Tri otroški sedeži en avto

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Sharan in podobni kozolci.
Res prostoren, praktičen (suvi se baje skrijejo na tem področju) za dojenčke dokler jih ti daješ v avto. Ko otrok shodi in bi v normalen avto že sam prilezel, ga moraš v sharana se kar nekaj časa dvigovati, ker je prag enostavno precej višji kot pri klasiki.
Pa za uporabo truge na strehi ali pritrjevanja koles moraš tudi stopiti na prag ali imeti vsaj kako prucko pri roki (ali pa imeti 2m višine)
Ampak otroci so gibčni in so se tega tudi pri meni hitro navadili ko sem Merivi dodal še sharana. Tudi zadnjo havbo znajo zapreti kljub temu da je ne dosežejo. Ali skočijo do nje, če sta v paru pa eden skobaca v prtljaznik, potegne havbo, drugi zunaj prime, prvi ven iz prtljažnika in zapreta.

Bodite zdravi in imejte se radi
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
dvomim da se mi splača to za avto ranga 15k
Vseeno si izberi avto in potem pa glede na motor preračunaj DMV in premisli, kaj ima smisel. Vrnjen DMV je bil daleč največ, kar sem v enem letu pokasiral od države, pa sem kupil avto za 18.000 €. No, resnici na ljubo se je FURS nekaj zmotil in je bilo x2 in kljub opozorilu niso več odreagirali. Hvala!
Čestitke!
Moji sosedje, ki imajo prav tako trojčke, so na starem espace-ju. Prostorsko je sicer super, ima pa moj kolega ogromno težav z motorjem.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
jaz bi vzel kar 5008.
Amapk ... stari... 3je :))))))))))))))))))))))))))
Vso srečo in iskreno ti želim, da bojo zdravi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
jaz bi kr kombi vzel, že zaradi prtljage.... tak trojni voziček je verjetno že zapol avta.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Drugače pa je FRV honda zakon. spredaj 3 in zadaj 3 je sedeži. (sprednji sredinski sedež se v bistvu šteje za zadnjega, tako, da lahko na nejm tudi sedi otrok).
A obstaja trenutno kaj podobnega (novega) ?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.374
5.411
113
Saj tudi sprednjem lahko. V bistvu na vseh brez volana spredaj. Tako da načeloma lahko voziš dva stola zadaj enega na sovozniku, ne rabiš menjati avta sploh. Hitro se najde kdo ki normalno takole shaja s corso.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Saj tudi sprednjem lahko. V bistvu na vseh brez volana spredaj. Tako da načeloma lahko voziš dva stola zadaj enega na sovozniku, ne rabiš menjati avta sploh. Hitro se najde kdo ki normalno takole shaja s corso.

Ne vem no. Ko imaš dva ta velika sedeža zadaj je že v večjih avtih vmes zelo neugodno sedet. Sploh pa ne spraviš trojnega vozička v corso.

Jaz bi verjetno kar Traffica vzel. In to podaljšanega. Lahko še odraslo kolo direkt not zapelješ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.374
5.411
113
a če bi dala normalno v narekovaje, bi drugače prebral. Na telefonu se mi jih ni dalo iskat...
enkrat sem dobila corso servirano, kaj je povsem dovolj za polsposobne. jaz sem še invalid, ker hočem dvignjen avto, tle menda se ti ne najdeš.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14151606&display=Citroen C5 Aircross BlueHDi 130 Feel

2031466.jpg


11049594.jpg


11050506.jpg
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Vsekakor zadaj 3je sedezi (ne 2+1). In ker vsi govorijo samo o avtih - probaj pred nakupom dejansko 3 TVOJE avtosedeze noter spravit.
Ker vsi ostali bodo tako govorili, da ja, to pa ziher gre ipd. Res, probaj pred nakupom avta, potem je prepozno.

T
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Če bi bil na tvojem mestu, bi skoraj gotovo vzel Peugeot travallerja. Dimenzijsko se brez težav kosa s kombijem, vizualno pa (vsaj mene) veliko bolj spominja na večjega enoprostorca, še posebej najkrajša verzija.
Ko bodo malo večji in se bodo med vožnjo prepirali, lahko sedeže malo zamakneš,

peugeot_traveller_galerie-11-2.129268.13.jpg


da ne boš rabil preveč impovizirati s pregradami :)

hqdefault.jpg
.


Za drugo vrsto sedežev pa imaš dovolj prostora, najprej za voziček in opremo, kasneje pa tudi za poganjalčke, kolesa in drugo športno opremo, da bodo na cilju lažje porabili energijo.


Veliko poguma želim in srečno!
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Men se tut včasih zdi, ko da folk tekmuje, kako met čim manjši avto in raje potem zlagat v strešne kovčke, pa ne vem kam; samo da bi dokazal svoj prav.

Če pomisliš, boš pri treh frocih boš sedaj vozil velik voziček, pol mal manjši velik voziček ko bodo iz lupinc, pol pa 3 poganjalčke, pol 3 bicikle; pa vsakič 10 setov cunj za preoblečt (za vsakega), pa če boš hotu it na kerkol piknik v miru še 3x visok stolček, da lohk mulce zapneš notr in poješ un čevap v polmiru :)

Ne vem, meni se ne da konstantko optimirat kaj bom vzel s sabo in kaj ne bom, naj se pelje in je...

Jaz imam 2 froca in psa in za daljše dopuste moram vedno natikat strešni kovček, in se pol jebat z garažnimi hišami ki so na 1.9 ali pa 2 metra... Tako da, ko boš imel voziček, poglej kam ga lahko pospraviš v avto ne da ga ful razstavljaš (sej veš, dež in to) in tam okoli se gibaš... Citroen berlingo in derivati, C spacetourer in derivati al pa multivan familija.

Ja, moja babica je rekla vedno, mi smo šli 4 za 2 tedna v dubrovnik z fičkom... sam fak it, noben ni sedel v fotelju zadi ;)
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
za 2 otroka sem v civica komot zmetal vse kaj sem rabil, dva vozička in cote za 4 ljudi za 2 tedna (komot). Sej se na dopustu tud da oprat kaj.
Ni mi jasno kaj vlačite vse s sabo na dopust, če ne kampirate.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Nekdo je omenjal podaljsanega trafica.
Vozim podaljšanega Forda custom, pa verjemi da ne je že nekajkrat obračalni krog izdal, prav tako je parkiranje po nakupovalnih centrih in mestih kar zanimivo. Podaljšani kombiji so dolgi okoli 5,2m če se ne motim in to spraviti v parkinge narejene po jugoslovanskem pravilniku je kdaj pa kdaj umetnost.

Pri dveh otrocih nam je uspelo iti na krajši dopust s 4 kolesi (dva 28" trekinga in 20 ter 16 colsko kolo) v avtu (samo moj kolo je imel odsravfano sprednjo gumo, ker sicer ga ne bi dobil zaradi višine v avto) pa se nekaj prtljage smo imeli ( v desetletje starem sharanu, ne v Fordu)
Traveler ( in njegovi trije bratranci) je bil tudi meni bil všeč (kot vozniku), tako da mogoče res za pogledat. Oziroma prejsna verzija ker zadnjo verzijo najbrž za 15 jurjev se ne dobiš.
Pomeriti strani je pa res, da je to še višji kozolc od sharana, Espace in po podobnih.