Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Sem dolžan epilog...

Ker nisem zaupal, da bo v drugo problem sam od sebe rešen tako kot je potrebno sem malo preskočil "hierarhijo" in napisal mail japonskemu direktorju Toyota Adria, potem pa je zadevo v reševanje prevzel njegov slovenski sodelavec in so stvari nekako stekle. Sedaj je avto urejen tako, da zaenkrat nimam pripomb.

Je pa vseeno žalostno, da se je treba posluževati takšnih mehanizmov in da se mora s problemom ukvarjati pet ljudi, ko bi pa lahko en sam že v štartu zadevo naredil tako kot je treba.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
Sem dolžan epilog...

Ker nisem zaupal, da bo v drugo problem sam od sebe rešen tako kot je potrebno sem malo preskočil "hierarhijo" in napisal mail japonskemu direktorju Toyota Adria, potem pa je zadevo v reševanje prevzel njegov slovenski sodelavec in so stvari nekako stekle. Sedaj je avto urejen tako, da zaenkrat nimam pripomb.

Je pa vseeno žalostno, da se je treba posluževati takšnih mehanizmov in da se mora s problemom ukvarjati pet ljudi, ko bi pa lahko en sam že v štartu zadevo naredil tako kot je treba.
Zdaj pa prodat in kupit nemca. :evil:
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
BigPoppa torej obstaja še upanje, da se kdaj kaj izboljša. Si se pa dobro lotil zadev, da si najprej pisal japonskemu direktorju. Najbrž je dobil kar pike, ko je videl kakšno šlamparijo je naredil servis. :)
Sem vesel, da je zaleglo, zdaj vem kaj bom naredil sam, če bodo kdaj meni naredili na servisu kakšno pizd.... :)
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Mimogrede feedbeck glede zatohlega vonja klime v tem poletnem času. Sem dal tudi dezinfekcirat klimo na servis in ni prav nič pomagalo, vonj ostaja enak. :(

Za rekapitulacijo, Corolla ima že od vsega začetka vedno prižgano tudi klimo in sedaj po kakšnem letu uporabe je takoj po zagonu vozila (in s tem avtomatično tudi klime) na začetku tak neprijeten zatohel vonj, ki ga potem v času vožnje več ni.

Še moda kakšna ideja kaj bi se še dalo preveriti, narediti? Prvi redni servis je že mimo, vsaj domnevam lahko, da so mi takrat zamenjali tudi vse filtre:gorjaca:. Kaj bi še lahko bilo? Ostali pravite, da teh težav nimate?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.577
685
113
toti Maribor
Jaz bi se vseeno obrnil na pooblaščen servis in zadevo reklamiral. Probaj za foro preden avto ugasneš, ugasnit klimo in kakšno minuto ali dve nastavit gretje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Težava je bolj v tem, ker sem očitno edino jaz tukaj s tem problemom, medtem ko imate vsi ostali enako prižgano klimo ves čas in teh težav nimate. :(
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Na servisu na 15.000 km ti skoraj 100% niso menjali kabinskega filtra, ker to ni predpisano (šele na 30k).
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Mi imamo sedaj 20k kilometrov in podobnih problemov ne zaznavamo. Dejansko od vseh avtomobilov, ki jih vozim dela pri corolli klima najboljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.361
3.447
113
No lepo po vrsti
Vzemi ven filter.
Našpricaj tisto dezinfekcijsko peno not.
Zapri pokrov.
Pusti delovati na reciklaži cca 10 min na max.
Odpri pokrov.
Daj novi filter noter.

Zapri pokrov.

Ni hudič da ne bo po agrumih dišalo.

Če pa še to ne pomaga pa pelji do nekoga ki ima dezinfekcijo z ozonom.

Najpomembnejše
Idi do pooblašcanca pa jim povej da so debili.



https://www.autodoc.si/mann-filter/10963814 Filter , ki ni tako drag.

https://catalog.mann-filter.com/file/Product/MediaAssets/HBCtEJ8p.pdf Navodila za menjavo


 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi