Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Čisto tako tehnično vprašanje; kako pa je kaj z vzdrževanjem klime? Jo imaš lahko skoz prižgano, ali je dobro da jo vedno malo prej ugašaš in spustiš zrak skozi, da se posuši itd. (kot pri klasiki)?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.151
113
Saj klima je ista. Kompresor pac zene elektromotor namesto jermena.
Fajn je malo prej ugasnit na vsakem avtu ker se s tem izogneš smradu.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
A bo klima smrdela ali ne je odvisno od temperature ohlajenega zraka. Nekateri avti pač hladijo nižje, tam je bo pogosteje problem po smradu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Nikoli problema pri Toyoti.
Čeprav na servisu so pa kot podrepne muhe in ti vedno želijo uvalit še dezinfekcijo klime, da poberejo tistih dodatnih okrog 35 EUR. Pa vedno rečem ne. :)

Ne vozim pa na male razdalje. Večina mojih voženj traja po uro.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kaj to? :rolleyes:
Če avto redno uporabljaš, menjuješ kabinski filter in podobno, nima kaj bit. Morda daš za dezinfekcijo in odišavljenje enkrat na 5 let. Pa še to bolj kot placebo psihološki efekt.

Klima kot klima, ni razlike pri hibridih razen to, da kompresor vrti elektro motor vezan na visokonapetostni sistem vozila. Posledično klima laufa tudi, ko je motor na utekočinjene dinozavre ugasnjen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.151
113
nima veze kolkokrat ti filter menjaš. Lahko ga vsak dan.
Smrdi zato ker je okoli uparjalnika zaprt prostor in vlaga. Ko ti klimo izklopiš je tam vse mokro. Torej idealno za razvoj raznih bakterij ki oddajajo smrad. To vse se dogaja stran od filtra. pol pa avto stoji, in se lepo pajsa notri. Zato ti tudi tisto vlago ven rukne pol pri zagonu spet in takrat prismrdi. in ne rečt da ne prismrdi prvih par sekund po vklopu. pri tistih ki mate skos vklopleno. Še pri vsakem je zasmrdelo. Kak fejst pa odv kdaj je bla nazadnje spucana.
Če pa klimo malo prej izklopiš in pustiš samo ventilator laufat se pa prostor kjer je uparjalnik tolko zagreje, da ni več kondenzacije. Tisto vlage kaj je spiha ven. Torej je dosti bolj suho okolje. Suha plastika pa ni najbolj primerna za razvoj "živeža" in evo praktično brez smradu neskončno dolgo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Volvo S60 letnik 2002 je imel ta problem rešen tako da je kakšno uro po tem ko si ugasnil avto na polno zalafval ventilacijo?
Dan današnji proizvajalci tega kot kaže ne znajo več naredit tako kot je treba.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Saj zato me je zanimalo, ali ima Toyota kakšno rešitev v to smer ali to rajši delamo ročno (kot doslej)?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.151
113
Torej klima na polno zunaj vlažno poletje. ustaviš in ko boš čez 1 uro ponovno zalaufal ne zasmrdi nič po zatohlem? prosim no....
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Torej klima na polno zunaj vlažno poletje. ustaviš in ko boš čez 1 uro ponovno zalaufal ne zasmrdi nič po zatohlem? prosim no....
Ja ne no.. malo si zmišljujem in brezveze nabijam... jaz nisem nič zavohal, žena ni nič rekla nikoli.. ne vem, lahko pa da imamo slab voh. Kaj jaz vem..kaj naj ti rečem drugega??
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Mimogrede tole mi je res všeč, da ko moraš dolgo stati na mestu klima dela non-stop, motor se pa prižge le tu in tam :D

Še to možnost dodajo, da jo lahko vklopiš na daljavo pri ugasnjem vozilu, pa smo zmagal :p
 
Nazadnje urejeno: