Toyota Avensis se poslavlja prihaja Camry

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Mislim, da je ES bolj kot ne zamenjava za GS, oz. naj bi bil konkurent A6, E Calss, BMW5...
LS je pa njihov paradni konj, ki konkurira A8, BMW7, S class
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Misliš rečt novi ES da bo konkurenca zgoraj naštetim? Namreč LS je najbrž rang S klase? Vsaj po motorizaciji in ceni???
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
po moje bo tudi v ES-u zelo ok. definitivno bodo kako stvar dodelali, izpopolnili ...

edit: zdajle videl, da bo samo 300h not ... agreed, ta bo verjetno malo premalo, bi znal se sicer lepo vozit, ampak bi bil 450h precej bolj primeren ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Kdaj bi pa naj ta ES prišel ven? Evo... takoj ko pride ven se poskusim dogovorit za testno vožnjo in da vidimo kaj lahko Lexus v letu 2018 ponudbi... me res zanima...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Briga me za materiale, sploh pa neke subjektivne ocene, meni je pomembno, da v avtu ne smrdi po plastiki (Passat Comfortline 2011 še danes smrdi) in da ni čričkov (v Priusu jih je sploh pozimi preveč).

Kar se pa infotainmanenta tiče, pa upam da se zadeva premika v pravo smer, pri Aygu so obupali nad svojim znanjem in zadevo prepustili Pionieerju, pride z Android Auto in Apple Car Play. Ameriška Camry in na sploh veliko Toyot ima v Ameriki svoj sistem (Entune), tako da to kar vidite v ameriških testih 100% ne bo na voljo v EU.

Entune je čist v *****. Isto kot njegova EU varijanta Toyota Touch. Oboje brez podpore za Carplay ali Android Auto.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Sedim v 4 leta stari Toyoti narejeni na Japonskem vsak dan. In vsak dan imam pred sabo trdo čip plastiko. Plastiko na spodnjem delu armaturke, v prtlažniku, vratih samo malo bolj jezno pogledaš in je praska. Najbolj osnovna stikala brez dizajna poljubno nametana po armaturki. Vse enako pusto, monotono. Da o grafiki na displeju ne govorim. Tak je blo včasih na Win CE. Pa še tam je bila navigacija bolj napredna. Je pa res da nimam ure iz praška :D
Pa je bil avto nov 38k€
G Punto letnik 06 kjer se v pratlažniku ne pazi več kaj se not vrže je pol majn spraskan. Če pa je že praska se dosti majn vidi. Občutek na ostalih delih je pa isto plastik fantastik.
S Cromo sploh nima smisla primerjat kaj se materjalov tiče.

pa se lahko Toyota fanboyi na trepalnice postavite zaradi mene.
Ce nebi nekoc imel Toyote bi se mogoce verjel tem nebulozam.
Da ne omenjam "nametanih" gumbov. Toyota ima gumbe postavljene tako da jih lahko nastudira in doseze slepec v 20 sekundah. Med tem ko je to za fiat znanstvena fantastika ki je nebos nikoli razumel.
Je pa mozno da je pri tebi v Toyoti materjal, v drugih Toyotah pa material.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Lol :) ja v nulo so naštudirali ja. Sploh stikalo za gretje sedežev je vrhunsko naštudirano. To so se prav skupaj vsedli da so dorekli kak ga dat na najbolj nedostopno mesto. Pa pranje luči, samodejno parkiranje in vklop prednjih parking senzorjev. Nič ni na vidnem mestu. Nagnit se moreš na stran in pogledat dol k kolenom v polmrak, da vidiš kaj stisnit.
Pa sem gledal pred nakupu tudi Auris in rav4. Teh dveh nisem gledal rabljenih. Pa sta oba katastrofa znotraj. Touch neodzivn grafika na nivoju win 6.0. vsaj to je napredek. In ja dejansko sem že mel skoraj naročenega aurisa TS z vso opremo, potem je pa ta prius padel.


Dajte nehat bluzit pa se sprijaznite glede teh stvari da so eu avti daleč spredaj. Oziroma je čisto druga filozofija.
 
Nazadnje urejeno:

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Lol :) ja v nulo so naštudirali ja. Sploh stikalo za gretje sedežev je vrhunsko naštudirano. To so se prav skupaj vsedli da so dorekli kak ga dat na najbolj nedostopno mesto. Pa pranje luči, samodejno parkiranje in vklop prednjih parking senzorjev. Nič ni na vidnem mestu. Nagnit se moreš na stran in pogledat dol k kolenom v polmrak, da vidiš kaj stisnit.
Pa sem gledal pred nakupu tudi Auris in rav4. Teh dveh nisem gledal rabljenih. Pa sta oba katastrofa znotraj. Touch neodzivn grafika na nivoju win 6.0. vsaj to je napredek. In ja dejansko sem že mel skoraj naročenega aurisa TS z vso opremo, potem je pa ta prius padel.


Dajte nehat bluzit pa se sprijaznite glede teh stvari da so eu avti daleč spredaj. Oziroma je čisto druga filozofija.
...se strinjam . Eu avti so daleč spredaj...po visoki ceni in pokvarljivosti. Po zanesljivosti pa Toyota prekaša vse hohštapleraj evropejce. In to iz prve roke. Nič ti ne pomaga superduper oh in sploh material v notranjosti in 4 krogi, propeler ali zvezda na čelu, če pa je na servisu, ti pa moraš na bus. Še slabši je holcwagn. Pa sem prej prisegal na švabe, dokler nisem yote kupil...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Da se malo držimo teme, tole notranjost Camry:
6.jpg


Ostaja nekaj gumbov levo nižje od volana, sicer pa nimam pripomb glede dostopnosti. Materiali so glede na razne video teste tudi kar na nivoju.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
A imajo nove toyote še vedno tako nadležno piskanje če nisi pripet? Pa ne začet, da moraš biti pripet, to je jasno. Včasih se kaj odloži na sovoznikov sedež in če je težje, potem nadležno piska.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ne vem, ker v Priusu sem to piskanje enostavno izklopil, prav tako za vzvratno prestavo (OBD+Torque). V Hiluxu mi za sovoznika ne piska, na vozniškem sedežu sem pa vedno pripet.

Piskanje je bilo daleč najbolj nadležno v Fiat GP, tam pa res si nekaj odložil na sovoznikov sedež in si imel disko.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Da se malo držimo teme, tole notranjost Camry:
6.jpg


Ostaja nekaj gumbov levo nižje od volana, sicer pa nimam pripomb glede dostopnosti. Materiali so glede na razne video teste tudi kar na nivoju.
Ta sredinski display med števcema... se mi zdi, da je to v slabši opremi tako, drugače je večji display. Ali pa vsaj močno upam, sicer se lahko samo primem za glavo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Ostaja nekaj gumbov levo nižje od volana, sicer pa nimam pripomb glede dostopnosti. Materiali so glede na razne video teste tudi kar na nivoju.

Po slikcah sodeč nimaš pripomb glede dostopnosti in kvalitete materialov? :rolleyes:

Jaz sem tudi pobožal slikco, pa mi na otip usnje na volanu deluje precej stekleno.

Fak, res ste stručkoti da bogpomagaj....
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko