Test zimskih gum 19/20

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
'Zanimiv' rezultat za savo eskimo s3. Po mojem najpogostejša izbira med 'vozim celo leto zimske na malih jajcih do 10k letno' in ravno na suhem in mokrem je crap. Torej, glede na naše zime je praktično med celotno uporabo zanič.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem gledal test poltovornih in je večina od testiranah na suhem in mokrem drek. Mogoče pa je testiranje bilo čudno.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
'Zanimiv' rezultat za savo eskimo s3. Po mojem najpogostejša izbira med 'vozim celo leto zimske na malih jajcih do 10k letno' in ravno na suhem in mokrem je crap. Torej, glede na naše zime je praktično med celotno uporabo zanič.

Hehehehe.... Sploh, ko ti prodajalec/vulkanizer/uporabnik/... reče: Za v sneg so pa vrhunske! :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.807
607
113
EU
Kakšne so pa pa kaj te Point S gume? Naj bi šlo za modele (pred-)prejšnjih sezon sicer priznanih proizvajalcev, le da jih prodajajo pod drugi znamko.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.551
-249
83
Hehehehe.... Sploh, ko ti prodajalec/vulkanizer/uporabnik/... reče: Za v sneg so pa vrhunske! :zavijazocmi:
Sam, dokler misem kupil terenca sem vedno kupil nove eskimo S3, ker mi je bilo važno da pridem po snegu domov, pa tudi po suhi in mokri cesti niso bile tako slabe. Res pa se je z avtom delalo le cca 4-5k letno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Nobena ni slaba. Michelin Alpin sem vozil zadnjih 5 zim in je bila odlična, zdaj bom iz firbca vzel continentalke 860. Za malo km bi vzel gy ug9.

(če je tvoj tip rastlina ga probaj presadit v večji teglc. Marsikatera potem oživi tudi če dolga leta z njo ni bilo nič).
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Kakšne so pa pa kaj te Point S gume? Naj bi šlo za modele (pred-)prejšnjih sezon sicer priznanih proizvajalcev, le da jih prodajajo pod drugi znamko.
Mi jih imamo na službenih jajčkih(vw UP), vožnja več ali manj po mestu, pa so čist ok. Res pa je, da jih imamo komaj eno sezono. Kaj bo, ko bo že v letih ti pa ne znam povedat.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.807
607
113
EU
Torej glede na zgornje teste letos izbiramo med:
(ne nujno v tem vrstnem redu)
  1. Bridgestone Blizzak LM 005 91 H
  2. Goodyear UltraGrip Performance+ 91 H
  3. Michelin Alpin 6 (kjer Generik v drugi temi pravi, da ima slabe izkušnje z Alpin 4 skozi daljše obdobje, po 2 sezonah)
  4. Semperit Speed-Grip 3 91 H
  5. Continental WinterContact TS860 91 H
Nokian, Fulda, Sava pa so niže na lestvicah, ampak še vedno ok, če jaz to prav berem? Imamo pa pri vseh problem, ker ne vemo, kako se obnesejo skozi več sezon?

Morda se splača kupiti kakšne starejše zmagovalne modele, ki bi danes morali bito cenejši? Ali so v letih med modeli takšne razlike, da je že prevelika razlika v kvaliteti in varnosti?

Point S Winterstar 4 pa morda pridejo pogojno v poštev kot alternativna (ne vedno) cenejša rešitev. Tudi nikjer ne najdem nobenih novejših testov.

Point S Winterstar 4.png

Hitrostni index: V
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za starejše gume moraš imet že kar srečo, da jih še najdeš, ker se količine precej natančno izdelujejo - beri sredi februarja jih že zmanjka. ;)

Edit: type
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.306
5.335
113
Torej glede na zgornje teste letos izbiramo med:
(ne nujno v tem vrstnem redu)
  1. Bridgestone Blizzak LM 005 91 H
  2. Goodyear UltraGrip Performance+ 91 H
  3. Michelin Alpin 6 (kjer Generik v drugi temi pravi, da ima slabe izkušnje z Alpin 4 skozi daljše obdobje, po 2 sezonah)
  4. Semperit Speed-Grip 3 91 H
  5. Continental WinterContact TS860 91 H

Saj je že bil odgovor. Vecji teglc rabiš...

Ker je moj teglc zazrl v proračun bom letos najbrž kupila Briđstoun, ker je guma kaj nekaj ceneje kot kontinental...