Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
823
113
Vw ni eno klaso višji razred in ima tapicirungo.

Plastika je pri vw na dolgi rok vsekakor slabša kot pri japoncih

Zakaj bi bila pa ori VW slabsa, kot pri Japoncih? Sem sestavil Corollo za skoraj 35k in nima tepicirane plastike. Karkoli das v vrata, ropota in se rajsa. Kljuci, telefon, ocala...

Se najbolj osnovni Focus imas tepicirano plastiko.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Če si zavohal prej, boš tudi sedaj. Prej ali slej. Jaz bom pa malo bolj pozoren na to :) Bom potem tudi sigurno kaj zavohal. Očitno pa meni to ni moteče na nivjou, da bi me sploh malo zmotilo. Kaj jaz vem...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Kot so ti napisali se nisi imel pravih razmer (vlazno), da bi se zaredila kaka bakterijska kultura ki potem razpada :) Saj sam tudi se nisem zavohal v slabem letu imam Rav4, je pa to vprasanje casa. Kot so ze napisal, par minut pred ciljem ugasni klimo, da se cevi in ostalo posusijo in ne bos vohal nic. Je pa to problem, ki to ni :)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
V vseh avtih ima klimo prizgano nonstop, tudi pozimi. Nobenega vonja. Smrdi kak res star avto in pa pri ljudeh, ki klimo ugasajo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
končno vozil tudi Corollo Sedan, 1.8 varianta, vozil na relaciji LJ-Vransko-Graz-St.Marein in potem parkrat St.Marein-Red Bull Ring-St.Marein in potem v nedeljo še Red Bull Ring-Ljubljana, poraba po BC 6.2 in 5.9 (imel sem nastavljeno na tank total). drugače večino časa radar ali limiter na +10 od omejitve. moram reči, da sem bil malce negativno presenečen, podobne relacije sem julija s Priusom Gen III odvozil s 5.3, sumim pa da so krivi Falkni, saj so gume prvič izredno glasne, so pa tudi 235 in 18 col. je pa res, da zelo dobro držijo, sem vozil tudi v dežju gor grede in so čisto lepo držače (ali pa pač ta feeling da Corolla). no, pred tem sem imel še Kumho pnevmatike in je bila poraba slab liter višja, še leto pred tem z Michelin Primacy III poraba enaka kot letos, vozim večino enako cel čas. tako da sumimi, da imajo nekaj tudi pnevmatike zraven.

vseeno pa se mi zdi takšna poraba čisto sprejemljiva.

kdor je vozil to relacijo, ve, da je zelo razgibana, veliko ovinkov, predorov, gor in dol, tak, Višnjegorski klanec na kubik. :)
radar je bil v veliko pomoč, sploh v nedeljo, kjer je bilo nekje cca. 5 km kolone do dirkališča, ki sem jo celo odvozil praktično na radar.

tudi kolega, ki se je z mano peljal, je bil navdušen, glede na to, da vozi trenutno +10 let starega bencinarja ga je poraba pri teh hitrostih naravnost navdušila. ;)

najbolj me je presenetil prtljažnik, kljub sedan obliki izredno prostoren, vsekakor dovolj za moje potrebe, pa imam precej robe - velik kufer, mali kufer s fotoopremo, nahrbtnik s "survival kitom" (stvari za preoblečt, gojzarji, pelerine za fotiče in zame), ter polno dodatne šare še ... sem pa imel občutek, da se sedi malce visoko, kljub temu, da sem imel sedež na najnižji poziciji, vem, če se prav spomnim, je bila pozicija sedenja v karavnu nekoliko nižja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa in 2CV

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Jaz sem danes spet peljal malo hitreje po avtocesti v razdalji 100km, od tega bil v zastojih 5km, pa ene 10km primestne vožnje pa recimo 5km mestne. Poraba 5,9 - corolla 2.0 karavan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 2CV

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Phuu 5,9 se me ni potem zdi super poraba. Tako ali še bolje kot dizel, pa če se lastniki ditzlov razpočijo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Ja s prejsnjim avtom (dizel, 150hp) bi imel s tako voznjo okrog 6.5 porabo.
Meni je vse kar je manj kot prejsnji dizel super. :) pa corolla je "mocnejsa" in hitrejsa (pospeski) za povrh.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Malprej iz Lj peljal poln avto laminata iz Bauhausa. Lj-Nm, tempomat na 100km/h, poraba 5.2. RAV4, 2.5, benz hibrid. Mogoce komu ni glih za domov pisat ampak men je ok.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.808
607
113
EU
Peljal spet tisočaka po AC, regionalki, hribih, popolnoma poln s prtljago in ljudmi vred, teral kjer se je dalo (ampak na AC največ 160 kmh/h, tempomat sem imel običajno na 145 km/h), vmes je bilo ogromno čakanja na mestu, vse s klimo. Corolla 1.8 pravi, da je povprečna poraba celotne poti bila 6,1 l/100 km/h; jaz pa še nisem zračunal:p
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Počakajte, da andy pride iz nemčije. Bo on pokazal kako se varčno vozi. Če bo seveda hotel zamenjati svojo raketo za tako ljudsko vozilo.

Baje, da je imel na nordschlajfu čas malo nad 12min samo zato, ker je primarno lovil porabo. 4.9l!