Toskana za prvi maj

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Lep pozdrav,

vem, da je bilo že ogromno napisanega na forumu glede Toskane, ampak mam vseeno par vprašanj.

Torej naredu sem okviren plan ogledov.

Dan 1: Vožnja iz Slovenije do Firenc, nekak tko da se v Firence pride okoli osme ali 9 ure. Nato potepanje po firencah, in prenočitev.
Dan 2: Vožnaj do Sienne. Ogled mesta in okolice južno od Sienne(koliko berem, se tam šele začne prava toskana). Zanima me ali je 1 dan dovolj, al bosta potrebna 2 dni? Ogled glavnih znamenitosti Sienne, pokrajine Chianti, San Gimingiano. Še kaj?
Dan 3: Vožnja iz Sienne do Piso, v Pisi pogledat stolp, baje da drugega tako ali pa tako ni za videt, mogoče še Lucca, potem pa vožnja do Cinque Terra. Tuki nekje bi tudi prenočevala. Lahko tudi v La Spezzii.
Dan 4: Ogled vseh petih vasi, če bo dovolj poguma se tudi malce okopati v morju. Spet bi nekje tukaj prenočevala.
Dan 5:Vožnja do Benetk, nekako tako da sem v Benetkah do 15 ali 16te ure, da ostane par uric za raziskovanje Benetk in potem vožnja domov.

Zdej me pa zanima, seveda iz vaših izkušenj, kako je z samo vožnjo? Vse poti sem planiral po google maps in se mi zdi da časovno ni problem. Kako se vam zdi? Glede prenočitev je tako, da boma sproti rezervirala na booking.com. Zanima me še, kakšna je razlika v naravi med majem in kakšnim julijem ali avgustom. Predvidevam tudi da bo veliko manj turistov kot bi jih blo v poletnih mesecih. Pa predvsem južno od Sienne mi je popolnoma neznanka. Je preveč stvari za 5 dni, premalo? Pa kaj je še tko must se?

Najlepša hvala vsem za odgovore in lep pozdrav
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
1. Od SLO/IT meje do Firenz je 4 ure voznje. Po mestu takoj zgubis se 3/4 ure ko isces hotel.
2. Od Firenz do Siene je dobro urco voznje po lokalnih cestah. Ajde recmo 2 uri. Ce si vzames 2-3 urce za Sieno in gres dalje na jug, pa se 2 urci za San Gimignano pol bi nekako slo v enem dnevu. Ce ne si razdeli raje na dva, ce imas cas.
3. Tole je tudi komot izvedljivo. Spanje ali v La Speziji (precej industrijsko) ali severno od Cinque terre v kraju Levanto (bolj umirjeno).
4. Cinque terre...tukaj pozabi na avto. Je najbolje, da ga pustis ali v La Spezii ali v Levantu (odvisno kje bos spal) in gres z vlakom. Ceneje in hitreje. Vlak vozi dovolj pogosto da ni problema. Parkirisca so v Cinque terrah ponavadi polna in draga.

Meni je izvedljivo.
LP
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.100
113
firence niso najboljše izhodišče za delat dnevne izlete... enkrat sva spala v montecatiniju drugič smo bili san miniato. oba kraja sta mnogo boljprimerna kot firence saj ravno nekje v sredini vsega tega kar si ti želiš ogledat... cinque terre so nekoliko izven poti pa vendar praviš da tam misliš prespati kar potem itak ni problem
 

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
@netko

Firence sem mel v mislih, sam ogled mesta pa potem prespat, če boma preveč utrujena. Nisem jih nameraval uporabit za dnevne izlete, ker boma tko al pa tko verjetno spala vsak dan drugje. Tut če boma spala v Firencah, boma potem nasledni dan zjutraj šla takoj proti Sienni. Sam računam nekaj malega kakšne sobe, mogoče hostli, drugače pa verjetno kamp. Kako je pa res s kampiranjem za prvi maj? Občutek mam da zna ponoči bit kr mrzlo ne? Se bo dal preživel s spalno vrečo pa kakšno deko povrhu?

Kako je pa ponavadi z vremenom za prvi maj? Pa predvsem me zanima kakšna je narava spomladi? Ker je od tega odvisno ali grema za prvi maj, ali pa vse skupaj prestavima za poletje. Ampak potem spet poleti je zelo gužva koliko berem, pa po nekaterih mestih zna smrdet, pa tut nebi se rad vozil po največji vročini, čeprav mam klimo...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Če bo sončno, pol bo toplo za kratke rokave, če pa bo dež, bo pa kar hladno. Preizkusil oboje. Kampov ni veliko, imajo pa nekateri mobilne hiške s klimo, kar je kul ce te ujame dež. Si lahko v kampu in na tolpem. Sem koristil 2x mobilno hisko, ker so me ujele močne nevihte in tema, pa nisem imel casa iskat prenocisca. Mislim da je bilo 40€na noc. Kamp je bil pa tale...

http://www.camping.it/italy/toscana/lamontagnola/

LP
 

blazh

Zelenc'
25. apr 2012
3
0
1
povsod
Sam bi si raje vzel malo rezerve, predvsem tam, kjer omenjaš drugi dan- nekako tako kot je rekel alfist555. Toskana je tako lepa in zanimiva, da se mimogrede kje zadržiš, sploh če greš tako, da tudi malo uživaš, ne samo da šibaš od točke do točke. Na tvojem mestu bi že prej preveril glede prenočitev. Kakih 10 let nazaj smo bili v času 1. maja tam, smo tudi potovali in sproti iskali prenočišča. V dneh pred 1. majem smo dobili prenočišče, za 1. maj se je pa začela norišnica, vse je bilo zasedeno. Rečeno je bilo, da grejo takrat pač Italijani na počitnice. Iskali smo prenočišča po Firencah, Sieni... na koncu pa spali v avtu nekje pri Pistoii. Naslednjo noč je bilo tudi vse zasedeno, dobili smo prenočišče v enem hotelu, kjer je bila cena taka, da smo plačali ravno za dve noči povprečnega hotela. Pač, če je še danes tako za 1. maj pa ne vem...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja 1. maj je praznik dela in takrat bos povsod tezko dobil prosto sobo. Če pa bo prosta, bo pa cena za zjokat. Mam enake izkusnje iz Nemcije.

LP
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Iz Firenc bi šel v Sieno čez Chianti po SS222. Obvezno se ne pozabi ustavit v Panzanu pri Dariu Checciniju na kosilu. Priporočam. Po Sieni se vračaj proti severu po hitri cesti SP44, obišči malo obzidano mestece Monteriggioni in nato še nekaj km severno zaviješ levo proti San Giminianu. Nadaljuješ v osrčje toskanske žitnice proti Volterri (Etruščani, alabaster), od koder lahko potem po dolini reke Era nadaljuješ proti Pisi in naprej.
Lucca: po mestu se ni mogoče premikati z avtomobilom - izposodi si kolo
Vinci: zanimiva razstava od Leonarda, vendar je morda razstava v Ljubljani obsežnejša in bolj razumljiva (v Vinciju so ob eksponatih samo italijanski napisi, v roke pa dobiš zgonjene fotokopije angleških prevodov).
Hrana: supermarketi COOP povsod, cene iste ali nižje. Restavracije so opoldne odprte samo od 12-15h (razvajeni smo samo Slovenci, ki naročamo kosilo ob 16h), zvečer pojdita v najbolj zabačeno vas in bosta dobila super pico za 6 EUR.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
izvedljivo je, vprašanje pa, če je smiselno (npr. ogled benetk, firenc samo za nekaj ur)
če se misliš držati načrta, predlagam, da si vnaprej rezerviraš prenočišča - z možnostjo parkinga..
sama sem šla 2x - po 5 dni:
Lucca, Pisa, Sienna, San Gimignano, Firenze
Cinque Terre, Parma, Mantova.
V bistvu se da pogledat vsako mesto v nekaj urah, Cinque Terre v 1 dnevu (s parkiranjem nisva imela težav, lahko pa bo maja res gužva, zato predlagam, da parkiraš v La Spezia, v mesteca greš pa z vlakom)
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
lep pozdrav, pred leti sem tudi sam obiskal toskano v času okoli prvega maja.Tudi moj načrt potovanja je bil približno tak kot tvoj, spal sem v kampih, bilo pa je čisto dovolj toplo. V Firencah imaš kamp slabih 10 minut od centra mesta, v kampu pa si zelo hitro cca 15 minut z avtoceste. drugi dan sem prespal v mestecu Volterra tudi zelo v kampu spet skoraj v centru mesteca, potem pa se 2x v mestu Lucca.
Kar se hrane tiče lahko poceni ješ v raznih gostilnicah, gorivo toči predvsem v mestih, je občutno ceneje kot na avtocesti
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Kje v Firencah pa je najbolje parkirati, da je tudi dobro izhodišče za oglede?
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
Firence niso tako velike, da bi imel problem z preveliko oddaljenostjo od zanimivosti.... Polno je plačljivih parkirnih mest zraven strogega centra, pa tudi cena parkiranja ni visoka. Itak narediš en krog po mestu, da si ga malo ogledaš in potem tudi najdeš ustrezno parkirišče...
 

kingroad

Pripravnik
14. nov 2008
241
0
16
Če se nočeš samo sprehoditi po ulicah Firenc ampak še kaj videti bo en dan kar na tesno. Znamenitosti so precej oddaljene druga od druge, načakal pa se boš tudi pri vstopih v posamezno znamenitost.

Jaz bi parkiral na Piazzale Michaelangelo (43.762903 11.264469) in od tam odšel z busom v mesto.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
ogled glavnnih znamenitosti se splača splanirat zgodaj zjutraj, ko je še mir- kasneje je gužva neznosna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
So kakšne posebnosti, ko gre človek s avtom po toskani? Dosti policije, je treba pazit na omejitve, radarje, obvezna oprema?
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.110
305
83
Men se je zgodilo sledeče:
Sem zgrešil odcep (izhod iz avtoceste), tako da sem šel na naslednjem izhodu ven, pol pa stranskih cestah. V glavnem bila je zgodnja jutranja ura ne vem 7 zjutraj, in vidim žensko, ki se sprehaja ob cesti, z odpeto srajco (brez modrca) - še sedaj po petih letih vidim ta prizor. 100 metrov za ovinkom pa še dve ženski vse razpete, pol se je pa začel veselje. Cel kup deklet ob cesti, skratka cel kupleraj, nekatere so se grele ob zakurjenem ognju. Mislim da je bilo med Piso in Viareggiom. Mislim pa da so sedaj celo na netu objavljene kje so take lokacije. (evo našel nekaj http://doxyspotting.com/street-prostitutes-street-view-pisa/) (EDIT: link ocitno ne dela, na odprti strani v search odtipkaj pisa)

Drugače pa je v Firencah na vsaki dve leti nek sejem domače obrti oz ročne umetnosti al nekaj takega za prvega maja. Men je bilo to ena boljših stvari, ki sem jih videl.
Zanimiv izlet v Portovenere http://londonspagirl.blogspot.com/2012/06/liguria-part-uno.html
 
Nazadnje urejeno:

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
hehe... tega maš po Italiji povsod... sem pa tud jest neumno gledal, ko sem jih prvič videl...
pa v Španiji tud...
ob eni cesti cesti, ki gre od ac proti costa bravi, so ble na vsakih par sto metrov...

evo ene, recimo: klik

pa da ne bom offtopic s katalonijo...
no tole je pa cesta, ki pelje proti Chiantiju, kle so ble tud za vsakim vogalom. Črnke. In tud na googlu...
smile-1.gif

klik