Obleka naredi človeka, avto pa peni

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
http://fokuspokus.si/article/452/obleka-naredi-cloveka-avto-pa-penis

Po avtu lahko sklepam o profilu lastnika. To me uvršča med kretene, vendar bom tvegal z nekaj osnovnimi kategorijami. Miha Šalehar Miha Šalehar


Obleka naredi človeka: z njo pripadamo, če smo pripadniki; odpadamo, kadar smo odpadniki; vanjo uniformiramo poklice in posebna pooblastila; vsi po vrsti pa v nekem življenjskem obdobju z njo prepričujemo pripadnike/pripadnice nasprotnega spola, da si je z nami vredno deliti DNK.
Nič nas ne naredi tako človeške kot obleka. Celo tigrast vzorec kandidatke za šolsko ministrico ima točno določeno nalogo, ki mu jo je zavedno ali nezavedno zaupala njegova nosilka.
Predalčkanje ljudi glede na cunje postaja vedno bolj nespodobna praksa. Še posebej zdaj, ko so cape postale socialno determinirane, se moraš v duhu politične korektnosti večkrat upreti temu konjičku.
Sociologija šoferjev
Še bolj nespodobno pa je, opažam, po prevoznem sredstvu sklepati o profilu lastnika. V dolini uravnilovke, kjer je avto überekscesna reč in smo zanj pripravljeni žrtvovati neživljenjske odmerke svojih naporov, se o tem ne govori. Kadar sem takšno diskusijo testiral na radiu, sem bil zavrnjen z argumentoma svobode in demokracije.
A četudi vsakdo dela, kar mu paše, še ne pomeni, da vzorci ne obstajajo. Ne morem si kaj, da jih ne bi videl. Vem, da me to uvršča med kretene posebne vrste, a bom tvegal in postavil osnovne kategorije na ogled.
Alfa curaklji
Za seboj zaslišiš rohnenje nekajstotih konjičev, nakar vas po desni strani brez smernika nabriše gromozanski kos belega nemškega pleha. Nabildan, hipertrofiran mutant. Kot da bi v primerek srednjega cenovnega razreda nasul lopato viagre in ga izpostavil sevanju. Estetsko vibrira na infantilni ravni risanke Avtomobili. Še barva je raje perla kot bela.
Če bi te sredi spolnega akta po rami potrepljal presvetli Rocco Siffredi in ti v poduk, da si statistično povprečen bednik, pod nos pomolil svoj klin, bi se bržkone počutil podobno. V trenutku dojameš, kje je tvoje mesto.
Antropologi prišepnejo, da ima tudi ta praksa korenine v nekem davnem plemenskem tičokazju.
Nabrekline tega tipa običajno jezdita dva tipa samcev: prvi z obritim zatiljem sporočajo, da pripadajo latino/balkan/kungfu mafijskemu miljeju, drugi pa s sofisticiranim ovratničkom, da gredo pravkar na sestanek v NLB ali kam drugam malo nadzorovat.
Samičk ene in druge grupacije zunanji znaki ne ločijo, saj vse uporabljajo enak model Louis Vuitton torbice. Nalepk, ki obveščajo o naraščaju v avtu, lepotci ne uporabljajo.
Samičk ene in druge grupacije zunanji znaki ne ločijo, saj vse uporabljajo enak model Louis Vuitton torbice. Nalepk, ki obveščajo o naraščaju v avtu, lepotci ne uporabljajo.
Wannabe curaklji
To so šele zagamani kujoni! Premalo sposobni, pametni ali drzni, da bi lahko posedovali prave Q7 ali X6. Cel segment je to. Avtomobilska industrija ga je zavohala — sploh tista cenejša, eksotična, da ne rečem korejska, in na trg pahnila cel kup cenenih približkov SUV imperativom.
Kako lahko korejski razvojni inženirji v globino duše začutijo nekoga, ki prihaja iz Celja, mi ne bo nikoli jasno. Vendar jim je uspelo.
Mafijski in nadzorniški milje se temu pogrošnemu blefu izogibata. Zato pa mu je bolj naklonjen podeželski živelj, ki fasade opleska v pistacijevi barvi in si ssangyonge parkira pod nerjavečimi konstrukcijami. Ruralni srednji sloj, ki fura ambicijo, da bo rodbinskemu imenu omogočil razredni preboj. Da bodo vnuki zapirali vrata Pirnar.
Wannabeji vozijo manj agresivno, saj pazijo na obrabo in porabo. Smernikov prav tako ne uporabljajo.
Kako lahko korejski razvojni inženirji v globino duše začutijo nekoga, ki prihaja iz Celja, mi ne bo nikoli jasno. Vendar jim je uspelo.
Pragmatični dizel curaklji
No, pa smo pri ustvarjanju iluzije, da pripadaš srednjemu sloju. Z eno besedo bi to ubesedil s štirimi besedami: nemški dizli srednjega razreda. To je slovenska folklora. Mobilni spomeniki lažni skromnosti, ki okolici sporočajo, da ste urejena in skromna, a preskrbljena družina, ki ji ostane dovolj, da se ji ni treba pečati s plebejskim plehom.
Trije P-ji srednjega sloja so naslednji: Plazma, Passat, Pacug.
Dizel pragmatizem je kot Fritzlova fasada: tako lepa, da pozabiš na klet.
Pustimo ob strani, da Mojca in Boštjan pol aktivnega življenja delata za to, da lahko vozilo — kot veleva zdrava pamet —, vsaki dve leti zamenjata. Njima vse štima. Še palčki na vrtu prezimujejo v polivinilu.
Že res, da imata v prtljažniku galoše, v katere smukneta, da ne nosita blata v avto. Seveda pa so kroksi in cele gajbe avtomobilskih čistil v gepeku itak ponarodela patologija. To nikogar več ne moti.
Mojca in Boštjan pol aktivnega življenja delata za to, da vozilo — kot veleva zdrava pamet —, vsaki dve leti zamenjata. Njima vse štima. Še palčki na vrtu prezimujejo v polivinilu.
Dajmo-očka curaklji
Za konec pa še o enoprostorcih in zlatih prinašalcih.
Družinski enoprostorci se nekako ujemajo z alergijo na gluten in nasprotovanjem cepljenju otrok. Podatkov nimam, jih pa čutim.
Z enoprostorci lastniki ne pripadajo in ne odpadajo. Gre jim za varnost, predvsem za varnost, še bolj predvsem pa za varnost, ki pa je prav tako predvsem v vlogi varnosti. Varnosti otrok in planeta! Njih zarod je neprecenljiv, zato pazijo, da ne uživajo alergenov, spoštujejo predpise in po priporočilih Lučke Kajfež Bogataj drsijo zelenih sto na uro. Živel tempomat.
Če naletite na francoskega enoprostorca z ročno izdelanim napisom “Gaja in Lun v avtu”, ki tam, kjer je omejitev 50, vozi 38 km/h, je to to. Očka se ne da.
To so moji osnovni štirje. Predalčkov v izprijeni glavi je sicer več kot prostora v zapisu. Zdaj veste, kaj počnem, kadar si na semaforju pred Delavskim domom vrtam po nosu. Če se do naslednjič opogumim, rečemo kakšno še o tigrastih vzorcih prodornih političark.
Če naletite na francoskega enoprostorca z ročno izdelanim napisom “Gaja in Lun v avtu”, ki tam, kjer je omejitev 50, vozi 38 km/h, je to to. Očka se ne da.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
hysterical-1.gif

Citat:
Kako lahko korejski razvojni inženirji v globino duše začutijo nekoga, ki prihaja iz Celja, mi ne bo nikoli jasno. Vendar jim je uspelo.
hysterical-1.gif

Citat:
Trije P-ji srednjega sloja so naslednji: Plazma, Passat, Pacug.
467716-post_slo.gif


Miha jih res poka, najboljše (ali najhuje?) pa je, da še u nulo zadane ves blišč (bedo) dogajanja okoli nas.....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
To je res, ampak se ne morem znebit občutka, da ko ga posluašam, je en velik slovenski favšljivec. Bog nedi pa da proti njemu kdo kaj reče. Takšen tipičen je.
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Ah te večne dileme... Ali se pogovarjati o napisani temi ali o avtorji, ki jo je napisal... Kar pa se zapisa o predalčkanju slo-voznikov tiče, pa bogme precej drži...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Super zapis, naštel je pa itak 4 najbolj reprezentativne kategorije! Škoda da ni opisal še pa ostalih.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
smile-1.gif
Poznam tega cloveka ze od majhnih nog in bom raje tiho o njegovih slabostih. Ni tako neumen ima pa predolg jezik ze od nekdaj. Pa tak... "jack of all trades master of none".

Tipicen, da spet ne izgovorim kateregafaksa faliranc je. Vozi pa mislim, da multiplo kolikor vem. Lahko se oglasi sam. Veliko bere forume, 101% tudi tukaj pod kaksnim alterjem. Se je kot radijski voditelj veckrat v jutranjih val 202 prenosih zajebaval iz tega foruma. Dolocenih tem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
eno so sterootipi, kateri nekateri žal povsem držijo,ampak gre zgolj za to kar opažam, ker tipa pač vsakodnevno poslušam po radiu.. in ti je že vnaprej jasno kako deluje. Če bi tole napisal, nek nakljcuni neznanec, bi se nasmejal, in bi debata stekla...tako pa ko napiše to nekdo poznan z nekimi znanimi vzorci, kako deluje...je pa to to.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zapis je smešen samo zato ker je (po večini) vse res
wink-1.gif


Sicer ne vem zakaj se nekateri pritožujejo nad tovrstnimi teksti...pač, nekdo ti postavi ogledalo kaki smo videti. Tudi kritika, če to sploh je, pride prav.

Dobrodošli doma!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
Takile teksti, ki jih on želi predstaviti kot ogledalo narodu, lahko nastavi kot ogledalo sebi. Predalčka človek lahko po obleki, avtu in tudi po tem kaj pride ven, ko usta odpre (ali pač tapkanje po tipkovnici). V vsakem primeru - vedno se najdejo mali, ki hočejo biti veliki. Vsak na svoj način.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
ja sej, je na vrhu napisal: Po avtu lahko sklepam o profilu lastnika. To me uvršča med kretene, vendar bom tvegal z nekaj osnovnimi kategorijami.

js sm se kr nasmejal. sploh pri korejskih suvih. šalehar pa res vozi multiplo.
smile-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
v zda veljajo nekatri azijski SUVji za zelo kvalitetne, kar pa za razne Qje ne velja
pri nas pa je vse kar je iz nemčije itak über alles
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Šalehar in Vesna Vuk Godina. Najbolj zagnana komentatorja slovenceljstva. Ampak izvor te sposobnosti so po mojem laičnem mnenju hude travme...
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Pa vozi vsaj uno original tagrdo Multiplo ali facelift brezvezni model?
originalno je bilo ze nekaj let nazaj tezko dobiti normalno (modela so izdelali v vseh letih toliko kot cliotov v enem mesecu), ima tastaro. aja a mislis tisto cisto taprvo? 40. let nazaj?
d055.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Šalehar in Vesna Vuk Godina. Najbolj zagnana komentatorja slovenceljstva. Ampak izvor te sposobnosti so po mojem laičnem mnenju hude travme...
zmaga.gif


Drugače pa se naj Mihi javi tukaj če misli opletati z gobcem okoli Celjanov in okoličanov... pa se mu bodo razblinili predsodki ali pa bo dobil idejo za kakšno novo kategorijo voznikov
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hehe... kako so nekateri takoj užaljeni...

Men se zdi da ima ob ponedeljkih zjutraj oddajo kjer malo prebira forum/e in potem pokomentira kakšno izjavo kakšnega asa...
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB

sem tipicen... doma imam limuzino z bavarske, sportaka z japonske, enoprostorca z nemcije/USA ter Pick-upa isto kot zadnje(ford) glede na napisano sem najslabsa gamad na svetu, jes!!!