
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
tako sem popravil:
Mobitel ima pokritih 175 svetovnih držav (192 svetovnih držav ob upoštevanju satelitskega pokrivanja).
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Evo, super. Drugače pa pohvale za stran in pregled. Koliko časa pa vložiš mesečno v to zadevo?
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
ja kar dosti. redno berem forume in če je kakšna sprememba se popravi oz. doda. zadnje čase več kot 2 uri dan.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
JU (Apek ?) menda ni tako izbircen pri zaposlovanju kot Mirko, ce v pravo flavto pihas.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik naliM pravi:

Zaradi ignorantskega obnašanja TušMobila, sem se odločil, da ob vrnitvi v Slovenijo pri njih prekinem vsa razmerja (skupaj 3) in grem k konkurenci, razen če iz klobuka potegnejo kakšno debelo kompenzacijo, zarai katere bi jim bil pripravljen požreti to, kar so mi zakuhali.

Pravilna odločitev.
cheer.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik NoviC pravi:
Milan ampak dejmo malo logike. Vzames paket za poslovno uporabo pri najmlajšemu SLO operaterju in pol pričakuješ kaj? Ja saj ti deluje v parih mestih to je pa tudi to. Sam si kriv kaj pa nisi preveril kje deluje. Jaz v tujino vlačim po 3 sim različnih SLO operaterjev just in case. Pa grem na dopustu. Ti pa tako. Ajaja... Bebolone.
smile-1.gif

Nisem zelenec in sem prepotoval večino zemeljske oble, zato me skrajno ujezi, ko me kljub pripravam obrnejo tako (še enkrat: Norveška, 2.največje mesto in ne neka vas v fjordu bogu za hrbtom ), da se ne moreš pripraviti vnaprej - v tem primeru bi TM MORAL zapisati kaj je pokrito s signalom pogodbenika - to so počeli ostali mobilni ponudbeniki pred leti (osebno vem za ZDA, Brazilijo, ...). In v tem primeru bi si tudi uredil nadomestno kartico ali telefon preko domačina (situacija na Japonskem), kar pa spet ni idealna rešitev, saj tisti, ki me rabijio (zasebno in službeno), te številke ne bi imeli, razen, če reskiram (TM časti ?) SMSe z obvestili na 700++ številk.
Sicer so obljubljene cene TM roaminga za Norveško zelo ugodne, tako za klice, kot prenos podatkov .

In do telefona/predplačniške kartice ni povsod tako lahko priti, kot v SLO - sem že iz SLO želel naročiti še en mobilni podatkovni paket za v hiši, pa brez "Fødselsnummer" ni šlo in žal tudi na licu mesta ne gre, kar so potrdili tudi domorodci tukaj.
frown-1.gif


LP,

Milan
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik DreamDesign pravi:
Mobile Norway AS je v lasti Network Norway (50%) in Tele2 (50%) in je 3. operater v državi.

Začel je istega leta kot Tušmobil, torej leta 2007. Poseduje GSM 900/1800 Mhz in UMTS 2100 Mhz.

načeloma Tušmobil ni kriv, ampak sta prva dva največja operaterja, ki Tušmobilu zavlačujeta s podpisom roaminga. Medtem ko je Mobile Norway omogočil Tušmobilu roaming že v letu 2008.

Isti šmorn je bil pri Tušmobilu gostovanje na Hrvaškem pri Tele2. Kokar imam spomin je Tušmobil poslal prošnjo Tele2 HR za gostovanje v letu 2007 in je rroaming za Tele2 HR dobil šele maja 2010.

Očitno so jim ptički povedali, da Tuš bolj počasi poravnava svoje obveznosti. Krivi so vedno drugi. Mobitel in Simobil doma, grdi veliki operaterji pa v tujini. Globalna zarota, ker se bojijo, da bodo potniki Tuš Vesolje paketa odkrili zlato na Marsu.
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Citat:
Uporabnik NoviC pravi:
Milan ampak dejmo malo logike. Vzames paket za poslovno uporabo pri najmlajšemu SLO operaterju in pol pričakuješ kaj? Ja saj ti deluje v parih mestih to je pa tudi to. Sam si kriv kaj pa nisi preveril kje deluje. Jaz v tujino vlačim po 3 sim različnih SLO operaterjev just in case. Pa grem na dopustu. Ti pa tako. Ajaja... Bebolone.
smile-1.gif

Nisem zelenec in sem prepotoval večino zemeljske oble, zato me skrajno ujezi, ko me kljub pripravam obrnejo tako (še enkrat: Norveška, 2.največje mesto in ne neka vas v fjordu bogu za hrbtom ), da se ne moreš pripraviti vnaprej - v tem primeru bi TM MORAL zapisati kaj je pokrito s signalom pogodbenika - to so počeli ostali mobilni ponudbeniki pred leti (osebno vem za ZDA, Brazilijo, ...). In v tem primeru bi si tudi uredil nadomestno kartico ali telefon preko domačina (situacija na Japonskem), kar pa spet ni idealna rešitev, saj tisti, ki me rabijio (zasebno in službeno), te številke ne bi imeli, razen, če reskiram (TM časti ?) SMSe z obvestili na 700++ številk.
Sicer so obljubljene cene TM roaminga za Norveško zelo ugodne, tako za klice, kot prenos podatkov .

In do telefona/predplačniške kartice ni povsod tako lahko priti, kot v SLO - sem že iz SLO želel naročiti še en mobilni podatkovni paket za v hiši, pa brez "Fødselsnummer" ni šlo in žal tudi na licu mesta ne gre, kar so potrdili tudi domorodci tukaj.
frown-1.gif


LP,

Milan
Še enkrat operater, pa naj bo to Mobitel, Si.mobil ali Tušmobil ne vedo pokritost drugega operaterja, če jo ta ne pošlje. Če operater pošlje pokritost imaš na Tušmobilovi strani link do zemljevida pokritosti. Medtem ko jo Mobitel na spletni strani nima.

Tušmobil
http://www.tusmobil.si/index.p...d=74&Cid=41
(poglej kjer piše za Network Norway: Pokritost omrežja:ni na voljo

Mobitel ko Mobitel na spletni strani sploh nima podane pokritosti za nobeno gostovanje:
http://www.mobitel.si/ceniki.aspx?ct=1&cs=1&cc=578&co=1&pa=435

Če prva dva norveška operaterja ne bi imela pogodbe z Mobitel, bi bila z Mobitelom ista zgodba.

Podobna zgodba je s hrvaškim Tele2. Če ima operater v neki državi roaming sklenjen na hrvaškem le s Tele2 je vse lepo in prav. 99% pokritost prebivalstva imajo tako T-Mobile, Vip in Tele2. Vse lepo in prav.
Ampak v resnici je po domače [censored]. T-Mobile, VIp imata pokritost ozemlja imata ajde recmo 85% Hrvaške, medtem ko Tele2 okrog 40-50%, ampak vseeno ima 99% pokritost prebivalstva. Izven mest Tele2 trenutno nima signala.

Ampak pokritosti od Tele2 Hrvati od cele Hrvaške nimajo. Da sem dobil zemljevid pokritosti Hrvaškega Tele2 (http://www.dreamdesign.si/informacije/mobilna-telefonija/89-pokritost-gsm-umts-hrvaska.html) sem moral dejansko "shehat" njihovo stran
smile-1.gif
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
samo celotno pokritost ne pokaže, ampak pokritost večjih mest.

berem tudi hrvaške forume o mobilni telefoniji in folk dejansko ne ve kakšna je pokritost kljub temu zemljevidu. Celotni zemljevid Hrvaške pa skrivajo. Še ta zemljevid so dali ven, samo zardi UMTS pokritosti.

Tudi ko je Mobitel sklenil roaming s Tele2 HR, operater dejansko ne ve kakšno ima pokritost Tele2 na Hrvaškem. Mel najcenejši roaming na Hrvaškem pa operater ni nikjer lovil ... Če je kdo poklical na m@ klicni center ti verjetn ti niso znali povedat v katerem mestu lovi in kje ne. Se neb čudil da je kdo rekel tudi da lovi povsod :D

Glede Network Norwaya so še mene presenetil (ima 500.000 uporabnikov). Pa spremljam ogromno mlade evropske operaterje (irski Meteor, španski Simyo, slovaški O2, hrvaški Tele2, Vip Srbija, Vip Makedonija, Tele2 v Rusiji in še kakšenga) pa nisem pogruntal da ima Network Norway tako pokritost ...
 
Nazadnje urejeno: