Obleka naredi človeka, avto pa peni

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
ksz

Meni se pa zapis zdi dost brezvezen, tematika že prežvečena, nekaj kar pomoje vsi vemo, da je nekaj resnice v tem ni važno kdo to napiše. Glede na to da ima multiplo me hudo preseneča, da sploh gleda avte okoli sebe in pozna kako znamko, izpade kot malo zafrustriran emo.
rolleyes-1.gif


Imam pa zelo rad avtomobile in vedno bom imel kakega nad svojimi zmožnostmi a to ne bo golf na kredo.

Ne gre za to, da je zadeva prezvecena. On naso folkloro vrhunsko spravi v besedilo kot malokdo in zadane v bit. Pa naj bo to o avtomobilih, gasliski veselici na Igu, ali Wernerjevi erekciji. Seveda pa tak humor terja zrtve, v tem primeru uzaljene uberfahrerje.

Tako dobro opiše situacijo, da si z lahkoto predstavljam, kako obritoglavi orangutan siba po desni na obvoznici v beli X5 z zlizanimi gumami in prevelikimi Dior očali.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Kar nekaj forumasev ki so se spoznali v blogu je uzaljenih...oh kako je grd...dejmo ga spluvat njega ,faliran fax ,multiplo in mamo...alter je za to kot narocen.

ali si pozabil napisati "ksz" ali mojega posta nisi prebral?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Forumaš sixpower se je s svojim pickupom zapletel z napačnim tipom...iz prvega klasifikacijskega razreda iz 'evangelija' po mihi
evil.gif


 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
http://fokuspokus.si/article/452/obleka-naredi-cloveka-avto-pa-penis

Po avtu lahko sklepam o profilu lastnika. To me uvršča med kretene, vendar bom tvegal z nekaj osnovnimi kategorijami. Miha Šalehar Miha Šalehar


Obleka naredi človeka: z njo pripadamo, če smo pripadniki; odpadamo, kadar smo odpadniki; vanjo uniformiramo poklice in posebna pooblastila; vsi po vrsti pa v nekem življenjskem obdobju z njo prepričujemo pripadnike/pripadnice nasprotnega spola, da si je z nami vredno deliti DNK.
Nič nas ne naredi tako človeške kot obleka. Celo tigrast vzorec kandidatke za šolsko ministrico ima točno določeno nalogo, ki mu jo je zavedno ali nezavedno zaupala njegova nosilka.
Predalčkanje ljudi glede na cunje postaja vedno bolj nespodobna praksa. Še posebej zdaj, ko so cape postale socialno determinirane, se moraš v duhu politične korektnosti večkrat upreti temu konjičku.
Sociologija šoferjev
Še bolj nespodobno pa je, opažam, po prevoznem sredstvu sklepati o profilu lastnika. V dolini uravnilovke, kjer je avto überekscesna reč in smo zanj pripravljeni žrtvovati neživljenjske odmerke svojih naporov, se o tem ne govori. Kadar sem takšno diskusijo testiral na radiu, sem bil zavrnjen z argumentoma svobode in demokracije.
A četudi vsakdo dela, kar mu paše, še ne pomeni, da vzorci ne obstajajo. Ne morem si kaj, da jih ne bi videl. Vem, da me to uvršča med kretene posebne vrste, a bom tvegal in postavil osnovne kategorije na ogled.
Alfa curaklji
Za seboj zaslišiš rohnenje nekajstotih konjičev, nakar vas po desni strani brez smernika nabriše gromozanski kos belega nemškega pleha. Nabildan, hipertrofiran mutant. Kot da bi v primerek srednjega cenovnega razreda nasul lopato viagre in ga izpostavil sevanju. Estetsko vibrira na infantilni ravni risanke Avtomobili. Še barva je raje perla kot bela.
Če bi te sredi spolnega akta po rami potrepljal presvetli Rocco Siffredi in ti v poduk, da si statistično povprečen bednik, pod nos pomolil svoj klin, bi se bržkone počutil podobno. V trenutku dojameš, kje je tvoje mesto.
Antropologi prišepnejo, da ima tudi ta praksa korenine v nekem davnem plemenskem tičokazju.
Nabrekline tega tipa običajno jezdita dva tipa samcev: prvi z obritim zatiljem sporočajo, da pripadajo latino/balkan/kungfu mafijskemu miljeju, drugi pa s sofisticiranim ovratničkom, da gredo pravkar na sestanek v NLB ali kam drugam malo nadzorovat.
Samičk ene in druge grupacije zunanji znaki ne ločijo, saj vse uporabljajo enak model Louis Vuitton torbice. Nalepk, ki obveščajo o naraščaju v avtu, lepotci ne uporabljajo.
Samičk ene in druge grupacije zunanji znaki ne ločijo, saj vse uporabljajo enak model Louis Vuitton torbice. Nalepk, ki obveščajo o naraščaju v avtu, lepotci ne uporabljajo.
Wannabe curaklji
To so šele zagamani kujoni! Premalo sposobni, pametni ali drzni, da bi lahko posedovali prave Q7 ali X6. Cel segment je to. Avtomobilska industrija ga je zavohala — sploh tista cenejša, eksotična, da ne rečem korejska, in na trg pahnila cel kup cenenih približkov SUV imperativom.
Kako lahko korejski razvojni inženirji v globino duše začutijo nekoga, ki prihaja iz Celja, mi ne bo nikoli jasno. Vendar jim je uspelo.
Mafijski in nadzorniški milje se temu pogrošnemu blefu izogibata. Zato pa mu je bolj naklonjen podeželski živelj, ki fasade opleska v pistacijevi barvi in si ssangyonge parkira pod nerjavečimi konstrukcijami. Ruralni srednji sloj, ki fura ambicijo, da bo rodbinskemu imenu omogočil razredni preboj. Da bodo vnuki zapirali vrata Pirnar.
Wannabeji vozijo manj agresivno, saj pazijo na obrabo in porabo. Smernikov prav tako ne uporabljajo.
Kako lahko korejski razvojni inženirji v globino duše začutijo nekoga, ki prihaja iz Celja, mi ne bo nikoli jasno. Vendar jim je uspelo.
Pragmatični dizel curaklji
No, pa smo pri ustvarjanju iluzije, da pripadaš srednjemu sloju. Z eno besedo bi to ubesedil s štirimi besedami: nemški dizli srednjega razreda. To je slovenska folklora. Mobilni spomeniki lažni skromnosti, ki okolici sporočajo, da ste urejena in skromna, a preskrbljena družina, ki ji ostane dovolj, da se ji ni treba pečati s plebejskim plehom.
Trije P-ji srednjega sloja so naslednji: Plazma, Passat, Pacug.
Dizel pragmatizem je kot Fritzlova fasada: tako lepa, da pozabiš na klet.
Pustimo ob strani, da Mojca in Boštjan pol aktivnega življenja delata za to, da lahko vozilo — kot veleva zdrava pamet —, vsaki dve leti zamenjata. Njima vse štima. Še palčki na vrtu prezimujejo v polivinilu.
Že res, da imata v prtljažniku galoše, v katere smukneta, da ne nosita blata v avto. Seveda pa so kroksi in cele gajbe avtomobilskih čistil v gepeku itak ponarodela patologija. To nikogar več ne moti.
Mojca in Boštjan pol aktivnega življenja delata za to, da vozilo — kot veleva zdrava pamet —, vsaki dve leti zamenjata. Njima vse štima. Še palčki na vrtu prezimujejo v polivinilu.
Dajmo-očka curaklji
Za konec pa še o enoprostorcih in zlatih prinašalcih.
Družinski enoprostorci se nekako ujemajo z alergijo na gluten in nasprotovanjem cepljenju otrok. Podatkov nimam, jih pa čutim.
Z enoprostorci lastniki ne pripadajo in ne odpadajo. Gre jim za varnost, predvsem za varnost, še bolj predvsem pa za varnost, ki pa je prav tako predvsem v vlogi varnosti. Varnosti otrok in planeta! Njih zarod je neprecenljiv, zato pazijo, da ne uživajo alergenov, spoštujejo predpise in po priporočilih Lučke Kajfež Bogataj drsijo zelenih sto na uro. Živel tempomat.
Če naletite na francoskega enoprostorca z ročno izdelanim napisom “Gaja in Lun v avtu”, ki tam, kjer je omejitev 50, vozi 38 km/h, je to to. Očka se ne da.
To so moji osnovni štirje. Predalčkov v izprijeni glavi je sicer več kot prostora v zapisu. Zdaj veste, kaj počnem, kadar si na semaforju pred Delavskim domom vrtam po nosu. Če se do naslednjič opogumim, rečemo kakšno še o tigrastih vzorcih prodornih političark.
Če naletite na francoskega enoprostorca z ročno izdelanim napisom “Gaja in Lun v avtu”, ki tam, kjer je omejitev 50, vozi 38 km/h, je to to. Očka se ne da.


https://www.finance.si/8856596/Alkimija-srednjega-sloja

he strikes again
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Lepo je en napisal, da je navaden rtvslo novinar in mi za to placujemo/reketirano narocnino. Vsakemu svoje, jaz ne bi dal 3000 evrov za potovanje po Tajski, si raje kupim tehnicno robo.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Tip res ne mara Kie, haha. Pa baby zic imam tudi noter montiran. Sreča, da mamo bolj povprečen voziček, ne hodimo v Emporium in da tamala nima tri-črkovnega imena, drugače bi me že skrbelo, da je nas kje srečal.. :D
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Glede na to, kako se izogiba BTCja je zanimivo, da je opazil, da so fantki oblečeni v Beckhamovo znamko. Jaz recimo niti ne vem kako se ji reče, pa sem za njegove pojme (beri verjetno 1x na mesec) praktično vsak dan tam...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
ksz

Nisem še skozi, težko je brati njegovo spahedralščino s katero se izjemno trudi pokazati, kakšen nadčlovek je... izjemno zafrustriran nadčlovek. On se duva, ko ljudi skupaj meče v koš, po drugi strani kvazi hipi prostomisleči mislec neobremenjen z religijo oz. čemerkoli, kar bi omejilo njegovo kipeče bitje.

Neverjeten nivo hinavskosti, ki vsem drugim zna pripisat neko omejenost, svoje pa ne vidi. Vsak mesec en tak butast izliv predalčkanja njemu popolnih neznancev. Kaj te briga kaj ljudje kupijo s svojim denarjem pa naj bo to ajfoun, avto ali pa ob nedeljah v cerkvi.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.061
5.750
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
ksz

Nisem še skozi, težko je brati njegovo spahedralščino s katero se izjemno trudi pokazati, kakšen nadčlovek je... izjemno zafrustriran nadčlovek. On se duva, ko ljudi skupaj meče v koš, po drugi strani kvazi hipi prostomisleči mislec neobremenjen z religijo oz. čemerkoli, kar bi omejilo njegovo kipeče bitje.

Neverjeten nivo hinavskosti, ki vsem drugim zna pripisat neko omejenost, svoje pa ne vidi. Vsak mesec en tak butast izliv predalčkanja njemu popolnih neznancev. Kaj te briga kaj ljudje kupijo s svojim denarjem pa naj bo to ajfoun, avto ali pa ob nedeljah v cerkvi.

aplauz.gif
ampak za Notranjca je ta mihi oh in sploh.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Tretjerazredni pisunček, novinar wannabe, ki še FDVja ni skup spravo. Lol, FDV nardi vsak.
wink-1.gif

Sicer pa kdo mu je kriv, da je faušn luzer. Koga briga kaj kdo kupi za svoj denar.
smile-1.gif

Zgleda, da mu taki z dobrimi avti babo valjajo, ko ga ni doma.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.704
3.588
113
Kaj se bunite, saj je večkrat sam izjavil da bo izpadel [cenzura]. S tem da ga imate za kretena ste se praktično kar sami okvalificirali v njegove predalčke. Samo še barvo fasade navedete da bo ziher.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.634
230
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Tretjerazredni pisunček, novinar wannabe, ki še FDVja ni skup spravo. Lol, FDV nardi vsak.
wink-1.gif

Sicer pa kdo mu je kriv, da je luzer. Koga briga kaj kdo kupi za svoj denar.
smile-1.gif

k ce fdv skupaj spravis, pol pa si nekaj...

se vedno pa precej raje njega poslusam in berem kot pa vse novinarje/voditelje na radiih expres, center, aktual, ipd sranje.
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Njen glas je pa tak balzam za moja ušesa, da bi najraje videl, da sploh ne bi predvajali glasbe, samo njo bi poslušal. Ravno pravšnja zmes vsega.

Šalehar pa Karoli... . Če nimaš nič pametnega za povedat je včasih bolje, da si tiho...