Tok, tok! Kdo je? Recesija

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
1662051652076.png
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Posodobitev kurilnice z zalogovnikom z obstojeco pecjo je hitro 5 jurjev, z novo pecjo pa 10(- subvencija, ki sedaj znasa ne vem koliko natancno)
Subvencij trenutno ni več že od marca letos.
Morda bodo spet, ko si bo ekosklad finančno opomogel vsaj tako sem nekaj slišal po rekla kazala sistemu.

Je pa pred tem znašala 4000€ max na prenovo kurilnice.

Sam sem že malo neučakan, da mi jih nakažejo, moja vloga namreč še ni prišla na vrsto od 15. decembra 2021.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Se boš še kr načakal, naši so oddali vlogo februarja letos pa še tudi niso na vrsti.
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Pa računam, da bom v naslednjih prišel na svoj račun.
si pa lahko tu pogledaš do katere vloge so prilezli, pred mojo jih je še 400.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.608
8.931
113
Subvencij trenutno ni več že od marca letos.
Morda bodo spet, ko si bo ekosklad finančno opomogel vsaj tako sem nekaj slišal po rekla kazala sistemu.

Je pa pred tem znašala 4000€ max na prenovo kurilnice.

Sam sem že malo neučakan, da mi jih nakažejo, moja vloga namreč še ni prišla na vrsto od 15. decembra 2021.
Kako da ne. Marca se je zašibal nov razpis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: axeton in Hanzi

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
Pa res :oops1: sodelavec me je prepričal, da je zamudil za las u oddajo vloge in kako se bo pod nosom obrisal za subvencije. Ko sem šel potem še sam gledat za tisti dotični razpis na katerega sem se sam prijavil pa je bil res zaprt.. Kako bo vesel ko mu povem, moram naprosit kakšen procent :D:D
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Evo, se je že začelo pa še sredi septembra nismo:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/...ntov-zmanjsuje-proizvodnjo-za-tretjino/639495
Btw. Acroni je tudi vsem znižal plače za -10%.
Kdaj in koliko bodo odpuščali se še ne ve.
Ampak pri -30% proizvodnji in enakem številu zaposlenih v realnem sektorju pač preživeti ne moreš.

Mesečniki pa seveda v svojem slogu - brez stika z realnostjo:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/...irati-mesec-predlaga-obvezno-bozicnico/639540

JS gredo plače itak že gor, samo še božičnico naj se jim da.
:bonk::bonk:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.608
8.931
113
Evo, se je že začelo pa še sredi septembra nismo:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/...ntov-zmanjsuje-proizvodnjo-za-tretjino/639495
Btw. Acroni je tudi vsem znižal plače za -10%.
Kdaj in koliko bodo odpuščali se še ne ve.
Ampak pri -30% proizvodnji in enakem številu zaposlenih v realnem sektorju pač preživeti ne moreš.

Mesečniki pa seveda v svojem slogu - brez stika z realnostjo:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/...irati-mesec-predlaga-obvezno-bozicnico/639540

JS gredo plače itak že gor, samo še božičnico naj se jim da.
:bonk::bonk:
Tole je mal tud posledica zadrževanja zalog zadnje leto in nabijanja cen črnega železa v nebo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113
Mislim, da tega ni objavil Gazprom. So pa posnetki vzeti iz dokumentarca B1M o Severnem toku 2.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.608
8.931
113
Tole je mal tud posledica zadrževanja zalog zadnje leto in nabijanja cen črnega železa v nebo.
Moja soproga se ukvarja s črnim železom, pločevino in podobnimi srtvarmi. Kovinsko borzo spremlja dnevno. Takoj, ko je bil v medijih brejking njuz, da je Putin napadel UA je komplet industrija, tudi SIJ ustavila potrjene dobave, naročene, že izdelane in skladiščene robe, ker so špekulirali, da bo cena zrasla. Zdaj, ko se je zarad nažiganja cen vse ustavilo pa jamrajo, kriva je pa elektrika...ne me hebat.
Sam za primer, kila barvanga pleha za streho je bila pred covid norijo 80 centov, potem je po covidu s špekulacijami in zadrževanjem zalog cena zrasla na 2,5 EUR in zdaj je kar naenkrat težava eklektrika..... Elektrika je ta hip res v nebesih, ampak a mogoče dvig iz 80 centov, ki je prej delal profit in plačal vse tudi delavce na 2,5 EUR ne pokrije štroma? Velik problem je ogromno drage zaloge, ki je bila proizvedena že davno pred dvgom cen energije, cene so bile pa špekulativno nabite.

Mal insajda iz realnega sektorja, ki ima probleme z drugim realnim sektorjem.
 
Nazadnje urejeno: