Test zimskih gum 19/20

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Zunaj je alpin 6. Sicer pa dvomim da je kdo vozil obe. Jaz čez alpin 5 nimam nobenih pripomb, čeprav nekateri pravijo da michelinka po dveh letih še za podstavek za rože ni več dobra.
Alpin 6 ni za 18" na voljo. Pravkar preveril. V čem je fora ne vem.
Glede michelink sem tudi sam imel ne najboljšo izkušnjo - Alpin A4 imel več sezon, prvo sezono odlične, ostalo pa ... res slabo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Gume so za vozit, ne za gledat. Še vsako michelinko sem zvozil do zakonskega minimuma. Tudi letne primacy hp in primacy 3.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Če je nov model pa kao naslednik prejšnje, bi pričakoval, da je v najmanj enakih dimenzijah na voljo kot predhodnica.
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Pri Nokianu me ravno malo bega - medtem ko so bile včasih tudi na testih takoj za sveto trojico, so sedaj med slabšimi, še na snegu imajo slabe rezultate. Včasih je za njih veljalo, da jih je problem centrirat zaradi neenakomernih nanosov gume, kaj pa je sedaj narobe?
Imam Nokian WR D4 (215/55/16), pa bodo naslednje zimske prav tako Nokian.

Je pa hec, da sem letos spomladi rahlo skeptično na Berlinga namontiral letne Nexen N'fera SU4, pa sem izjemno pozitivno presenečen. Nič slabše od dražjih gum pred tem, pravzaprav so fenomenalne... Sploh, ker sem za XL pnevmatiko plačal 68 €, medtem, ko bi me npr. Conti stale 110+€ po komadu, pa ne bi bile čisto nič boljše, le dražje. Sem letos z Nexen-om do sedaj prevozil cca 35.000 km, pa niso nič kaj slabše kot so bile...

Ocene na http://www.tyrereviews.co.uk/ so kot izgleda realne, zato se bom raje ravnal po njihovih lestvicah kot pa ADAC-ovih.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Imam Nokian WR D4 (215/55/16), pa bodo naslednje zimske prav tako Nokian.

Je pa hec, da sem letos spomladi rahlo skeptično na Berlinga namontiral letne Nexen N'fera SU4, pa sem izjemno pozitivno presenečen. Nič slabše od dražjih gum pred tem, pravzaprav so fenomenalne... Sploh, ker sem za XL pnevmatiko plačal 68 €, medtem, ko bi me npr. Conti stale 110+€ po komadu, pa ne bi bile čisto nič boljše, le dražje. Sem letos z Nexen-om do sedaj prevozil cca 35.000 km, pa nimam nobene pripombe...

Ocene na http://www.tyrereviews.co.uk/ so kot izgleda realne, zato se bom raje ravnal po njihovih lestvicah kot pa ADAC-ovih.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz nimam težav, jih imam na prikoli in so bp.
Predvidevam pa, da bodo Nexen v nekaj letih padle v kategorijo Hankook/Kumho (če že niso).
Ko sem pred tremi ali štirimi leti napisal da so ok, ni manjkalo pametovanja o "kitajski" plastiki in podobna jajca.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Jaz nimam težav, jih imam na prikoli in so bp.
Predvidevam pa, da bodo Nexen v nekaj letih padle v kategorijo Hankook/Kumho (če že niso).
Ko sem pred tremi ali štirimi leti napisal da so ok, ni manjkalo pametovanja o "kitajski" plastiki in podobna jajca.
No, na prikoli je mal drugač kot na kamperju. Men so ble na prikoli čist OK, na kamper si jih ne upam nataknit.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pa saj, čisto iskreno, ko sem imel sicer letne Kumho gor, kar se varnosti tiče, ni bilo nič narobe, držale so odlično tako na suhem kot na mokrem. problem je bil predvsem z udobjem - glasne, stalne vibracije, in poraba občutno višja ... sem doplačal pač 40€ po gumi več za GY in imam vse to v paketu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
po mojem tudi ni hankook pa kumho skup za tlačit. kumho je recimo nižji srednji razred, hankook pa že praktično trka na premium vrata.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Slaba guma na prikolici pomeni da:
- ni okrogla
- pušča zrak
- se pregreva (ne nosi kar bi morala).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Te kriterije vsaka Čungalunga guma ala Maxis brez težav doseže, še posebno če gre za malo do srednje veliko prikolo, ki ima max 1300 kil. V kamperju imaš pa ti konkretno težo, težišče zelo visoko, zato rabiš gumo s precej stabilnimi boki. Da o obremenjenosti zadnje osi ne govorim. Poznam fante, ki so imeli konkretne probleme z vodljivostjo kamperja predvsem zaradi slabe bočne stabilnosti. Poleg vsega, če mam 30 jurjev za kamper, bo pa še 400 za usrane gume.