Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
lani dal kleber zimske na premium (je pa to michelin grupa)..solidna glede na price/performance...imel pa sem čudno mero, zato smo mal čarali.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Jaz bom počakal na teste, potem pa pač vzamem nekaj ... gledam pa take, ki imajo dober performans na mokri cesti pa je to to. Se pa gibam vedno v rangu najboljših - dunlop, gy, michelin, continental... samo vprašanje je kaj mi bo najbolj padlo v oči iz testov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
teste rabiš, da se lažje odločiš, kaj ima najbolši pp v srednjem razredu, da ni treba nujno "premium" kupvat

če pa kupuješ "premium", potem ti je pa glede na izkušnje lahko za teste praktičnop vseeno - je vedno vse pri vrhu
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Premija je tudi tako, če si vsak dan na cesti, AC hitrosti nad 130, potem nimaš kaj,tu ni kaj šparat in potrebno kupit dobro gumo. brez nekih kompromisov.
Če pa so hitrosti nižje,delaš manj kmjev, pa pa se lahko kamot delajo kompromisi z vidika "slabše" gume.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ko je že ravno jesen, katere zimske gume boste počl na vaše Corolle? Ali vzamete kar zimski paket na Toyoti? Ali so te Point S gume ok? Dobr slednje vprašanje je morda že bolj za v tole temo Test zimskih gum 19/20.
Point S gume? A to resno? Saj ne rečem čisto mogoče da so dobre, ampak da bi na vrat na nos šel kupit kar eno znamko za katero prvič slišim pa ziher ne.

V glavnem, če želiš svoj komplet platišč za zimske je potrebno dokupit TPMS senzorje, ti so pa nekaj čez 100€ vsi štirje, imaš AliExpress ampak ne me vprašat kako se obnesejo.

Corolla pride s tremi različnimi dimenzijami gum, katero imaš ti?

Na Priusu imam 15" in imam naročene Bridgestone LM005, prej sem imel LM001 in so bile res super v mokrem, po AutoBild testu so te LM005 najboljše v mokrem in med boljšimi v snegu.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Point S gume? A to resno? Saj ne rečem čisto mogoče da so dobre, ampak da bi na vrat na nos šel kupit kar eno znamko za katero prvič slišim pa ziher ne.
Naj bi šlo za stare modele (novih) gum sicer priznanih proizvajalcev le pod drugo blagovno znamko.

V glavnem, če želiš svoj komplet platišč za zimske je potrebno dokupit TPMS senzorje, ti so pa nekaj čez 100€ vsi štirje, imaš AliExpress ampak ne me vprašat kako se obnesejo.
ok pri tem Toyota paketu te najbrž na to vsaj opozorijo?!?

Corolla pride s tremi različnimi dimenzijami gum, katero imaš ti?
Dejansko moram iti pogledat :p mislim da so 225/45 R17 ker imam 1.8 :oops1:

Na Priusu imam 15" in imam naročene Bridgestone LM005, prej sem imel LM001 in so bile res super v mokrem, po AutoBild testu so te LM005 najboljše v mokrem in med boljšimi v snegu.
Za Bridgestone sploh ne dvomim, da so dobre, ampak en špar paket pa razmišljam, da bo vseeno treba usekat:)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Premija je tudi tako, če si vsak dan na cesti, AC hitrosti nad 130, potem nimaš kaj,tu ni kaj šparat in potrebno kupit dobro gumo. brez nekih kompromisov.
Če pa so hitrosti nižje,delaš manj kmjev, pa pa se lahko kamot delajo kompromisi z vidika "slabše" gume.
Mislim, da je ravno guma ena redkih stvari pri avtu, kjer je lahko samo najboljše dovolj dobro. Avtocesta se mi zdi še najmanjši problem. Gume se danes praviloma več ne razletijo pri 150 km / h. Asfalt na avtocesti je povečini boljši kot na ostalih cestah, v vseh razmerah so bolje vzdrževane, nesreča pa te bo bolj "bolela", če boš skoraj pred vrati svojega doma zadel svojega otroka pri 30 km / h, ker gume niso od sebe dale tistega kar bi lahko, kot če boš eden od večih v ne prehudem verižnem trčenju na avtocesti.
Veliko filozofije, verjamem pa, da tudi statistično skoraj ni razlike v verjetnosti, da se ti zgodi nesreča, kjer bodo gume odločale, če delaš 5.000 ali 50.000 km na leto. Verjetnost je nizka, lahko pa se zgodi. Če mora človek pri gumi gledati za mnogo € in je to problem, potem si je preprosto kupil napačen avto. V najbolj prodajanih razredih gum, je razlike med najbolje in najslabše ocenjenimi za manj kot 100 € za vse štiri črne gume.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Mislim, da je ravno guma ena redkih stvari pri avtu, kjer je lahko samo najboljše dovolj dobro. Avtocesta se mi zdi še najmanjši problem. Gume se danes praviloma več ne razletijo pri 150 km / h. Asfalt na avtocesti je povečini boljši kot na ostalih cestah, v vseh razmerah so bolje vzdrževane, nesreča pa te bo bolj "bolela", če boš skoraj pred vrati svojega doma zadel svojega otroka pri 30 km / h, ker gume niso od sebe dale tistega kar bi lahko, kot če boš eden od večih v ne prehudem verižnem trčenju na avtocesti.
Veliko filozofije, verjamem pa, da tudi statistično skoraj ni razlike v verjetnosti, da se ti zgodi nesreča, kjer bodo gume odločale, če delaš 5.000 ali 50.000 km na leto. Verjetnost je nizka, lahko pa se zgodi. Če mora človek pri gumi gledati za mnogo € in je to problem, potem si je preprosto kupil napačen avto. V najbolj prodajanih razredih gum, je razlike med najbolje in najslabše ocenjenimi za manj kot 100 € za vse štiri črne gume.

ni res se ne strinjam. ce delaš 50000 ali pa 5000 je 10xvečja verjetnost da se kaj zgodi, ker si v štartu 10x več na cesti.

gume pri 30 kmh na uro se vse isto obnašajo. Problemi so pri višjih hitrosti, zaviranja spremembe smeri itd. Večji problem je v prometu starost gume, in pa globina profila, tukaj pa znamka in cenovni razred ne igrata več vloge, ampak črv v glavi.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Za 225/45 R17 se pač moraš sprijaznit, da za zimske gume daš najmanj 85€/kos, a je to res tako grozno?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Saj ni noben nič govoril o tem, da je kaj groznega? Le spraševal sem katere gume boste ostali izbrali :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
ni res se ne strinjam. ce delaš 50000 ali pa 5000 je 10xvečja verjetnost da se kaj zgodi, ker si v štartu 10x več na cesti.
10 x majhna cifra je še zmeraj silno majhno število. Zamisli si, koliko profitiraš, če vplačaš 10 loto kombinacij ali 1. To 10-kratno povečanje v praksi ne pomeni nič.
Ne najdem ravno za 30 ali 50 km / h, ampak pri 80 km / h je že kar lepa razlika v zavorni poti in hitrosti avta, ko en že stoji.

bremsweg-winterreifen-sommerreifen-ganzjahresreifen-leistung.jpg
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
V najbolj prodajanih razredih gum, je razlike med najbolje in najslabše ocenjenimi za manj kot 100 € za vse štiri črne gume.

No ja, lahko je bolje ocenjena guma konkretno cenejša, predvsem pa veliko bolj varna.

Lani menjal michelin energy saver s hankook ventus prime (bil je visoko na tstih). Michelin po komadu 50% in več dražji in po moji oceni v mokrem smrtno nevaren. Srednji razred, kamor po mojem hankook sodi, lahko sicer konkretno preseneča in za to se splača brat teste.