Test zimskih pnevmatik za leto 2016/2017

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.379
3.468
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Kdo ve, kje bi lahko osebno šel iskati Nokian D4. Kjerkoli sem gledal, noben nima na zalogi ali pa sploh nimajo za mojo dimenzijo 215 55 16. Edino je izjema gumax, ki so pa žal daleč od mene.

Na voljo imate 2 možnosti prevzema pnevmatik:
a.) pnevmatike vam dostavimo na vaš domači naslov preko hitre pošte DPD (brezplačno za dostavo po Sloveniji)
b.) pnevmatike vam dostavimo na drug poljubni naslov. V tem primeru navedite točen naslov dostave in osebo, ki bo v vašem imenu prevzela pošiljko (brezplačno za dostavo po Sloveniji)


No ne vem kam bi ti hodil.
Lahko pa v Bauhausu naročiš
cheer.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Kakšen bauhaus. ki bo sam cene nabil. Glede dostave imam pa same slabe izkušnje od dostavljalcev (ki se jim nič ne da dopovedat), pa do napačnega poslanega artikla. Zadnje čase imam tako srečo, da vse napačno pošiljajo, cel proces menjave pa je zamuden. Tako da če se le da, se zadnje čase hočem izogniti dostavi. Tako da če kdo pozna kjer bi kdo imel zalogo v Lj ali gorenjska bi bil vesel vsake informacije.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.062
5.750
113
blizu močvirne prestolnice
Zakaj daleč? Jaz sem pri njih kupil, celo prek telefona, saj me je zanimala letnica izdelave. V ponedeljek naročil iste dimenzije kot jih ti rabiš, v torek dobil na dom . Bile se najcenejše ter brezplačen prevoz.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Ksz!

Ena mimogrede, menjal na zimske na istih alu platiščih, na sprednjih opazil precej več uteži kot pri letnih(prej 1-2 zdaj mi je nabil skoraj čez četrt feltne uteži), pri 130 km/h pa kar dobro tresejo... je možno da je pohabljena guma?

Avto imam kratek čas zato sem centriral gume takoj ob prevzemu in do sedaj je bilo ok, feltna se vmes ni dotaknila nobenega robnika, peljala čez jame, razen vsakodnevnih po lj kar pa tudi ni razlog za kilometer uteži na feltni.

kakšna ideja?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Kaj pa mimovrste in osebni prevzem? Tam sem jaz dobil Nokian WRD4, ceneje, kot pri gumax, sedaj so šle cene že gor, DOT je nov, gume pa še vedno čakajo na montažo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.379
3.468
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Kakšen bauhaus. ki bo sam cene nabil. Glede dostave imam pa same slabe izkušnje od dostavljalcev (ki se jim nič ne da dopovedat), pa do napačnega poslanega artikla. Zadnje čase imam tako srečo, da vse napačno pošiljajo, cel proces menjave pa je zamuden. Tako da če se le da, se zadnje čase hočem izogniti dostavi. Tako da če kdo pozna kjer bi kdo imel zalogo v Lj ali gorenjska bi bil vesel vsake informacije.

Samo zate, da veš Bauhaus prodaja gume od Gumaxa in cena je kakšen Euro manjša kot v spletni trgovini.

Sedaj pa pametuj dalje.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Ksz!

Ena mimogrede, menjal na zimske na istih alu platiščih, na sprednjih opazil precej več uteži kot pri letnih(prej 1-2 zdaj mi je nabil skoraj čez četrt feltne uteži), pri 130 km/h pa kar dobro tresejo... je možno da je pohabljena guma?

Avto imam kratek čas zato sem centriral gume takoj ob prevzemu in do sedaj je bilo ok, feltna se vmes ni dotaknila nobenega robnika, peljala čez jame, razen vsakodnevnih po lj kar pa tudi ni razlog za kilometer uteži na feltni.

kakšna ideja?

Zato ker naši vulkanizerji še niso tega vzel:

 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mi lahko svetujete kje kupiti Goodyear Ultragrip 9 175/65/R14, po možnosti jutri? In kam odpeljati na montažo

Kakor berem je tole v tem rangu bestbuy.
 
Nazadnje urejeno:

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
V tej dimenziji je vsaka guma, ki je pozitivno ocenjena dobra guma. Michelin je prašičje drag...ostalo je pa med 50-60 €. In v tem rangu kupuješ.

Kupi to kar si si izbral.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mi lahko svetujete kje kupiti Goodyear Ultragrip 9 175/65/R14, po možnosti jutri? In kam odpeljati na montažo

Kakor berem je tole v tem rangu bestbuy.

preveri še Avto Svetek, Polje. sam sem bil najprej za Goodyear UG9, potem sem se na koncu odločil za Pirelli Cinturato Winter. Michelin so v bistvu narejene za kilometrino, ampak so edine, ki ravno zaradi tega malo izgubijo na obnašanju, ker so malce trše. če nisi alter racer, pa tega itak ne boš opazil.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.278
3.687
113
davorinm.wordpress.com
UG 9 in Michelin A4 dobim za skoraj isto ceno, 2 eur/kos razlike. Pogledal sem razne teste in te dve gumi sta kao najboljši, potem nekaj časa nič in ostale.

Michelin je bolj trpežna, glasnejša, Goodyear je tišja in manjša poraba goriva. Obe sta dobri za vse podlage. Če ne delam veliko kilometrov, je torej Goodyear boljše?
 
Nazadnje urejeno: