Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.211
893
113
Jah nekaj takega dobiš tudi z dizlom. V bistvu če gledamo to temo je tiha vožnja očitno pri toyota hbridih bolj kot ne stvar percepcije in tega kako se bojiš stopalke za gas.

BTW, hibrid je neposredni odgovor toyote na dizla ne na bencinarja, tako da zakaj nebi primerjali to kar tovarniško jasno povejo? Imaš tudi corollo turbo bencinarja v ponudbi, dizla pač ni (ker ga nadomešča hibrid).

Iz kje si? Da te lahko kdaj zapeljem (ce si iz okolice), da ne bos vec trosil taksnih. Oz. da nastelas senzorje za percepcijo :) Drugace pa ja, ko v EV modusu je prakticno neslisen. Imel oz. moja ga se vedno vozi dizla pa se ti lahko samo nasmejem. Ne mores primerjat. Tudi novih dizlov ne. 100m stran je BMW zastopnik in sm ze karsikaj poskusil tam (tudi i3) pa kar je dizla je vse way louder. Se pa lahko tolazte s takimi, vendar ne drzijo. Lahko poskusimo, ce kdo ne verjame.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.211
893
113
ne se dat Tihi, s tabo sem. Vegani bodo pa puške nabrusili.

Nimamo kaj brusit. Je cist simpl. Povejte kdaj/kje pa se dajmo v zivo prepricat. Vi z novimi BMWji in ostalim, jaz pridem pa s pol leta starim Rav4, hibrid seveda. Pa prefinjene merilne naprave ne pozabite, take da se bo razlika dala izmerit :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Iz kje si? Da te lahko kdaj zapeljem (ce si iz okolice), da ne bos vec trosil taksnih. Oz. da nastelas senzorje za percepcijo :) Drugace pa ja, ko v EV modusu je prakticno neslisen. Imel oz. moja ga se vedno vozi dizla pa se ti lahko samo nasmejem. Ne mores primerjat.

Sodobni avti imajo v kabini pri idlu pod 40-45db hrupa, to je "neslišno" oz. kot sem rekel če imaš ventilacijo ali radio prižgan je hrup tega večji od hrupa motorja. Pri dizlu bolj kot hrup motijo tresljaji oz. sekundarne vibracije, kar pa je spet pri sodobnih dizlih precej zadušeno. Sicer spet stvar percepcije, ene dizel tresljaji uspavajo oz. pomirjajo ...

Ko smo že pri motečem hrupu .. boš rekel da ne slišiš elektromotorja kako tuli pri pospeševanju kot zagon turbine pri reaktivcu? Ker sem slišal že od zunaj corollo (pa tudi že ostale hibride in EVje) in imajo zame značilen "EV whine" .. je pa res da gre za zvok pri specifični frekvenci in jo nekateri dejansko ne slišijo oz. jih ne moti, meni pa je zelo moteča (poklicna deformacija zgleda).
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.211
893
113
Ce je to 'tuljenje' in to enacis z dizli, potem pa res ne vem kaj ti naj recem. Vprasaj kakega pesca kaj slisi, on ti bo najbolj povedal. Sam pa v avtu slisim kar opisujes bolj kot pis vetra,ne pa 'tuljenje'. Sicer pa kot sem napisal, lahko poskusiva. Ti ze zdaj povem, da pretiravas na kubik. Ko gre samo na strom je EV ali hibrid prakticno neslisen. Pa se dizelasi (novi ali stari) lahko samo pojeste. Imam oba in vem kaj pisem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in 2CV

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Najbrž v mladosti nikoli nisi vozil tistih električnih gokardov za mularijo (ki enako tulijo kot EVji, torej po "otročje") pa nisi s kmetov da bi te zvok in vonja dizla rajcal, kaj naj rečem!;)

Evo to tuljenje imam v mislih (2:00 kako se sliši od zunaj in 3:22 kako od znotraj -> poleg ropota atkisona na max. rpm):
 

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
Najbrž v mladosti nikoli nisi vozil tistih električnih gokardov za mularijo (ki enako tulijo kot EVji, torej po "otročje") pa nisi s kmetov da bi te zvok in vonja dizla rajcal, kaj naj rečem!;)

Evo to tuljenje imam v mislih (2:00 kako se sliši od zunaj in 3:22 kako od znotraj -> poleg ropota atkisona na max. rpm):
Sam res noro tuli. Definitivno moraš uporabiti čepke za ušesa.
In tudi takole z videa je definitvno relavanto soditi o glasnosti tuljenja.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.211
893
113
V BTC Rollbaru imam clansko (sicer ni vec veljavna), mislim da sem tam zapravil toliko, da ti raje ne povem. Tko da ne bi o gokartih, ceprav tudi ti so prakticno neslisni. Napram kakemu Rotax-ali navadnim kosilnicam, ki jih vecinoma lahko vozis po slo. Drugace pa lahko poskusas tudi na take nacine ampak se enkrat ti povem, da ne ves kaj pises. Lahko poskusiva pa bos iz prve roke videl oz. slisal.

Najbrž v mladosti nikoli nisi vozil tistih električnih gokardov za mularijo (ki enako tulijo kot EVji, torej po "otročje") pa nisi s kmetov da bi te zvok in vonja dizla rajcal, kaj naj rečem!;)

Evo to tuljenje imam v mislih (2:00 kako se sliši od zunaj in 3:22 kako od znotraj -> poleg ropota atkisona na max. rpm):
 
  • Všeč mi je
Reactions: samojan

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.211
893
113
Saj je ok, samo da me hoce en tak prepricevat o necem kar sam imam on pa ne je pa prevec.

Tud un video je cisti larifari.Skoda k ni zraven se kakega dizla pa da pol slismo to elektricno 'dretje'.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Najbolj pametujejo tule lastniki drugih toyota hibridov (Rav4 2.5, nek Lexus SUV z V6 motorjem, star Prius z 1.5 motorjem [pa tudi nov je itak druga klasa in nima veze s corollo], ipd.), ki nimajo najmanjše veze z novo corollo. Za dizel alternativo imate pa najbrž referenčnega Hi-luxa (ne vem kdo od vas se ga lasti, ampak vem da nekdo si ga). Tako da en toliko pomagate v tej temi kot jst, ki teh avtov po vaše od daleč nisem videl.

Ko nekdo omeni da je s novo krjolo (ontopic) imel porabo 7l/100km po AC se usuje več "usranih" komentajev ravno s strani hibrid loverjev, medtem ko dizelaši samo kakšno pikro pripomnijo.

(P.S. nikoli si nisem lastil dizla in nikoli si ga ne bom, vsaj ne v kategoriji "osebnih vozil")
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.211
893
113
Cakaj zdaj. Sem ti napisal nekajkrat, da sem pripravljen ti dati peljati da bos sam videl in slisal to 'tuljenje'. Ti si tisti, ki omenja, da kako je nevzdrzno. Drugace pa sosed ima pri hisi 3 Toyote (novo Rav4 - njegov, novo Corollo - zenina in par let starega Priusa - od hcerke). In ko grejo mimo mene jih ne slisim, podobno kot ostali pravijo zame. In jaz se usajam samo za ta del glede 'glasnosti' EV pogona. Ker tu se motis. Ostalo kar pises me ne zanima.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Spotoma še tole - primerjava hrupa. Hibridi niso prav nič glasnejši od konkurence, tudi pri avtocestnih hitrostih (glej sliko, sem navrgel par primerov - klasika in premium segment, po letnikih enakovredni).
vir: http://www.auto-decibel-db.com

EDIT: čakam podatke še za novo corollo, ki je boljše zatesnjena kot npr. prius... pa lexus ES je bolj zatesnjen od starega GS iz 2012...


Je pa zanimivo, da so dali poleg GS-a serijo 3 in ne serije 5. Pa ko greš gledat podatke je v določenih segmentih trojka celo tišja kor pa petka. Zanimivo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Spotoma še tole - primerjava hrupa. Hibridi niso prav nič glasnejši od konkurence, tudi pri avtocestnih hitrostih (glej sliko, sem navrgel par primerov - klasika in premium segment, po letnikih enakovredni).
vir: http://www.auto-decibel-db.com

EDIT: čakam podatke še za novo corollo, ki je boljše zatesnjena kot npr. prius... pa lexus ES je bolj zatesnjen od starega GS iz 2012...

A se samo meni zdijo cudne te meritve? Golf 2.0d je meni osebno tisji kot bmw 320d v idle. Zakaj pa je Lexus v idle tako glasen? Mu dela motor tudi v idle?