Tri otroški sedeži en avto

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
hno, jaz moram v vsak avto notri stopiti. Pač ženske smo le nižje in pa kar je bistveno malo manj močne. ni variante, da jaz tamalega na srednji zic dobim - divignem in dam v sedež, brez da notri stopim. je pretežek. da se še skrega zraven, ker on ne bi šel... pa če je treba dodati, na kaki način to naredim - na kakršengakoli je treba, pa naj razume kakor pač že.

če dobro premislim, se mi zdi, da z nogo notri stopim tudi, ko krajnega pripenjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Zna biti pestro, če se ti otrok strma. Sploh na začetku in če nimaš "prakse". Ga je treba kdaj kar na silo. In to na začetku, da imaš potem mir in red.
najbrz ne bom nikdar pozabil, kako sva prvorojenca tlačila v porodnišnici v lupinico....on se pa z vsemi 4 upiral...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
zaradi drsnih vrat je izbira padla na sharan/alhambra

pri nas je izbira bolj boga, sploh če hočeš kaj od opreme tako da bo verjetno res treba uvozit.

pridemo pa zdaj do finte, uvažat se potemtakem bolj splača EURO5 motor, pri EURO6 je dmv zanemarljiv.

kake so sploh razlike, med 140 in 150 konjskimi ?

aja še to, tisti ki ste uveljavljali povračilo dmv, verjetno lahko avto kupiš prej, povračilo pa pač daš not potem ko so otroci rojeni ?
 

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Dmv dobis nazaj za avto, ki je prvic registriran v slo, takrat moras izpolnjevati pogoj velike druzine (3 otroci). Povracilo tako dobis le, ce so otroci takrat ze rojeni.

Jaz sem tako kupil sharana po rojstvu 3. otroka, ker je euro 5, je bil znesek dmv kar velik, pri euro 6 bi bil bistveno manjsi.

Lp
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Euro6 motorji imajo tak DMV, da je brez veze sploh papirje izpolnjevati.

In kot je rekel predhodnik, otroci morajo biti že rojeni. Od datuma rojstva 3. otroka dalje se lahko greš tole...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Sosed bo prodajal Sharana l.2011, 4Motion TDI, 1.lastnik, srebrne barve, prevoženih okoli 200.000km. Sem preveril na avto.net, pa ga ni gor. Okolica MB.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
DMV povračilo odsvetujem, ker če slučajno vmes avto prodaš/razbiješ, je cel projekt potem s tem.
Sploh če se gre za nekih 100 eur.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Dislaimer: vsi trije pridejo naenkrat, zato odpadejo kombinacije z jahaci in razlicnimi sedezi :D:eek:

Mam sploh kako moznost da mam normalen avto al samo minibusi :p

Živjo,

Predčasnim sem bil pred podobno dilemo; kaj kupit, da se kolikor toliko normalno pelješ in ne izgleda kot kombi za prevoz krompirja ali materiala. Ker otroci le to niso a ne..? :)
In sem naredil konkretno domačo nalogo; če naredim Long story short

Če rad voziš avto in ti ni avto za prevoz opreme in da se nekako izgleda kot avto imaš samo dve izbiri
Ford smax do leta 2014
In
BMW 2 gran tourer.
Tega imam sedaj jaz.
LpS
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
simon, a takole noter izgleda?
tukaj si montiral 3 otroske sedeze?


IMG_0669.JPG