Tri otroški sedeži en avto

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
okol sedežev vsi pametujejo. edino kar šteje je test s tistimi sedeži, ki jih imaš, bi jih imel, pa s tabo v avtu.

kar se mene tiče je touran no go. sharan pogojno, za 3 otroke in 5 folka ja, 7 nikakor ne. drsna vrata ok, težave ni ok.
najmanj denarja in nekaj sreče Grand espace.
v kategorijo 3 gre tudi nov espace, stari scenic ne gre...itd

pa verjetno kak rižar z rvno klopjo zadaj.

ps.
tuhtaj kako jih boš dajal not, ven, itd.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.709
140
63
Tole je Zafira Tourer, 2015 letnik (naprodaj na ZS). Srednji sedez je pomaknjen nekoliko naprej.

Lp
 

Priponke

  • 20190501_190423.jpg
    20190501_190423.jpg
    2,4 MB · Ogledi: 669

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Na sharanih so težave z električnimi vrati. Poznam 2 ki sta se jih znebila ravno zaradi tega ker jih niso znali popravit. Oba kupljena v slo, avto pa v garanciji.

Softič je tukaj povsem irelevanten, ker v resnici nikoli ni iskal avta za tri majhne otroke, ampak je bil v kalkulaciji vedno še tretji odrasli ali četrti otrok,....

Sicer pa, isti alterjevci, ki svetujete kombije, svetujete tudi suv-je. V kombi gre 5 vozičkov za trojčke, v suva pa nobeden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.413
113
Tomi, kako pa voziš trojcke na začetku okoli? En voz za dvojčke pa en navaden? Ali obstaja kak za tri?

Pa če hočeš z enim avtom okoli priti, kako na veliko/malo tisto zložiš?
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Na sharanih so težave z električnimi vrati. Poznam 2 ki sta se jih znebila ravno zaradi tega ker jih niso znali popravit. Oba kupljena v slo, avto pa v garanciji.

Zanimivo, na motor-talk.de nisem zasledil prevec pritozb glede el. vrat. Ce je samo to, se enostavno resi, jih pac ne vzames - itak niso nujna za prezivet.


Softič je tukaj povsem irelevanten, ker v resnici nikoli ni iskal avta za tri majhne otroke, ampak je bil v kalkulaciji vedno še tretji odrasli ali četrti otrok,....

Itak, jemljem z rezervo, clovek ima specificne okoliscine. Ampak, omenil je tezave, zato prasam.

Sicer pa, isti alterjevci, ki svetujete kombije, svetujete tudi suv-je. V kombi gre 5 vozičkov za trojčke, v suva pa nobeden.

Ja, to sem tudi opazil. Iz ene skrajnosti v drugo. En kup ljudi se samo zapici v 3 otroske sedeze in pozabijo, da bo treba tovorit ogromno ostale robe zraven - vozicki, poganjalcki, skirce, kolesa, rolke, kufri, ni da ni.
Kar se mene tice (kmalu pride 3. otrok), je sharan idealen. Cudi me, da je bil v tej temi omenjen sele po xx ostalih predlogih; prav tako je tezko razumet, zakaj ta vrsta avtov izumira. Resno razmisljam, da bi kupil novega. Malo me matra, da je model ze tako star (kao tik pre ukinitvijo), ampak po drugi strani ima vse kar rabim...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in uuuu123

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Zanimivo, na motor-talk.de nisem zasledil prevec pritozb glede el. vrat. Ce je samo to, se enostavno resi, jih pac ne vzames - itak niso nujna za prezivet.




Itak, jemljem z rezervo, clovek ima specificne okoliscine. Ampak, omenil je tezave, zato prasam.



Ja, to sem tudi opazil. Iz ene skrajnosti v drugo. En kup ljudi se samo zapici v 3 otroske sedeze in pozabijo, da bo treba tovorit ogromno ostale robe zraven - vozicki, poganjalcki, skirce, kolesa, rolke, kufri, ni da ni.
Kar se mene tice (kmalu pride 3. otrok), je sharan idealen. Cudi me, da je bil v tej temi omenjen sele po xx ostalih predlogih; prav tako je tezko razumet, zakaj ta vrsta avtov izumira. Resno razmisljam, da bi kupil novega. Malo me matra, da je model ze tako star (kao tik pre ukinitvijo), ampak po drugi strani ima vse kar rabim...

Za 3 otroke je sharan dober nakup, ga imam tudi sam in je prostora dovolj. Kot alternativo sem gledal se galaxy-a in trojcek psa/toyota, ki pa pri zenskem delu drzine ni dobil zadostne podpore :))
 

manal

Pripravnik
13. feb 2011
56
23
8
Najprej čestitke za 3.Uff.
Pri nas imamo 3 otroke. Sedaj stare sedem ter dvojčka tri in pol leta. Prej imel seat alteo in dokler sta bila ta mala dva v lupinici je še šlo da smo se peljali kam za silo ampak se je zataknilo pri vozičku. Vedno je bila ena košara zunaj tako da smo uporabljal strešni kovček.Alteo smo zamenjali za Forda s maxa. Voziček za dvojčka je šel bp v prtljažnik in tudi trije otroški sedeži gredo v drugo vrsto.Trenutno imam od zadaj 2x maxi cosi tobi ter za starejšega concord transformers avtosedež.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Na sharanih so težave z električnimi vrati. Poznam 2 ki sta se jih znebila ravno zaradi tega ker jih niso znali popravit. Oba kupljena v slo, avto pa v garanciji.

Softič je tukaj povsem irelevanten, ker v resnici nikoli ni iskal avta za tri majhne otroke, ampak je bil v kalkulaciji vedno še tretji odrasli ali četrti otrok,....

Sicer pa, isti alterjevci, ki svetujete kombije, svetujete tudi suv-je. V kombi gre 5 vozičkov za trojčke, v suva pa nobeden.

softi je gledal za tri otroke in je imel vrsto let tri otroke. takrat se je odločil za Grand espaca. konkurenca mu je bil galaxy.

ge ima več kufra, ravno zaradi vseh dodatkov in na koncu je znosen za 7 z nekaj prtljage. ima še vedno svetovno opcijo vstopa na 6 in 7 sedež.

sharan in težave. pač vw jajca. dsg, luftmesserji, vse kar gre lahko narobe. sem v eni temi pisal o tiguanu..jetra. edina stvar, ki je ok, so drsna vrata, ki pa brez elektrike in nekaj klanca doma ratajo mora.

tok z rezervo, da se ne sprostim preveč.

ps
galaxy je odličen nakup.
ker ne vem kako bodo šli vozički itd itd, je druga opcija še kaj večjega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.512
9.214
113
Zanimivo, na motor-talk.de nisem zasledil prevec pritozb glede el. vrat. Ce je samo to, se enostavno resi, jih pac ne vzames - itak niso nujna za prezivet.




Itak, jemljem z rezervo, clovek ima specificne okoliscine. Ampak, omenil je tezave, zato prasam.



Ja, to sem tudi opazil. Iz ene skrajnosti v drugo. En kup ljudi se samo zapici v 3 otroske sedeze in pozabijo, da bo treba tovorit ogromno ostale robe zraven - vozicki, poganjalcki, skirce, kolesa, rolke, kufri, ni da ni.
Kar se mene tice (kmalu pride 3. otrok), je sharan idealen. Cudi me, da je bil v tej temi omenjen sele po xx ostalih predlogih; prav tako je tezko razumet, zakaj ta vrsta avtov izumira. Resno razmisljam, da bi kupil novega. Malo me matra, da je model ze tako star (kao tik pre ukinitvijo), ampak po drugi strani ima vse kar rabim...
To je zato, ker če sedaj predlagaš VW na Alterju si en kmetavzar, ker tukaj je le elita. Tukaj se vozijo Lexusi, Priusi in seveda kola za 100 jurjev in več.
Potem pa pogledaš malo na naših cestah je pa en kup Sharanov in Alhamber, ki se vozijo po cesti, čeprav bi po Softijevo morali biti le na servisu. Espaca pa morda enega na leto vidiš, da ne govorimo o tem, da je nov Espace fancy, šmency kvazi SUV, ki z uporabnostjo nima skoraj nič skupnega.
Kolega s tremi froci ima že drugega Sharana, je rekel, da vse ostalo na našem trgu (Galaxy izvzet, ker Forda ne mara) ni niti blizu po prostornosti in uporabnosti in da je zadeva še za silo kvazi avto. Kombijev ni maral, čeprav je bil precej presenečen nad PSA trojčkom, ki je dokaj blizu avtomobilom.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.115
113
39
MB
Jaz sem tudi dosti o alhambri bral, ampak pri nas rabljenih prakticno ni, pa saj tud na cesti jih prakticno ne vidis
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.512
9.214
113
IN si spregledal ;)?
Velika večina je Sharanov, Alhamber je za vzorec.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
novi espace ima ime, ki ne sledi zgodovini. če kupuješ po imenu ok. za 5 mogoče še,za 7 no go.

sharan. toliko napak kolikor jih ima vw v zadnjih 10 let nima tudi zastava. pač slovenc ma vw, ker je to in, ker je to znamka, ker je to tradicija.

poleg tiguana sem sedaj poslušal še o multivanu. leto dni star, bremza brezveze, radar tempomat tema in morje drugega.

ampak..vsakemu svoje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.512
9.214
113
Torej kaj bi ti predlagal kot alternativo nekomu, ki hoče zamenjat Sharana in rabi enako prostoren avto in Forda ne more videt (bi ti lahko povedal nekaj zgodbic za lahko noč, zakaj je tako, ampak nima veze).