Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Sam nameravam avto prodajati po približno 5-ih letih, toliko da ima tudi kupec še nekaj garancije, tako da če bi šlo kaj narobe, da je vsaj malo zavarovan.

Sicer pa sam z avtom po treh letih uporabe večjih težav nisem imel, edino enkrat me je akumulator pustil na cedilu, ampak to najbrž zaradi moje napačne uporabe (že opisano v tej temi; imel ugasnjen motor, a prižganih dlje časa cel kup porabnikov - rešil z asistenco na cesti v sklopu zavarovanja). Potem sem imel tisti "incident" s pretiranim zaračunavanjem olja na originalnem servisu, ker kakor nimajo drugih embalaž in ti potem vedno zaračunajo 5L plastenko ter ti potem ne izročijo to plastenko s tem oljem (saj ne, da bi jo pretirano rabil, ker vsaj do sedaj olje ne pušča).

Potem so pa samo moje manjše potrošniške kritike kot na primer: na sedežih ti tisti plastično robovi ob strani lahko strgajo obleko, ker so tako ostri; tank za bencin je vsaj zame premajhen, ni bilo car playa (sedaj ta možnost je), na momente se prtljažna vrata nočejo vedno zapreti do konca (a se potem po ponovnem poskusu vedno zaprejo), ni indikatorja, kdaj zmanjka tekočine za čiščenje vetrobanskega stekla ipd. Morda še to, da si bil ob samem nakupu vezan na tiste pakete in če sem hotel imeti odpiranje prtljažnih vrat avtomatično na gumb in daljavo, sem moral vzeti še paket z večjimi gumami, kar pomeni tudi večjo porabo goriva - preprosto nisi imel druge izbire.

Če potegnem črto na koncu, je bil nakup tega vozila 2019 ena boljših odločitev v življenju in v vožnji uživam še danes.

Po dveh letih pogledam ponovno, kaj bodo ponujali pri Toyoti, a to še ne pomeni avtomatskega nakupa. Tudi s starim Mitsubishijem sem bil na primer zelo zadovoljen takrat, pa danes ne bi (ker slaba ponudba) in praktično niti ne morem kupiti več Mitsubishija zaradi umika z našega trga.


Če bi povzel tvoje pisanje v en stavek:

Z avtom nimaš težav z okvarami, kot tak je šrot a ti si zadovoljen. ;) :nazdravje:

(Podobno kot Bmw.jevci na svojem forumu...avto top, le skoz so pri mehaniku ...suma sumarum pa tud ful zadovoljni :fredi:).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Če za avto plačam z zaresnim denarjem (ne pa z monopoli denarjem), si vzamem pravico tudi kaj povedati čez idiote, ki so avto sprojektirali :zmaga:

Od vsakega avta je še bolj zanesljiv en povprečen bicikl, pa se bomo zato vsi vozili z bicikli in ne avti? :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Saj kaksen pecikl je tudi par jurjev... tako da ce gledas po tezi je kg kolesa kar konkretno drazja od kg avtomobila:valjamse:
 
  • Haha
Reactions: tony

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Če za avto plačam z zaresnim denarjem (ne pa z monopoli denarjem), si vzamem pravico tudi kaj povedati čez idiote, ki so avto sprojektirali :zmaga:

Od vsakega avta je še bolj zanesljiv en povprečen bicikl, pa se bomo zato vsi vozili z bicikli in ne avti? :sprasujemse:
V bistvu ni, ker je kolo drago za vzdrzevat. Ce odmislis slabo vreme in si reces, da bos kolesaril celo leto moras v 20.000km najmanj trikrat vse dele zamenjati na kolesu. Drago v lastni reziji, ce vozis na servis je pa ceneje kupiti vsakih 10.000km novega. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
seveda sem se zafrkaval, ce upostevas kilometre bi bilo treba vmes zamenjati tudi voznika :-D
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Če bi povzel tvoje pisanje v en stavek:

Z avtom nimaš težav z okvarami, kot tak je šrot a ti si zadovoljen. ;) :nazdravje:

(Podobno kot Bmw.jevci na svojem forumu...avto top, le skoz so pri mehaniku ...suma sumarum pa tud ful zadovoljni :fredi:).
Kako si iz mojega komentarja prišel na to, da je avto šrot? Prosim obrazloži oziroma povej, kaj zate pomeni šrot? Ker sicer je tvoj komentar povsem brezpredmeten.:sprasujemse:

Če pa že omenjaš BMWje, ki so za nekaj razredov dražji, potem so tudi moje zahteve dosti višje in toleranca dosti nižja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Kako si iz mojega komentarja prišel na to, da je avto šrot? Prosim obrazloži oziroma povej, kaj zate pomeni šrot? Ker sicer je tvoj komentar povsem brezpredmeten.:sprasujemse:

Če pa že omenjaš BMWje, ki so za nekaj razredov dražji, potem so tudi moje zahteve dosti višje in toleranca dosti nižja.
Ti poiščem.

evo..Iz teh 'dveh' besed : :fredi:

Potem so pa samo moje manjše potrošniške kritike kot na primer: na sedežih ti tisti plastično robovi ob strani lahko strgajo obleko, ker so tako ostri; tank za bencin je vsaj zame premajhen, ni bilo car playa (sedaj ta možnost je), na momente se prtljažna vrata nočejo vedno zapreti do konca (a se potem po ponovnem poskusu vedno zaprejo), ni indikatorja, kdaj zmanjka tekočine za čiščenje vetrobanskega stekla ipd.

( glede moje izlušnje s corrolo...sploh ne moreš imeti zahtev..).

Drgace je bil bolj hec..vazno da si zadovoljen! (Smo si razlicni.)
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Glede velikosti oz. majhnosti posode za gorivo se absolutno strinjam - zelo majhna, tako pri aurisu kot pri corolli. Če nimaš hibrida (vozim 1.2 TS) si na črpalki prej kot na 500km...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Ti poiščem.

evo..Iz teh 'dveh' besed : :fredi:

Potem so pa samo moje manjše potrošniške kritike kot na primer: na sedežih ti tisti plastično robovi ob strani lahko strgajo obleko, ker so tako ostri; tank za bencin je vsaj zame premajhen, ni bilo car playa (sedaj ta možnost je), na momente se prtljažna vrata nočejo vedno zapreti do konca (a se potem po ponovnem poskusu vedno zaprejo), ni indikatorja, kdaj zmanjka tekočine za čiščenje vetrobanskega stekla ipd.

( glede moje izlušnje s corrolo...sploh ne moreš imeti zahtev..).

Drgace je bil bolj hec..vazno da si zadovoljen! (Smo si razlicni.)
Tako je, pogovarjamo se o vozilih v tem cenovnem rangu (ok zdaj so cene spremenile na gor, morda to kaj spremeni danes), jaz tu neke resne konkurence napram Corolli ne vidim. In da, opisano zgoraj bi pri nekem Mercedesu, BMWju bilo nesprejemljivo in bi vsaj zame potem bil šrot - kot ti praviš - za ta denar. V tem razredu Corolle pa so to kompromisne malenkosti.

Jaz sem čist za kritiko, sploh na podlagi lastnih izkušenj. Tko da če te razumem, te pomanjkljivosti pri Corolli zate avto že definirajo kot šrot; kot si dejal, smo si različni. Bi me pa zanimalo, kateri avto v tem cenovnem razredu potem ni šrot?:sprasujemse:
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Z normalno vožnjo Corolle 1.8 je domet z enim tankom med 700 in 800 km. Nekateri varčneži delajo med 900 in 1000, tako da tako zelo majhen spet ni.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Po mestu in predmestju seveda dosežem več km; ko ga pa uporabim za daljše poti, si pa hitro na črpalki. Tako da mislim da, če recimo voziš ves čas po AC, več kot 600 km ne narediš, greš pa tankat okoli lučke, tako da vsaj že pri 550 km.

Za mene je tank res premajhen in tega se sploh nisem zavedal pri nakupu, ker si nisem mogel misliti, da sploh vgrajujejo tako majhne tanke dandanes:zardelalter:

Ampak saj o tem smo že debatirali. Če bi rabil avto za daljše razdalje, potem bi pač moral kupiti dizla. Tko ker ga pa primarno rabim za mestno in predmestno vožnjo, bom pa preživel:cowboy:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Ko se ti prižge lučka je še cca. 10l bencina not. Ko piše domet 0, pa je še za kakšnih 100km.
Saj pravim, prevoziš še ene 50 km in greš potem tankat. Lučka se ti prižge lahko že nekje okoli 500 prevoženih km na AC (pri normalni nevarčni vožnji oz. kakšen km ali dva čez:fredi:).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Je kdo že naredil servis oziroma zamenjavo olja menjalnika?
Jaz na priusu in aurisu, če ti kaj pomaga. Torej prejšnja generacija "menjalnika". Ni nobena umetnost. Starega ven in novega not dokler ne steče prek (ko je avto vodoravno). Isto kot na ročnih menjalnikih. Edino olje malo peče ko ga kupiš :) nekaj čez 20 eur liter. Dal sem za ziher toyotino, da ne bi prišlo do kakih težav z elektriko. Ostala, ki ustrezajo specifikacijam niso kaj dosti cenejša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony