Toyota Avensis se poslavlja prihaja Camry

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
primerjava, kakšna? glede opreme? vožnje, prostornosti?

glede asistenčnih sistemov sem že dobil odgovore (čeprav ne vem kaj je ta "lane trace assist, ki ga ima corolla)

glede ostalega predvidevam, da je camry na višjem nivoju (razen kufra, ki žal ni kravanski) in niti ne rabim primerjave
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
lane assist in lane trace assist si sam tolmačim tako, da en opozarja, da greš čez črto, drug, da tudi popravlja smer. to ima recimo Corolla, ker lepo popravlja napake, ni vsiljivo - v nekaterih avtomobilih je bil feeling, kot da ti hoče volan iztrgati iz rok oz. kot da zunaj hudo piha ... vsaj Kia in Hyundai imata precej agresiven sistem. ki sicer deluje, dobro, ampak zna biti feeling malce neugoden.

kar se tiče prtljažnika - Camry bo imel vseeno sorazmerno velik prtljažnik, dolg, morda celo tako dolg kot Corolla TS, ne bo pa imel toliko višine, potem pa kar komu ustreza. meni je ravno zato Prius načeloma okej, ker je prtljažnik sorazmerno dolg, ampak vseeno ratuje premali. recimo v Civicu je bil prostornejši, a krajši in v višino, pa mi ni ustrezalo, ker bolj potrebujem to, da je dolg, če me razumeš. :) skratka, bluzim in zahajam. :p
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
To da avto sam drži špuro na avtocesti in speljuje v zastojih mi je že skoraj minimum za nov avto.

Kufer oz. splošna prostornost mi pa pod razno ni najbolj pomembna, drugače ne bi metal uča tudi na razne 508 ipd. Pač raje karavana, drugače pa ni deal breaker. Enega itak že imam ;)

Btw, kot kaže je za camry dobra 2 jurja skonta na uradno ceno.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Kot sem že pisal, Camry ima samo LDA, opozori in popravi volan ko že greš preko črte, sicer imaš v nastavitvah kako občutljiv naj bo ta sistem, ampak to je v osnovi varnosti sistem, ki te reši če bi za volanom zaspal, ali če buliš v telefon in avto gre proti grabnu.

Lane Trace Assist, kot ga ima Corolla, ti pa drži avto znotraj pasu, volan lahko spustiš in avto sam zavija (do neke mere) da ohrani sredino pasu. Jasno teži ti da moraš imeti roke na volanu, ampak popravke dela sam.

Če prav vem imata oba sistema dedicated tipko za vklop in izklop, ker na ovinkasti ozki podeželjski cesti to verjetno ni uporabno, nisem pa še sprobal.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Btw, kot kaže je za camry dobra 2 jurja skonta na uradno ceno.

tudi Corolla, vsaj glede na vozila, ki so v salonu. :)

aja, ACC, nisem sicer probal v zastojih zastojih, ampak sem šel iz Ajdovščine proti LJ, ACC nastavil najprej na 115 km/h, in je čez Rebrnice, kjer je zdaj zapora, lepo sledil v prometu tudi ob počasnejših situacijah, cca. 40 km/h, in tudi potem pospešil nazaj. od Nanosa naprej sem imel 135 km/h in je čez ostale zgostitve lepo peljal.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Na splošno pa velja, da ne glejte samo YouTube videov. Zmenit se gre za testno vožnjo in v praksi sprobat, kaj sistem v resnici zmore, oz. kako deluje.
Da ne bo pričakovanja, da gre za kak Teslin Autopilot, pa potem razočaranje. (pa še slednji je zaljubljen v kandelabre, da jim občasno gre lupčka dat :eek:)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
android ima like 90% trga. izgleda, da se še naprej trmasto otepajo kupcev.

sicer pa vsaj korak v pravo smer
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
V Ameriki imajo Toyote CarPlay že nekaj mesecev (a je že eno leto?), Android Auto pa še vedno ne.

Meni je vseeno malo smešno, da je nekaj kar moraš apk ročno nalagat na telefon tak deal breaker. Sicer pa priznam bi jaz to tudi rad imel, ker sem se sedaj navadil, da imam AndroidAuto kljub vsemi omejitvami na telefonu na nosilcu med vožnjo. Če tega nov avto ne bo imel bo pa telefon še vedno na nosilcu, nekam pač vseeno moraš odložiti telefon in mi to ni tak deal breaker.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Jaz tožim zaradi celega sveta, kjer toyota načeloma prodaja svoje avtomobile. Predstavljaj si enega ISIS-ovca in njegovo nesrečo, ker njegov hilux ne podpira android auta...

Tudi, če je v US skoraj polovica applov, še vedno zavestno ignorirajo več kot polovico kupcev. Globalno pa 90%. Njihovi izgovori pa več kot debilni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Čudno, da Toyoti kljub takemu očitno izredno pomembnemu flopu, prodaja raste, nekaterim drugim, ki to najpomembnejšo funkcijo nudijo, pa pada. Očitno to ni tak dealbreaker za nekatere, res pa ti niso Alter oh in sploh nadljudje, ki uporabljajo vse čisto sveže novosti.
In ja, tudi jaz jemljem odsotnost AA kot negativno, pa zato ne utrujam o tem na 50ih straneh. In mi to ne pomeni dealbreakerja pri nakupu. Res pa nisem nadAlter človek, ki seveda doživi živcni zlom, ker ne more naročit v Sloveniji top zvočnikov, ki se jih pa v Turgiziji da.

Še malo, pa bo svet tako zj..., da se bo recimo kupovalo bajte na podlagi lege meseca nad bajto točno 30.11 ob 23.23. Sama bajta pa tudi, če bo čista podrtija.

Če ti je to tak problem piši na Japonsko in jim jeb... vse po spisku, zraven pa pripopaj še naročilo za 308, ki si ga vzel le zaradi AA. Potem si pa odpri en pir in pozabi na Toyoto, ker očitno to ni avto zate.

Tukaj se prav vidi, do česa pride, ko ima folk polne riti in še čez in potem ne ve več s čim bi se ubadal. Včasih si imel eno stvar in bil srečen z njo, sedaj pa tisoč in eno razočaranje, če neka stvar ne briše riti točno tako, kot si vsak posameznik posebej predstavlja, da je prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
Eh, aa definitivno ni tisto, kar bi me odvrnilo od nakupa toyote. Je samo blesava sitnost. Meni bi šlo že davno mimo, če pri toyoti ne bi dajali bedastih izgovorov. Camry mi deluje za svoj denar top avto.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
sad ker si lih omenjal ozvočenje - pri corolli JBL "premium" ozvočenja ni mogoče dobiti v SLO, ker so se pri uvozniku (toyota adria) tako odločili. No, na srečo pa gredo tudi toliko na roke, da ti to uredijo, če želiš. Meni je to pomembno, kajti če ne drugega, ta gesta, da so pa pripravljeni vseeno za koga narediti kaj več nakazuje njihov dober odnos do želja strank. Če je tak odnos tudi potem v poprodaji, mi to pomeni več kot kakšen android auto. No, zvočnike bom pa le imel potem od JBL.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
sad ker si lih omenjal ozvočenje - pri corolli JBL "premium" ozvočenja ni mogoče dobiti v SLO, ker so se pri uvozniku (toyota adria) tako odločili. No, na srečo pa gredo tudi toliko na roke, da ti to uredijo, če želiš. Meni je to pomembno, kajti če ne drugega, ta gesta, da so pa pripravljeni vseeno za koga narediti kaj več nakazuje njihov dober odnos do želja strank. Če je tak odnos tudi potem v poprodaji, mi to pomeni več kot kakšen android auto. No, zvočnike bom pa le imel potem od JBL.
Čestitam. In normalen človek tako naredi, kontaktira zastopnika in vidi kje je. Alter menš mora pa na forumih vsem trobit, kako je res vsd v piz...
In še to: nisem še slišal, da bi Toyota imela problem s poprodajo v Sloveniji.
In takšne zadeve se da zmenit tudi pri drugih proizvajalcih, samo da nekateri pač ne razglašamo tega na 15ih forumih in se delamo drama queen.