Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
To pokaži Vojnik ... jaz mam avto doma pa vem kako je :D


Sej sej verjamem. Ampak poglej, naš potnik se vozi 14 dni z Mondeo Karavan Hybrid. Vem, da boste skritizirali ta avto do konca, ampak; Mondeo Karavan Hybrid, Sony ozvočenje, Apple Play, DAB, 12 zvočnikov, navigacija, LED žarometi, gretje sedežev, line assists, blind spot monitor, elekrična zadnja vrata, aktivni tempomat, sistem za preprečevanje naleta, kovinska barva, kamera zadaj, parkirni senzorji spredaj in zadaj, samodejno parkiranje, pranje žarometov...

Cena avta za na firmo cca. 33k EUR s tem, da je avto večji od Corolle in bolj udoben (vem, pričakujem plaz kritik). Poraba 5,7 litra s tem, da je več avtoceste, kot mestne vožnje in nekako dvomim, da je naš potnik nek eko fašist, ki pazi, kako vozi.

Ampak o tej „jajcih„ od Forda ni nekega govora (jaz ga niti ne pogrešam), ampak opažam, da toliko, kot ke govora o Hybridu pri Toyoti imam občutek, da Hybrida razen Toyotoe ne zna hihče naredit. Ko sem pa gledal, da bi jo kupili s približno enako opremo, kot je zgoraj navedeno, pa pridem na 34k za eno številko manjši avto.

No, pod črto - Hybrida ne bomo kupili - vzeli bomo klasičnega dizla, ker je za relacije edino smiselno.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Razlog je, da to ni hibrid, temveč klasičen 1.6 bencinar s 130 konji in z brezstopenjskim menjalnikom.
Corolla 2.0 hybrid s 180 "konji" bi imela ob taki vožnji porabo pod 5l.

dajmo se malo umiriti. noben avto s pospeševanjem do podna iz vsakega križišča oz. ovinka ne bi imel porabe pod 5, to je dejstvo ... že zaradi tega, ker vmes prestavi v sport način, kjer bi prej ali slej izpraznil baterijo, ker tam pogonski sklop da od sebe vse, kar ima v vsakem trenutku in takrat pač tudi baterijo bolj prazni in tudi če bi po nekem čudežu ostajal pod 5l bi poraba zrasla, ko bi se baterija izpraznila in bi jo agregat začel polnit ... ampak ja, s takšno vožnjo bi bila 10l poraba niza ... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.822
616
113
EU
Ampak o tej „jajcih„ od Forda ni nekega govora (jaz ga niti ne pogrešam), ampak opažam, da toliko, kot ke govora o Hybridu pri Toyoti imam občutek, da Hybrida razen Toyotoe ne zna hihče naredit. Ko sem pa gledal, da bi jo kupili s približno enako opremo, kot je zgoraj navedeno, pa pridem na 34k za eno številko manjši avto.
A pa ni to pri Fordu plod Toyotinega hibridnega znanja?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.822
616
113
EU
Mimogrede stojim dlje časa v gužvi in se motor normalno sproti vklaplja in izklaplja; gledam v vzvratni stranski ogledali in vidim, kako motor pri tem vsakič izpusti veliko belega izpušnega plina. Zunaj je bilo 15C.

Sem si rekel ok, samo potem sem pa gledal vsa ostala vozila v gužvi in paktično pri nobenem nisem videl nobenega izpušnega plina (razen enega samega dizla kjer se je ven kadilo vse črno, sm mislu, da se bo zakuru).

Zakaj se pri Corolli tako kadi? Je izpust primerljiv ostalim vozilom? Čisto tako vprašam, ker se ne spoznam na to :oops1:
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Mimogrede stojim dlje časa v gužvi in se motor normalno sproti vklaplja in izklaplja; gledam v vzvratni stranski ogledali in vidim, kako motor pri tem vsakič izpusti veliko belega izpušnega plina. Zunaj je bilo 15C.

Sem si rekel ok, samo potem sem pa gledal vsa ostala vozila v gužvi in paktično pri nobenem nisem videl nobenega izpušnega plina (razen enega samega dizla kjer se je ven kadilo vse črno, sm mislu, da se bo zakuru).

Zakaj se pri Corolli tako kadi? Je izpust primerljiv ostalim vozilom? Čisto tako vprašam, ker se ne spoznam na to :oops1:

Iz klime smrdi, avto kadi, izgleda kot Prius z preko milijon km. A to si kak škart dobil? Takoj v graben z njim, pa po Golfa SDI. :eek:
 
  • Haha
Reactions: Dualis

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
dajmo se malo umiriti. noben avto s pospeševanjem do podna iz vsakega križišča oz. ovinka ne bi imel porabe pod 5, to je dejstvo ... že zaradi tega, ker vmes prestavi v sport način, kjer bi prej ali slej izpraznil baterijo, ker tam pogonski sklop da od sebe vse, kar ima v vsakem trenutku in takrat pač tudi baterijo bolj prazni in tudi če bi po nekem čudežu ostajal pod 5l bi poraba zrasla, ko bi se baterija izpraznila in bi jo agregat začel polnit ... ampak ja, s takšno vožnjo bi bila 10l poraba niza ... ;)
Sem po segmentih pogledal posnetek pa nisem videl polnega pospesevanja... ce bi skos tlacil gas do konca jasno poraba ne bi bila 5l...